Bu tatildeki avım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ve bu seneki sezonu da kapattım son bir tatille. x;.z

Bu seferki bölge alanyaydı. Su oldukça sığ ve kayalık bir bölgeydi ancak kayalar çok girintili çıkıntılı olmadığınıdan olta takımı feda etmeden geldim. Yem olarak her zaman ki gibi tavuk göğsü kullandım. Takım 3'lü sinek iğnesinden biraz daha büyük 25gr. kurşunluydu. Kamış 3 metre esnek 40- 100 gr. atarlı, motor ise yeni aldığım tek bilyalı ufak bi daiwa. Misina olarak da ana kısım 0.28, takım için de yani fırdöndüden sonraki yeri de 0.25 kullandım. Bu arada bazı balıkçıların arada bir oltayı taktırdığını gördüm. Kayalık yerlerde oltayı atıp misinanın bolluğunu aldıktan sonra sarmadan beklemek en iyisi. Toplayacağınız zaman da sert bir şekilde yukarı çekip sonra hızlı hızlı sarmakta fayda var. Bu sayede takılma riski en aza iner. :thumbup:

Su çok sığ olduğundan herhalde, bikaç kez gözlükle dalıp baktığımda levrek gibi yırtıcı bir balıkla pek karşılaşmadım. O yüzden rapala veya canlı yemle avlanmak çok mantıklı gelmedi.
    Bu sefer iri mırmır yakalamak için oltayı dibe oturtup beklemek gerektiğini öğrendim ayrıca. ;tacli# Normalde oltayı ufak ufak sarardım attıktan sonra, nedense bu yolla daha ufak mırmırlar geliyor hep.

Daha çok sabahtan itiabaren 12:00'e kadar ve öğleden sonra 16:00'dan sonra balık yakalanabiliyor. Her sortide 10-15 balık yakaladığımı düşünürsek. Günde 30 mırmır fena sayılmaz. ;tacli#

Üstteki mırmır ortalama bir elden biraz daha büyük. Gelicek sefer karşılaştırma için yanlarına bişey koyarım. ;tacli#

[Resim Engellendi: http://i34.tinypic.com/de8sn.jpg]

Temizlenmiş ve temizlenmeyi bekleyen diğer balıklar.

[Resim Engellendi: http://i36.tinypic.com/2i20bv6.jpg]

Bu da beni baya bi şaşırtan oltama gelmiş bir kuzu balığı. İlk defa yakaladığımdan ve oltada baya bir uğraştırdığı için geri bırakmadım.Ancak öğrendiğim kadarıyla bu balıklar 28-30 kiloya kadar çıkabiliyormuş. Bir daha gelirse kesinlikle denize iade ederim.

[Resim Engellendi: http://i36.tinypic.com/idvuye.jpg]

Bu da son halleri ;dance;x;.z;şrofls;.

[Resim Engellendi: http://i37.tinypic.com/9v8m6s.jpg]

Bu da ben :pinch:;avci;

[Resim Engellendi: http://i35.tinypic.com/16biyap.jpg]

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Yensin içilsin ;şrofls;.

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• bu taraflara geliyorsun haber bile etmiyorsun kardeşim ;tacli# maşallah yine keyifli bir av yapmışsın, burası neresi alanya nın tam çıkaramadım,kestel mahmutlar arası mı* o ara da böyle bir kayalık yer varda azıcık benzetdim,alan ya ya var madan böyle su kenarın da da çok kayalık bölgeler var,

birde o balık sanki bana tral gibi geldi,pek mevsimi deyil ama boyu da küçük olunca kıyılar da dolaşması normal,bu aralar mırmır yavruları çok,izmarit büyüklüğün de onları avlamak için de kıyıya gelmiş olabilir,kuzu balığı da olabilir,

