Leapers 6-24x50 Full Size A.O. Range

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://us.st11.yimg.com/us.st.…pticsplanet_2003_19049568]

Bu dürbün abim tarafından bana hediye geliyor. Yarın Chicago'dan New Jersey'e order yapılıp ay sonunda elime geçecek şekilde Amerika'dan yola çıkıyor.
    Bavul içinde gelecek. İnşallah gümrüğe takılmaz. Takılacak olursa oyuncak kategorisinde havalı tüfek dürbünü olduğunu söylesin dedim.
    Kısa boru gibi olan aparat dürbünün ucuna takılap uzatma vazifesi gören şey mi? Yoksa arka tarafa muhafaza mı? ?(
    Ortada 3 tane olan ayar çıkıntılarından bir tanesi paralax için miydi? Çok heyecanlıyım yardım edin merakımı giderin lütfen :)

Yatagun.com açılana kadar bu sitelerle, görmeden ve incelemeden alıp idare edicez artık.

Fiyat, bilgi için tıklayın.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cahitkeskin ().

• Official Post

Cahit o 3 tane çıkıntı dediğin düğmeler den biri rüzgar,biri düşme ayarı,diğeri ise ışık düğmesi olmalı,çünkü ön mercekte paralax skalası olduğuna göre mercekten paralaxlı olmalı.

Hayırlı olsun,bu marka da mükemmel berraklıkta mercek kullanılmış,hatta birebir Bushnel berraklığı ile aynı kalite mercekler var.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Cahit o 3 tane çıkıntı dediğin düğmeler den biri rüzgar,biri düşme ayarı,diğeri ise ışık düğmesi olmalı,çünkü ön mercekte paralax skalası olduğuna göre mercekten paralaxlı olmalı.

Hayırlı olsun,bu marka da mükemmel berraklıkta mercek kullanılmış,hatta birebir Bushnel berraklığı ile aynı kalite mercekler var.

Ohh şimdi içime serin sular serpildi. Demek neredeyse Bushnell kalitesinde mercek. Süper. İnşallah gümrüğe takılmadan gelir.

• Az önce çok önemli bir hatamı farkettim. Bendeki dürbün ayakları en büyük 42mm merceğe göre. Sipariş ettiğim dürbün gelseydi 50mm mercekle tüfeğime takamayacaktım. O yüzden aşağıdaki resimdeki ve bu linkteki tek parça ayağıda order'a ilave ettim. Ustalardan ricam bu ayak uygun mu? Akşam saat 16:00 dan önce cevap verirseniz bende abime ileteceğim. (Malum saat farkı.)

[Resim Engellendi: http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/opticsplanet_2003_282696313]

• Bu ayak 56 mm'ye kadar lens çapındaki dürbünlere uygun. Ancak PCP lerde şarjör yükleme yerinden dolayı tek parça ayak uygun olamayabiliyor. Ama raider'i bilmiyorum.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• dürbün çok güzel bir dürbün bende kullandım bundan şu anda Serdarhavsut'ta, soldaki çevirme düğmesi artıkılın ışık ayarı, boru gibi parça sun-shade. bencede dürbüne 2 parça ayak alın. tek parça ayakla bağlarsanız, pellet yüklemek imkansızlaşabilir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bu ayak 56 mm'ye kadar lens çapındaki dürbünlere uygun. Ancak PCP lerde şarjör yükleme yerinden dolayı tek parça ayak uygun olamayabiliyor. Ama raider'i bilmiyorum.

dürbün çok güzel bir dürbün bende kullandım bundan şu anda Serdarhavsut'ta, soldaki çevirme düğmesi artıkılın ışık ayarı, boru gibi parça sun-shade. bencede dürbüne 2 parça ayak alın. tek parça ayakla bağlarsanız, pellet yüklemek imkansızlaşabilir.

Cevabınız için teşekkürler.
    Tek parça ayakla dürbün bağladıktan sonra, pellet yüklemek için yeterli mesafe kalıyor bu webleyde. Şu an bile tek parça ayakla bağlı dürbünüm.

