Kısa Mesafe Atışları İçin Dürbün Tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi günler;

Yakın zamanda bir tüfek aldım. Sağolsun Hasan Uluç Beyin ( HasanUSTA ) de çok yardımı oldu tüfek seçimimde. Effecto PX-5 turuncu lamine kundak bir tüfek aldım.

Daha çok 25 metre benchrest atış yapıyorum. Uzak mesafe atışları yapmıyorum. 100 metre belki eğlence atışları olabilir.

Bunun için nasıl bir dürbün seçmeliyim?

• Tüfek Dürbünü - Ayarlanabilir Paralakslı - 4-16X50
    Tüfek Dürbünü - Ayarlanabilir Paralakslı - 4-16X50 null Bu tüfek dürbünü, 4,5 mm'den 222 Remington'a kadar küçük kalibreli tüfeklerde kullanılmak için…
    www.decathlon.com.tr

Şu dürbün fiyat performans dürbünü olabilir. kullananlar memnun.

Açıklamadan SFP dürbün gibi anladım ama yakın mesafede keyif verir bence.

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• Öncelikle PX-5inizi güle güle güle kullanın. Yalnız bana göre PX-5 gibi bir PCP varken 25 metreye odaklanmak o PCP'ye haksızlık olur. Tacir arkadaşın önerdiği dürbünü ben de bilmiyorum ama başlangıç için idare eder. Ama sonraları 100 m ve hatta üstü atmak ilginizi çekmeye başlarsa o zaman tatmin etmez. Ben ileriyi düşünerek en az 6-24X50 bir dürbün bakmanızı öneririm. Ucuzu da pahalısı da var.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Öncelikle PX-5inizi güle güle güle kullanın. Yalnız bana göre PX-5 gibi bir PCP varken 25 metreye odaklanmak o PCP'ye haksızlık olur. Tacir arkadaşın önerdiği dürbünü ben de bilmiyorum ama başlangıç için idare eder. Ama sonraları 100 m ve hatta üstü atmak ilginizi çekmeye başlarsa o zaman tatmin etmez. Ben ileriyi düşünerek en az 6-24X50 bir dürbün bakmanızı öneririm. Ucuzu da pahalısı da var.

Uzun zamandır 25 metre benchrest atıyorum. Kral puncher pro 2 ilk tüfeğim. Onunla da öyle atışa gittim hep. Ama dediğinizi dikkate alacağım zaten ilk mesajımda da 100 metre keyif atışları olabilir yazarak mesafeyi çok dar tutmamak istedim.

6-24x50 de sizin önerebişeceğiniz bir ürün var mı 10.000 tl civarı

• Uzun zamandır 25 metre benchrest atıyorum. Kral puncher pro 2 ilk tüfeğim. Onunla da öyle atışa gittim hep. Ama dediğinizi dikkate alacağım zaten ilk mesajımda da 100 metre keyif atışları olabilir yazarak mesafeyi çok dar tutmamak istedim.

10,000 seviyelerinde epeyce çeşit var ama ben Discovery öneririm.

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

• Uzun zamandır 25 metre benchrest atıyorum. Kral puncher pro 2 ilk tüfeğim. Onunla da öyle atışa gittim hep. Ama dediğinizi dikkate alacağım zaten ilk mesajımda da 100 metre keyif atışları olabilir yazarak mesafeyi çok dar tutmamak istedim.

Az önce Ufuxx üyenin paylaştığı Barska dürbün da dediği gibi iyi durumdaysa sizin işinizi görebilir.

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

• Az önce Ufuxx üyenin paylaştığı Barska dürbün da dediği gibi iyi durumdaysa sizin işinizi görebilir.

Hocam iki dürbünüm var ikisi de önden paralakslı o dürbün de önden paralakslı. Onun için almak istemem. Yoksa fiyatı uygunmuş.

• Discovery 5-25i secerdim. Bende ffp olmayani vardi zaten.

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2