bundan yaklaşık 2 ay önce oltayı suya attım,dalışa geçtim bir baktım arkam dan bana doğru ben yukarıdayım onlar alt da,2 tane kuzu balığı :!: kol gibi böyle :!: işin enteresan tarı ne biliyormusun :) balığın bir tanesi yukarıdaki gibi aynı rekde diğeri siyah :!: ama 2 balık da aynı cins den :him:s ilk defa hayatımda siyah kuzu balığı gördüm,2 si yan yana ilerliyorlardı kafa kafaya araların da 30 cm boşluk vardı tahminim :)

bir kere de rast geldim ben daha öyle kuzu balığı görmedim,zıpkın ile dolaşıyordum,bir balık gördüm vurdum onu,kaya nın üstünde balığı çıkarmaya çalışırken 2 metre önümden kocaman bir kuzu balığı yunuslar gibi sırt gösterdi,o ne biçim sırtdı öyle karşı karşıya gelsem kesin kaçardım u½%;;şrofls;.;şrofls;. tahmin ediyorum 50 kilo nun üstünde vardı balık,zıpkınla dahi vursam baş edemezdim,su altında bana sörf yaptırır antalya mersin falan yaptırırdı sanırım ;şrofls;.;lol; çok güçlü bir balıkdır, el kadarı oltaya takıldımı gelmek bilmiyor,

saygılarımla

• Yensin içilsin ;şrofls;.

Başka napsaydık ;şrofls;.:thumbup:

tahmin ediyorum 50 kilo nun üstünde vardı balık,zıpkınla dahi vursam baş edemezdim,su altında bana sörf yaptırır antalya mersin falan yaptırırdı sanırım

;şrofls;.;şrofls;.;lol;

Valla abi öyle balığa bulaşmamak lazım hakkaten. Orfoz videosu izlemiştim, hayvanı vuruyorlar, domuz gibi dayanıklı hayvan ikinci zıpkını yedikten sonra anca çıkartabiliyorlar. :!:

Kadir abi aklıma gelmedi değil sana bi mesaj atmak, da bi sürü tatsız olay oldu otelde sonra kaynadı gitti u½%;

Abi otel konaklıdaydı. Sahil şeridi genelde böyle kayalık yosunluk zaten. Denize girmek epey zordu o açıdan.
    Şimdi şöyle bi baktım hakkaten tıralde olabilir ama tıraller sanki daha açık renk be abi ;tacli#

Kuzu bana da görmek nasip oldu bu sefer yani çok iri olmasa da 4-5 kilo vardı. İnsanın hakikaten içi gidiyor vallahi. Ama dikkatimi çeken şey alanya kefal kaynıyor ve kesinlikle oltaya vurmuyolar :him:s

Kefal topu denedim, kıbrıs sarması denedim, nafile ;tacli#

Saygılar bizden abi ;tacli#

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Gepard ().

• işte orda ben olacaktım tecrube konuşacaktı kefallere ;grin; öğle sıraların da büyük kefaller deniz de oltaya pek gelmezler,ancak onları cez eden yem olursa, sabah erken tam güneş doğarken,ve akşam üstü güneş yavaş yavaş yavaş etkinini kaybettiği sıralar da,5 den 8 e kadar yazın akşam üstü,

topla denemişsin kaçlık misina,iğne kullandın,ekmeği nasıl taktın? misinanın boyu ne kadardı?

• Abi misina 0.25 normal şeffaf misina. İğne çelik, numarasını bilmiyorum ama önceden aldığım kefal sarmasının bir iğnesiydi. Orta boy bi iğneydi ama. Misinayıda toptan sonra 1 metreye yakın bıraktım.

Ekmeğin de kabuğunu kullandım. Önceden bikaç deneyimime göre kabuğunu hiç affetmiyorlar. ;tacli# Aslında iri kefallerin suyun dibinde dolaştığını görmüştüm, bi yerde kefal sarmasıyla iri kefal almak için sarmayı süngere değil taşa bağlayıp dipe oturtmak gerektiğini okumuştum. Denedinmi bunu abi?

Bir de bu ekmeğin kötü tarafı, suya indirir indirmez sarpa sürüsü geliyordu. Ufak sarpalar mundar edip bırakıyor haliyle.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177