YATAGUN 80 fp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bari yaklaşık satış fiyatını öğrensek de ona göre finans analizi yapsak kendimizce

• Daha önceki mesajlarda fiyatının Fx revolution ayarında olacağı belirtilmişti yanılmıyorsam. Zaten hem üretilecek sayı az olduğundan hem de tüm detaylarda en iyi malzemelerin kullanılmasından dolayı üretim maliyetlerinin yüksek çıkması normal. Ah bir de şu kriz olmasaydı :)

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Tahmin ediyorum 2500-3000 arası olacak. Bu benim en düşük temennim. ;kihhik,

• Valla en önemlisi Mustafa abinin diyeceği rakamdır. Fiyatı yüksek olabilir ama pahalı olmayacak buna eminim. Verilen her kuruşu sonuna kadar hakedecek gibi gözüküyor. Ben keyfine varamayacağım ona yanarım. ;( Belki alan bir arkadaştan rica ederiz de bir tur attırır ;şrofls;.

• kadaşlar FX REVO yu geçer diyorum ben pelleti otomatik alırsa ağzına :) 4500 -5000 civarında olur sanırım biz öğrenci olarak alamayız zor olsada nasılsa birisi alır kiraya verir bizde kiralarız ;lol;;lol;;lol;;lol;;lol;

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Valla arkadaşlar benim kişisel kanaatim limitlerimizi zorlayıp bu tüfeğe olan talebi arttıralım bu şekilde biz belki pahalı alırız ama bizden sonrakiler emin olun daha ucuza alacaklardır

• Sanırım iç pazar gibi değil satış alanı yurt dışı için düşünülüyor galiba bu paralara. Eğer 3500 ytl den satılırsa türkiyede en fazla 20 tane alacak kişi çıkar ama 1000 - 1500 den satılırsa daha fazla satılır. Şimdi belki karşı çıkanlar olabilir kaliteli ürün olacak prestij yapacak şekilde olacak diye tamam olabilir ama bence prestij hobicilere kaliteli ve ucuz hizmetle gerçekleşmeli diye düşünüyorum.

Tabi gönül ister ki zengin bir ülkede olsak herkesin gelir düzeyi yüksek olsa 10.000 de verelim. Ama sanırım daha 17 yaşımda olmama rağmen ben bile anladım ki bu ülke bir türlü toplayamadı kendini. Devletten de beklemekten fayda yok alım gücünü artırmanın, en iyisi biz ucuzlatalım agt Saygılarla ;#^+.

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• Official Post

Şimdi henüz silah bitmedi, maliyetleri tam netleşmedi, 3.500 satalım 1.000 e malettik diye bir şey sözkonusu değil, tabiki bizimde gönlümüz hem yüksek kalite hem ucuz olsun, işte bunun formülü silahın tüm parçalarını çin de ve en az 100.000 adetlik bir programladır, yukarda yazılanların tamamı okunulursa, silahta kullanılan parçaların neredeyse %80 i paslanmaz çelkten üretiliyor ve yüksek işçilikli, amacımız ilk 10 tane üretimden zengin olmak değil, umuyorum zaman içinde kaliteden taviz vermeden, maliyetleri aşağıya çekerek herkesin ulaşabileceği fiyatlara taşımak, ama bunlar bu küresel kriz ortamında bu yıl tamamlanması çok zor.

• 100.000 derken 100.000 adet tüfek mi? :him:s İnşallah o günleride görürüz düşünsenize 100.000 adet üretilmiş türk malı yatagun her hobicinin evinde bir adet mevcut olur :D heycanlandım ;tese;kkur

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• Allah kolaylık versin peki üretim 100 , 1.000 , 10.000 adet olarak mı satılacak yoksa ön siparişle mi olacak

• Official Post

Allah kolaylık versin peki üretim 100 , 1.000 , 10.000 adet olarak mı satılacak yoksa ön siparişle mi olacak

Arkadaşlar ilk üretim 12 adet ve bunların 6 - 8 tanesi yurt dışına görücüye gidecek, alınacak siparişlere görede program geliştirilecek, ama yukarda dediğim gibi bu küresel kriz ortamında gidipte eli boş dönmektense herkesin geleceğe güvenle baktığı, ekonomilere güvenleri geldiğinde yapılmalıdır.

• en ufak somuna kadar kundağı vs 1. sınıf malzememi yoksa belli önemsiz noktalarda malzeme kalitesi düşemezmi

• Mert kardeşim baksana pellet bile ithal olacaksa sen düşün gerisini.

• Abi ben hesapladım aç açına 102 ay çalışsam anca 2. el alabiliyorum ;lol; ;lol; ;lol;
    ama kendimi en ufak detayına kadar sıkacağım ve almak için elimden geleni yapacağım o çıkana kadar ben iş bulurum ve parayı biriktirim

• Hayri ; mustafa abi olsun ülkü abi olsun uğraşacak mükemmel tasarım yapacaklar bize düşen görev bu makinayı yüceltmek

• Abi ben hesapladım aç açına 102 ay çalışsam anca 2. el alabiliyorum ;lol; ;lol; ;lol;
    ama kendimi en ufak detayına kadar sıkacağım ve almak için elimden geleni yapacağım o çıkana kadar ben iş bulurum ve parayı biriktirim

Hoca naaptın ya ben o kadar zamanda villa alırım. ;şrofls;. Tabiki yardımcı olmak bizim görevimiz. Benim sormak istediğim birşey var. Bu silah kurumsal kimlik adı altında yapılmıyor mu. Ve bildiğim kadarıyla hiç denenmemiş birkaç yöntem kullanılacak. Patent alınması gerekecek. Tüm bunlar Tübitak ın Arge desteklerine uyuyor. Böylece Arge Teşvik Kredilerinden yararlanmış olmakla birlikte birçok çalışma gider olarak gösteriliyor. Bu projede çalışan kişinin maaşından tutunda bir ustaya verilen işçilik giderine kadar tamamı Vergi Matrahından mahsup edilebiliyor. Yatagunun sattığı tüm ürünler üzerinden ödeyeceğiniz vergiyi bu şekilde finanse edebiliyorsunuz. Üstelik artan fazla kısmıda sonsuza kadar ötelenebiliyor. Yani bu ayki Arge harcamalarınız örneğin 1500 tl ve ödemeniz gereken Vergi matrahınız 1000 tl ise hiç vergi ödemiyorsunuz ve kalan 500 liralık kısmı bir sonraki aydan düşebiliyorsunuz. Aslında bu konuda daha birçok ayrıntı var ama zaman yetmez. Ayrıca bir Arge merkezi olmak için en az 50 kişi şartı aranırken Tubitak onayı alındığında böyle bir şarta gerek kalmıyor. Bence Mustafa Bey bir mali müşavirden bu konuda destek alın. Hatta forumda mali müşavir vardı değil mi ? Saygılar

• Hayri abi harikasın benim merak ettiğim mustafa abi filan bunu denedi mi denemedi ise bunun detaylarını araştıralım bari yardımcı olmuş oluruz