Baikal MP513-M ilk izlenimler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,
    Aranıza yeni katıldım. "Hoş geldin" başlığında kaynaşma ön şartı :P olarak sunulan Baikal MP513-M incelememi kısmen sunuyorum. Önceki gün dürbünü 50 m için ayarlamıştım. Ama testi 20 metreden yaptım ve pelletleri değiştirdim. Bugün dürbünü tekrar kalibre ettim (ya da etmeye çalıştım)

Tüfek:Baikal MP513-M 4,5 mm
    Dürbün: 3-9x56 Tasko (muhtemelen fason)
    Pelletler: Gamo Expander, 0,51 g, 7,87 gr

BAIKAL / MP-513 M

[Resim Engellendi: http://www.baikalinc.ru/res_en/0_value_10093_188.jpg
    Zoom için tıklayınız

Namlu çıkış hızı: 320 m/s
    Uzunluk: 1195 mm
    Ağırlık: 3,3 kg

Atış: 20 metreden hedef kağıdına yaptığım 7-8 atışı görebilirsiniz. Kağıdı taradım ve delikleri işaretledim. Destek olarak arabanın kapısını kullandım. Çok stabil atışlar yapamamış olabilirim. Fakat sonuç aşağıda, sizce nasıl?

[Resim Engellendi: http://www.ezraiyl.com/uploadibr/hedef.jpg]

Sabun testi birazdan gelecek.

• sanki desteksiz atılmışa benziyor birde tam destek alarak deneyin derim yinede aynı sonuçlar çıkarsa tüfekte problem vardır

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• silahınız hayırlı olsun. bence gurupman çalışmaları için kaliteli pellet kullanmanızda fayda var. daha sağlam bir destekle tekrar deneyin, ama dediğim gibi şekilsiz/kalitesiz pelletlerle ne yaparsanız yapın iyi gurup çıkartamazsınız. gamo hunter'ı deneyin meslea 4.5mm olarak bulunuyor bildiğim kadarıyla ve farkı kolayca göreceksiniz.
    ayrıca silahınız yeni olduğundan parçalar birbirine alıştıktan/yay oturduktan sonra daha isabetli gurupmanlar yapabilirsiniz.

keyifli atışlar

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hocam eğer grup denediğiniz kağıt tam boy A4 ise durum pek iç açıcı sayılmaz ne yazık ki :(

Bu arada resimden pellet'lerin izleri pek belli olmuyor :(

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Hocam eğer grup denediğiniz kağıt tam boy A4 ise durum pek iç açıcı sayılmaz ne yazık ki :(

Bu arada resimden pellet'lerin izleri pek belli olmuyor :(

Maalesef bu bir A4. Kaliteli pellet ve daha iyi sabitleme ile tekrar denemem lazım. Gamo Expander'ı kalitileli diye almıştım halbuki.
    Sabun testi ile ne görmeye çalışıyoruz? Ona göre makro çekim yapan bir makine ile tekrar resim çekeyim.

• Atışla birlikte vibrasyonu doya doya hissediyorsunuz bu tüfekte ,tahminim o ki gers takviyesi ile biraz kendine gelir birde yay tutucu ilavesi de fena olmaz ,üstünde lw yazısı var ;hatta bir söylentiye göre namlu lw (söylenti bu sideprensi buişi çözmen lazım),namlu içinden pellet geçirip namluya bir not vermek gerek tabi kalite bir pelletle fx marka geniş pellet bu silahtın guruplarına ilaç gibi gelir diye düşünüyorum hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah

• Kaliteli pelletler ile ve daha rahat bir pozisyonda daha iyi sonuçlar alacağınıza eminim ;) Sabun ile penetrasyon testi yapılabileceği gibi içinden pelleti çıkarıp üzerindeki yiv izlerine de bkılabilir.

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Atışla birlikte vibrasyonu doya doya hissediyorsunuz bu tüfekte ,tahminim o ki gers takviyesi ile biraz kendine gelir birde yay tutucu ilavesi de fena olmaz ,üstünde lw yazısı var ;hatta bir söylentiye göre namlu lw (söylenti bu sideprensi buişi çözmen lazım),namlu içinden pellet geçirip namluya bir not vermek gerek tabi kalite bir pelletle fx marka geniş pellet bu silahtın guruplarına ilaç gibi gelir diye düşünüyorum hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah

hocam benim işim ucuz tüfekler ile,bütçem buna yetiyor,bu tüfekler ile neler yapılabileceğini kendime göstermek,ben anlamam lw namludan neyim :thumbdown: