SAFİR HAKKINDAKİ SON DÜŞÜNCELERİM (Beyin fırtınası )

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Uzun zamandır safir kullanıcısıyım
    Silahla oldukça fazla mermi ve zaman harcadım.Artık kafamda bu silahla alakalı pek çok şey netleşti sayılır bunları paylaşmak niyetindeyim

Safiri ilk gördüğümde en etkilendiğim şey silahın M16-M4- Ar15 ailesinin bir replikası olması ve bu silaha basit bir şekilde sahip olabilme şansını ülkemizde yakalamak oldu
    M+ ve ailesine karşı o kadar merağım ve sevgim vardıki safiri görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü.Tabi nasip oldu gittik silahı aldık.Silahın orjinaline olan birebir benzerliği , şıklığı, zerafeti ve inceliği cidden beni etkiledi ilk atışlardaki merminin etkisi ve isabet yüzdesi o kadar harika idiki büyülenmemek elde değil.Tabi bu arada silahın takılması şusu busu umrumda değil zira bir hayal dünyasında geziniyorduk o zamanlar.
    Benim silah eski ilk yapılanlardan hemen başladım silahı sup mod manyağı yapmaya
    İlk olarak Dürbün laser flash light derken anladımki standart kundakla bu cihazlı ciddi bir şekilde kullanmak mümkün değil Hemen Rıs uyguladım falan filan ancak takılma sorunu ayukka çıkınca sıkıntılı dönemler başladı.Ne varki fabrikanın ilgi ve alakası o kadar iyi idiki hemen silah gitti ve düzeldi geldi.Şu anda standart kundak ve red dotla kullanıyorum ama yakın zamanda gene rıs için faaliyet başlatıcam

İlk olarak planlarım.
    1- Silaha yebniden RIS uyguluycam
    2- Yeni bir Gas block sistemi deniycem
    3- Silahın taşıma kolunu kesip söküleybıl, takıleybıl hale getiricem

Yani kısacası (beni tanıyanlar bilir) tüfeğin içine incir ağacını dikicem

Bu konuda benimle fikir payklaşıcak arkadaşların görüşlerini heycanla bekliyorum

• valla fatih ne diyelim bizde seni merakla bekliyoruz. kolaylıklar dilerim :thumbup:

webley patriot 5.5

• "Rahmetliyi nasıl bilirdiniz" "İyi bilirdik çok çekti zavallı Exador'dan" +;tuftabV#;rofl.;

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Ris ne olaki agam? :)

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Ris ne olaki agam? :)

Rail Integrated System. Ön kundağın üzerinde raylar olanı aksesuar ontajı için ;) Yarın geliyor benimki. Buluşmk nasip olursa gösteririm ;tese;kkur

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• işte bende bu amaçla namluyu biraz kısaltıp M4 rıs yaparak yada airsoft M4 kundak alacağım ki kendi kundağından hem dahaşık hem daha az oynak takıp kullanmak istiyorum hatta yerli bir firma ki adını hatırlamıyorum safir için rıs satıyordu forumda serdar abi safirin de bu sistem üzerinde çalıştığını söylemişti gelişmeleri takipediyoruz bu arada tutacağa kıymadan fabrikaylabi görüş derim fatih hem bizide bilgilendrmiş olursun seni izliyorum :)

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• Fabrika benimlen görüşsün sülocum ;şrofls;.
    Kiminlen görüşim kim yardım edecek,kim ilgilenecek. Ne yapabilirler.Biz yapıcaz diycezki, ahanda böyle bişi yaptık canavar gibi oldu yada olmadı.Onlar takdir edecekler.Silahın orjinalini bu şekilde yapmış adam.Bir çok silah takılıyor fabrikaya yolluyorsun tamir olup geliyor.E o zaman baştan test edip satsana .Niye eziyet ediyorsun insanlara.Avrupa da olsa bu silahı satamazssın.Satsanda altından kalkamazsın. Ödüyeceğin tazminat v.s. sebeplerden dolayı...
    Anlıyacağın fabrikaya biraz kırgınım, çünkü bu silahı fıormlarda benden çok savunan yok. Ama en yakın arkadaşıma tavsiye edemiyorum şimdilerde.

Sen şimdi rıs mıs diyosun ama

1.. Rısı safire nasıl uyguluyacaksın.
    2.. Diyelimki uyguladın.Gas Block ta değişiklik yapman laazım ee silah nasıl çalışacak
    3.. Diyelimki gas block u sığdırdın.Silahı temizlemek için zırt pırt sökmen gerekecek .Temizlemezsen takılacak
    4.. Bu silaha mevcut rıs uygulaması ancak modifikasyondan sonra olur

Benim düşündüğüm modifikasyon çok basit bişi. Gas blocktaki delikler çok geride, biraz daha uçta olsa hem gaz basıncı fazla olucak hemde mermi daha çok hızlanacak.Olsunç.Bu gaz bloktaki deliklerin etrafını küçük bir silindirle bir hazneye hapsedip ufak eğimli bir boru ile rısın içinden mekanizmanın üst boşluğuna
    direk vermek.Böylece pislik şu bu olmuycak direk mekanizmadan itme gerçekleşek.Arkadaki yayın da pek bir önemi kalmıycak.Mevcut tırnaklar plastik memiyi itmiycek mermiyi geriye iten mekanizma çekicek.

• Fatih Seni Sonuna Kadar Destekliyorum..Çalışmanda Başarılar Diliyorum..Fabrikada Görüşeceksen Ali Ustayla Görüş..

• safirin forumu açılmış arkadaşlar üye olunuz. ben safirimi yalın ve doğal seviyorum ve gerçekten çok keyifli bi silah sahrdan sonra sinop kastamonu karedeniz seyahatine çıkıyorum topumu tüfeğimi götürecem .

hamdım piştim yandım oldum.

• bende 36 kalibre silah kullanıyorum. tüfeğim tek kırma ve magnum yatak var. ancak magnum fişek bulamıyorum. Federal kurşunlar oldukça etkili ama magnum olursa domuzda kullanıcam . mag.fişek bulma konusunda bilgisi olan arkadaş çıkarsa sevinicem.saygılar.