transfer deliği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sayın arkadaşlar transfer deliği genişeltılmesi ile havalı tüfeklerdehız artışı sağlandığını duydum şimdi bende hw 77 var 5.5 mm ben bu tüfeğin transfer portunu 4.5 mm yaparsam hızı artarmı ve bu tüfekle alacaaım max. hız nedir acaba saygılar.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Resmi Gönderi

sayın arkadaşlar transfer deliği genişeltılmesi ile havalı tüfeklerdehız artışı sağlandığını duydum şimdi bende hw 77 var 5.5 mm ben bu tüfeğin transfer portunu 4.5 mm yaparsam hızı artarmı ve bu tüfekle alacaaım max. hız nedir acaba saygılar.

Merhaba

4mm yi geçmeyin ve bunu mümkünse konik rayba ile silindir içinden yapın,hızınız bu şekilde %6 - %8 arası yükselir.

Mod 125 in transfer deliği 4mm diye biliyorum,gerçi incelemedim,Mod135 de 4mm.

Tepmeyi azalmanın en sağlıklı yöntemi piston içinde (yay önü) ayırlığı çıkarmak,bu silahlar Gamo nun hormonlanmışı ve gamoda bu ağırlık var diye bunlara da koymuşlar,halbuki gamoların pistonu aşırı hafif olduğu için iken bunların pistonu zaten oldukça ağır,üstelik atış istikrarın da artar,isabetliliği ciddi katkısı olur.

Ben şuanda forumun eksiklerini tamamlamaya çalışıyorum.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?