Yeni havalı tabanca aldım, nerde kullanabilirim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar, bugün yeni bir Sig Sauer p226 havalı tabanca aldım.

İzmirdeyim, nerelerda, nasıl bir şekilde hedef çalışabilirim size danışmak istedim. Sizler bu durumu nasıl çözüyorsunuz.

Bir poligonla görüştüm fakat hava silahlara izin vermiyorlarmış. Hava silah atışı yapabileceğimiz poligonlar var mıdır ?Sizler nerelerde hedef çalışıyorsunuz.

Teşekkür ederim.

• Merhabalar,

Yeni tabancanız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. İzmir' de İşgören poligon ile görüşmenizi tavsiye ederim. Onun haricinde av marketlerden pellet tutucu temin ederek kapalı alanlarda da atış yapabilirsiniz. Pellet tutucu kullanacaksanız kesinlikle çelik bilye tarzı mühimmatlar kullanmayınız. Bu seçenekler harici meskun mahal dışında kalan boş, saçmanın gittiği yeri gördüğünüz arkası toprak veya kum olan yerlerde herhangi bir canlıya zarar vermediğiniz sürece atış yapabilirsiniz.

Fx Maverick Sniper 6.35mm - Vortex Venom 5-25x56

Px5 Pro Competition 5.5mm - Vector Optic Veyron 6-24x44

Gamo CFX Royal 5.5mm -Tasco 3-9*40

Reximex RP 4.5mm

• Merhabalar,

Yeni tabancanız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. İzmir' de İşgören poligon ile görüşmenizi tavsiye ederim. Onun haricinde av marketlerden pellet tutucu temin ederek kapalı alanlarda da atış yapabilirsiniz. Pellet tutucu kullanacaksanız kesinlikle çelik bilye tarzı mühimmatlar kullanmayınız. Bu seçenekler harici meskun mahal dışında kalan boş, saçmanın gittiği yeri gördüğünüz arkası toprak veya kum olan yerlerde herhangi bir canlıya zarar vermediğiniz sürece atış yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Pellet tutucu için şu paraşüt mermileri kullanmamı tavsiye ediyorsunuz anladığım kadarı ile.

Ayrıca İşgören Poligonla görüştüm. Havalı tabanca ile atış yapılmıyormuş orada.

• Evet paraşüt saçma ile sağlıklı şekilde atış yapabilirsiniz. Uzun yıllardır bende pellet tutucu ile atış yapıyorum, havalı tabanca ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Reximex Rp, Walther CP88, Zoraki Ultra ile çok sayıda atış yaptım bunların üstündeki güçlere pek uygun olmaz ancak tabancaların çoğu için birebir. Benimkinin baya bir haşatı çıktı ama hala devam ediyoruz kendisiyle :)

IMG_8161.jpg

IMG_8160.jpg

Reximex RP 4.5mm

• Evet paraşüt saçma ile sağlıklı şekilde atış yapabilirsiniz. Uzun yıllardır bende pellet tutucu ile atış yapıyorum, havalı tabanca ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Reximex Rp, Walther CP88, Zoraki Ultra ile çok sayıda atış yaptım bunların üstündeki güçlere pek uygun olmaz ancak tabancaların çoğu için birebir. Benimkinin baya bir haşatı çıktı ama hala devam ediyoruz kendisiyle :)

IMG_8161.jpg

IMG_8160.jpg

Bunu ev ortamında kullanmak riskli değil mi ? Hedefin dışına çıkma olasılığı korkutuyor beni. Arkasına bıraktığınız güvenlik için bir panel gibi birşey var mı ayrıca. Bu ürüne de bakıyorum şimdi.

• Arkasına kitap koyuyorum, dediğiniz risk her zaman için var daha benim elimden dışına saçma çıkmadı ama olmayacağı anlamına gelmez. Arkadaşıma atış yaptırdığımda arkasındaki kitap sayesinde sıkıntı olmadı ancak kendinize göre azami önlem almakta fayda var. Her ihtimale karşı bir atış gözlüğüde kullanılması gerekiyor.

Reximex RP 4.5mm

• Bu metal kutular çok ses çıkartıyor mu ?

Bu sizdekinden alıp arkasına da güvenlik için A3 boyutlarında güvenlik için birşey yaparsam tamam olur sanırım.

Orda da sekmemesi için öne yumuşak bir doku, arkaya da kitap gibi kalın bir tabaka koyabilirim.

