webley raider 10 mt atışlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet arkadaşlar işde benim webleyin 5 pallet modeli ile yapılan 5 er atışlık 10 mt grupman atışlarım sandelyenin tepesinden sandelyeden oturarak yapılan atışlar
    mesafe 10mt
    atıcı meşedüzü
    kalibre 5.5 mm.
    atılan palletler 5 çeşit
    [Resim Engellendi: http://img128.imageshack.us/img128/2058/10mtgrupao0.th.jpg]

buda düşük barda deforme olmasın diye paçavralara yapılan atışdan çıkan palletler
    [Resim Engellendi: http://img128.imageshack.us/img128/4052/palletlerrn0.th.jpg]

• eline sağlık Mesut, en iyi sonucu H&N ile almışsın. paylaşım için teşekkürler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• eline sağlık çok güzel atışlar

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• ben bu işi anlamadım aytapfa arkadaşımızın webleyi crosman hp ile tek delik yapmış 15 mt de benimki yapmıyuo sevmedi dağıtıyo halbuki ikiside lw namlu

• Valla mesut mermi işini anlamaya çalışmak çok zor. her markanın bir mermisi olduğu gibi her marka/silahında bir mermisi vardır. 460 magnum Artık efsane olan ve hemen hemen her silahın sediği gamo hunteri pek sevmedi gibi. bakalım promagnum ve crossman match istedim. onlar nasıl olacak
    Bu arada gruplar güzel ama en yakın zamanda 50-100 metre atmak lazım.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• ben bu işi anlamadım aytapfa arkadaşımızın webleyi crosman hp ile tek delik yapmış 15 mt de benimki yapmıyuo sevmedi dağıtıyo halbuki ikiside lw namlu

Atışlar güzel fakat yiv set izleri düşündürücü. LW namlunun izlerinin böyle olmaması lazım.
    Bu görüntü ile, uzun mesafede fazla bir şey bekleme. Belki crown hatası vardır. Öyle ise, İlker abini bir ziyaret etmen gerekir.

• Ben de bu resimdeki pelletlerin atıldığı namlunun LW olmadığını söyleyebilirim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben de bu resimdeki pelletlerin atıldığı namlunun LW olmadığını söyleyebilirim.

Murat senin mesjından alıntı ama konunun daha iyi anlaşılması açısından
    lw namlu izleri sağdaki mermideki gibi olması lazım.
    [Resim Engellendi: http://s3.directupload.net/images/080916/2b2rrjsn.jpg]

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

Namlu ucuna düzgün crown açılmazsa veya kesildiği gibi bırakılırsa, benzer şekilde netice verebiliyor. İncelediğimiz AT44-10 da ve LW namlulu olduğu ileri sürülen bir LongBow'da buna şahit olduk. Hatta, Mustafa bey, punto dayanırken şişirilmiş olan LongBow namlusun ucunu yarım santimden fazla traşlamak zorunda kaldı.
    İncelemeden LW namlusu olup olmadığı konusunda kesin hüküm vermek yerinde olmaz.

• ülkü abi akşam benim sana anlatmak istediğim buydu çok ince yiv ve setler var ben bunu bir ilker abiye göstereyim dediğin gibi bir baksın en iyi ozaman anlaşaılır hatsanın yine marifetli elleri namluyu yapmış dışına da lw diye yazmış olabilir bu pallet resimlerini de seni görsün diye koydum çünkü fx in namlu lw buda lw ama yanı yiv ve setler değil benim namludan şüphem en başından beri var bu şüpheyi gidermem lazım ben bir göstereyim dediğin gibi hele bir namlu ucunda şok var akıllara zarar resmen belli oluyo acık secik olarak

• Namlu ucu aşırı dar ise LongBow'dakine benzer bir durum olabilir. LongBow'da, pelleti namlu ucundan çıkarmak için harbiye neredeyse çekiçle vurmak gerekiyordu. Asıl şok 2 cm kadar geriden başlıyor fakat uçtaki ezilme nedeni ile çıkışta aşırı dirençle karşılaşılıyordu. Traşlama işleminden sonra düzeldi. İlker ustamız bir baksın. Eğer namlu LW çıkmazsa artık sen de nick'ini "Hatsan mağduru" olarak değiştirirsin.