• hayırlı olsun gerçekten çok güzel bir dürbün, ben kullanıyorum ve çok memnunum, sizinki ile birlikte Türkiye'de iki adet olacak. :thumbup:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• hayırlı olsun gerçekten çok güzel bir dürbün, ben kullanıyorum ve çok memnunum, sizinki ile birlikte Türkiye'de iki adet olacak. :thumbup:

Tabiki inşallah gümrüğe takılmazsa.
    Bu arada ikili dürbün ayağınıda siparişe ilave ettirdim. Bu durumda bir tek parça ayak, bir takım ikili ayak ve dürbün gelecek.
    Adet çoğaldı gümrük riskide çoğaldı sanki.

• Cahit çok ters bir durum olmazsa burada takılmaz, fakat benim endişem ABD'den yurtdışına çıkmasında sıkıntı olması. Bildiğim kadarıyla Ameriken firmaları yurtdışına dürbün vs. göndermiyorlar, mağazada satışı bile eğer kredi kartı Amerikan menşeli değilse satış yapmıyorlar.

sakınan göze çöp batar, fazla düşünme bence.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben kısa süre önce ebay den (Amerika daki bir kullanıcıdan) leapers 4x32 Bug Buster dürbün aldım postayla (Zarf içinde) gelmesinde bir sorun olmadı. Meraklanmayın sizinki bavulla haydi haydi gelir.

Sizin dürbünün gelmesi çekirgenin 3 sıçramasından biri gibi geldi bana. Kargo yada posta yoluyla gümrüğe çok kişinin dürbün kaptırdığını okuyorum ve duyuyorum. Siz şanslısınız ve inşallah çekirgeniz sonsuza kadar sıçrar :) Dürbünü güle güle kullanın.

• Cahit çok ters bir durum olmazsa burada takılmaz, fakat benim endişem ABD'den yurtdışına çıkmasında sıkıntı olması. Bildiğim kadarıyla Ameriken firmaları yurtdışına dürbün vs. göndermiyorlar, mağazada satışı bile eğer kredi kartı Amerikan menşeli değilse satış yapmıyorlar.

sakınan göze çöp batar, fazla düşünme bence.

Zaten benim korkum da ABD gümrüğü. Ayrıca abim kendi kredi kartıyla alacak. Fişlemezler inşallah abimi.
    kullanacağı kart Amerika'nın bankasının kartıdır. Uzun zamandır orada çünkü.
    Uff çok gerildim yav. :)

• Aynı dürbünün 16x büyütmeli olanını şu anda ben kullanıyorum çok memnunum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullanın.

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Aynı dürbünün 16x büyütmeli olanını şu anda ben kullanıyorum çok memnunum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullanın.

Teşekkürler.
    İmzanızda iyi dürbünü Weihrauch'a taktığınızı görüyorum. Raider den memnun değil misiniz yoksa?

• şu anda raiderin üzerinde takılı Leapers 97k dada tasco var imzamı değiştirmeyi unutmuşum pardon ;şrofls;.

[Resim Engellendi: http://img391.imageshack.us/img391/4368/adsz2uk7.jpg]

marmarateam.png

• arkadaşım, madem böyle bir imkan var . sökülüp takılabilen ayak getirtebilsen çok daha iyi olabilir düşüncesindeyim.Ben yaklaşık 15 yıl yivli tüfek kullandım ve de dürbün takarak. SWENK ayak'ta işiniz bittiğnde dürbünü tüfekten alırsınız.tekrar taktığınızda sıfırlamanız bozulmamış olur.bier deneyin. interntten bu ayakları araştırın. Şivenk diye okuyoruz ingilizcesi yukarıda yazdığım gibi olabilir

• modifiye etmeden önce 120 bar hava ile 640fps çıktı modifiye sonrasında ölçüm yapamadık ama ortalama 800-850 fps olucağını umuyoruz

marmarateam.png

• arkadaşım, madem böyle bir imkan var . sökülüp takılabilen ayak getirtebilsen çok daha iyi olabilir düşüncesindeyim.Ben yaklaşık 15 yıl yivli tüfek kullandım ve de dürbün takarak. SWENK ayak'ta işiniz bittiğnde dürbünü tüfekten alırsınız.tekrar taktığınızda sıfırlamanız bozulmamış olur.bier deneyin. interntten bu ayakları araştırın. Şivenk diye okuyoruz ingilizcesi yukarıda yazdığım gibi olabilir

Bahsettiğiniz ayağı nette aradım ama bulamadım.