Hiç daha denemediğim için bilmiyorum. Mesela 100 sayfalık bir kitabı delip geçebiliyor mu paraşütler.

• 100 sayfayı kullandığınız tabanca ve aynı güç seviyesindeki silahlar delip geçemez. Tabiki aynı noktaya gelen üst üste çok sayıda atış belli süre sonra sayfaların arkasına geçecektir. En önemli husus sekme ihtimalini ortadan kaldırabilmek. Arkasına genişçe bir koli içine eski kitaplar, yıpranmış kullanmadığınız kotları istifleyerekte güvenlik için 2. Bir tutucu oluşturabilirsiniz. Metal hedeflikten zaten sekmiyor 6-7 senelik kullanımım süresince herhangi bir paraşüt saçmanın sekmesi gibi (bilyeler hariç) bir olay yaşamadım.

Sayın Osman Ortaç Bey’ in havalı konusu ile ilgili birkaç videosu var fikir vermesi açısından bakabilirsiniz.

Düzenleme: Kusura bakmayın atlamışım. Ses yapıyor ancak çok yüksek seviyede değil.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Reximex RP 4.5mm

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mustafacan ().

• Evet, bu videoyu izledim. Ordan aklıma geldi. Aslında sistemin arkasına sac plaka gibi metal bir plaka koyabilirsek uzun da ömürlü olur. Tabii delinmeyecek bir sac. Öne strafor gibi bir yapı, sesi de yalıtır. Aklıma bişeyler geliyor. Elimde ki imkanlarla birşeyler deneyeceğim. Sizde ki pellet tutucu markası nedir ? İnternetten biraz baktım fiyatları değişken bir çok marka var.

• Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com

bir iki örnek ekledim

• Evet, bu videoyu izledim. Ordan aklıma geldi. Aslında sistemin arkasına sac plaka gibi metal bir plaka koyabilirsek uzun da ömürlü olur. Tabii delinmeyecek bir sac. Öne strafor gibi bir yapı, sesi de yalıtır. Aklıma bişeyler geliyor. Elimde ki imkanlarla birşeyler deneyeceğim. Sizde ki pellet tutucu markası nedir ? İnternetten biraz baktım fiyatları değişken bir çok marka var.

Üstünde bir marka yazmıyor, çok uzun zaman önce aldığım için hiç hatırlamıyorumda. Ancak çok büyük farklar olacağını zannetmiyorum. Uygun fiyatlısından almıştım diye hatırlıyorum.

Reximex RP 4.5mm

• Sig Sauer p226 kullanan var mı ? İdeal kaliteli sorun yaratmayacak bir pellet önerebilecek olan var mı ?

alparslan ve erhan abiler burda detaylı inceleme yapmışlar izleyin isterseniz

alparslan ve erhan abiler burda detaylı inceleme yapmışlar izleyin isterseniz

Teşekkür ederim, inceleyeyim.

Satıcı bana Spoton 4,5mm 9,25 gr paraşüt mermi vermiş. Bununla sorun yaşar mıyım ?

Açıkçası satıcı biraz beni korkuttu. Satış işlemi gerçekleşene kadar bişey demedi. Gerçekleştikten sonra dedi ki, yalnız bu silah biraz pellet seçer, iyi pellet kullanman lazım. Tetiği tam çekmen lazım. Bir de bu mermi için ben sordum peki iyi midir dedim sorun yaşar mıyım, yaşamazsın dedi. Hatta örnek göserip, çizgili pelletleri kullanma dedi.

Bir de ürün özelliklerinde

Optimal Pellet Weight Range 5.0gr - 7.5gr yazıyor

Ama bana verilen 9.25 gr. Evde 5 metre , dışarda 5 ve 10 metre çalışacağımı düşünürsek sorun olur mu ?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ibruz ().

• Tekrar merhabalar,

evde hedef işini hallettim. Güzel birşey oldu baya. Testini de yaptım.

Fakat tabanca evde baya bir ses çıkarıyor. 2 el boş 1 el dolu ateş ettim. Devam etmeyip bıraktım. Çünkü apartmanda duyulacak kadar çok ses çıkardı.

Ev işi olmayacak gibi. Hesaplar tutmadı. Anlamadığım alparslan ve erhan abiler videosunda hiç öyle ses çıkarmıyor. Benimki evde bam bam inletiyor.

Ayrıca 3 el ateş edilmiş co2 tüpünü çıkarırken o da bi patlama sesi çıkardı. Tüplerin tabanca üstünde durması iyi olmadığından tüpü harcamış oldum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ibruz ().