kartalpençesi adlı kullanıcının mesajları

36 çap yivsiz av tüfeği bilindiği üzere kuş avında kullanılan tüfektir. Fişekteki barut miktarı gözönüne alınırsa ; 200 mt . gibi bir mesafede magnum fişek kullansanız bile delici güce ulaşamaz. Ancak, daha yakın 10 - 50 mt arası mesafede magnum olmak şartı ve çok hassas bölgeye atış yapmak şartı ile (kurşun kullanarak) domuzu öldürebilirsiniz. Başka ihtimaller de olabilir( domuzun büyüklüğü de önemli)

Değerli arkdaşlar,

Antalya Cevizli'den gidilebilen , Değirmenlik Köyü yaylasından genellikle av turizmi için giriş yapılan GİDEN GELMEZ DAĞLARI avlağında yaban koyunu yaşamamaktadır . Devlet kontrolunda av turizmi çerçevesinde ava açılan,sanırım ülkemizin değil dünyanın sayılı önemli ve güzel bir coğrafyasıdır. Yaban Keçisi yönünden çok şanslı bir bölgemizdir.

Divriği 'de ise, yaban koyunu yaşamamaktadır.

Yaban Koyunları Konya Bozdağın dışında, doğu anadolu bölgesinde; yaz aylarında bizde yavrulayıp kışın İran'a dönmek üzere bulunurlar

saygılar. Emin Nasuhoğlu

ben havalı tüfekler konusunda çok yeniyim. bu siteyede yeni girdim. ancak havalı silahlar konusunda çok uzmanlaşmış arkadaşlar var. Şaşırmadım değil. ben yivli olarak 308 win.çek brunoya takmıştım swenk montaj. dediğinizde haklısınız havalı tüfeklerde uygun olup olmadığını bilmiyorum.bir an dürbünü görünce bu ayakda olabilir diye düşündüm.

bu siteyi arkadaşları tanıdığım için (yavaş yavaş) seviniyorum.yardımlaşma da çok güzel.sorularıma herkes içtenlikle katılıyor.ben de elimden gelenin fazlasını yapmaya devam edicem.

arkadaşların dediği gibi gümüşay almayın,ben 44 mag. s.wesson . 6 " ve 357 mag.colt 4 " kullandım.Şu an Brezilya ROSSİ var.Çok iyi.Bulursanız, gümüşayda başka bir mag.alın

arkadaşım, madem böyle bir imkan var . sökülüp takılabilen ayak getirtebilsen çok daha iyi olabilir düşüncesindeyim.Ben yaklaşık 15 yıl yivli tüfek kullandım ve de dürbün takarak. SWENK ayak'ta işiniz bittiğnde dürbünü tüfekten alırsınız.tekrar taktığınızda sıfırlamanız bozulmamış olur.bier deneyin. interntten bu ayakları araştırın. Şivenk diye okuyoruz ingilizcesi yukarıda yazdığım gibi olabilir

cahit kardeşim namlu çıkış hızı ile ilgili bilgilerin için teşekkürler. bugün av bayiine uğradım. hatsanın son modeli optima 550 gelmiş.300 ytl.peşin fiyat. mod.125 den farkı zannedersem kabzesi..ancak namlu çıkış hızı bilinmiyor, henüz katalog'a girmemiş.bu konuda bilginiz varmı.saygılar

arkadaşlar merhaba, ben bu siteye yeni giriş yaptım. havalı tüfekler konusunda çok detay var.sizlerden çok bilgi alacağıma eminim. ilk önce öğrenmek istediğim; namlu çıkış hızı 375 m/sn 'den yüksek olan yerli hav.tüf. varmı. Yabancı var ise nasıl alabilirim. Cevap verebilirmisiniz.Teşekkürler