• evet 2 cm kadar geride sanki bütün yivsetler toplanıyor bir daralma yapıyor vede tekrar açılmaya başlıyolar ama o kadar simetrikki ezilme değildir sanırım ayrıca eğer bu namlu lw çıkmassa ben imzama hatsan gavuru diye yazarım çünkü bir müslüman lw olmayan bir namlunun üstüne lw diye yazmaz ayrıca o namluyuda hatsan a yollarım . hediye ederim ama inşallah lw dirde hatsan a sevgilerimi saygılarımı sunarım.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen meseduzu ().

• Bildiğimden değil ama: bizim FXlerde match grade namlu deniyor sitesinde, belki normal "match grade" olmayan LW namlular öyle iz bırakıyor olabilirmi acaba?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Namlu ucuna düzgün crown açılmazsa veya kesildiği gibi bırakılırsa, benzer şekilde netice verebiliyor. İncelediğimiz AT44-10 da ve LW namlulu olduğu ileri sürülen bir LongBow'da buna şahit olduk. Hatta, Mustafa bey, punto dayanırken şişirilmiş olan LongBow namlusun ucunu yarım santimden fazla traşlamak zorunda kaldı.
    İncelemeden LW namlusu olup olmadığı konusunda kesin hüküm vermek yerinde olmaz.

O zaman Nizami olarak üretilmiş LW değil diyebilir miyim Üstadım :)

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Bildiğimden değil ama: bizim FXlerde match grade namlu deniyor sitesinde, belki normal "match grade" olmayan LW namlular öyle iz bırakıyor olabilirmi acaba?

Firma match grade diyor, bazı sitelerde ise, "double lapped" diye geçiyor. Yani namlu içine, yiv set işlemi oncesi ve sonrası olarak iki parlatma işlemi yapılıyor.
    Standart LW namlulardan çeşitli çaplarda getirdik. Şoklu ve crown açılmış olarak geliyor. Değerli torna ustalarımızın, işleme sırasında, crown'u hacamat ettiklerini gördük. Buradaki de böyle bir durum olabilir.
    Parlatılmamış, standart namluların yiv setleri de gayet güzel fakat büyüteçle bakıldığında, çok küçük te olsa işleme izleri görülebiliyor.

O zaman Nizami olarak üretilmiş LW değil diyebilir miyim Üstadım :)

Belki hacamat edilmiş LW namlu daha uygun olur. Başka deyimler de var ama burası yeri değil.

• crown un amacı nedir capakları almak mı kesim esnasında kalan capakları temizlemekmi

• Crown pellet namluyu terk ederken dengeli terk etmesi ve arkasından gelen havanın da aynı şekilde dengeli dağılmasına yarıyor diye biliyorum.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Namlunun ucu, pelletin havayla buluştuğu yer, buradaki en küçük bir düzensizlik bile pelletin yolundan sapmasına neden olur.
    Pelletin eteğinin namluyu her noktada aynı anda terk etmesi gerekir. Yoksa, erken terkeden taraftan çıkan basınçlı hava pelletin yönünü değiştirir.
    Namlu ucunun kullanım esnasında hasar görmesini önlemek için, namlu ucu içe doğru konik olarak işlenir, bu işe crown açma diyorlar.
    Standardı 45 derece civarıdır, Atıcılar genel kanısı 11 derecenin (veya, namlu eksenine göre 79 derece) daha iyi sonuç verdiği. Bu nedenle 11 derece açılmış crown'a "target crown" deniyor.

• Üstadımın izniyle ekleyeyim

http://riflestocks.tripod.com/targetcrown.html

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• namlu çıkış ucunda ki en ufak eziklik , çapak yada salgılı işlem pelet tam çıkarken çelme çakar , pelet takla da atar yalpada yapar .bu yüzden vuruş noktası pelet dönerek gitiğinden sadece bir yöne kaymaz gurup bir daire içinde dağılır .yani nolmuş dürbünden sıfırlarım derseniz başarılı olamazsınız .bilginize