Atıcı - Avcı- Katil

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Doğanın kendi dengesini kurması konusunda katılıyuorum frog. Ama kargaların ömrü 150 yıl değil malesef. Bu bir şehir efsanesi. Kargaların 17 ila 21 yıl yaşadığı sanılıyor. Bilinen en yaşlı karga ise 29buçuk sene yaşamış ki aslına bakılırsa bu süre 150 yıl olmasa bile oldukça uzun bir süre.

Kuzgunlar ise vahşi hayatta 25 yıla kadar, beslendiklerinde 50 yıla kadar yaşabliyor.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• İnsanoğlu şehirler evler kurarak karga gibi hayvanlara daha çok barınacak yer sağlamıştır. Yani dediğiniz gibi dengeyi bozmuştur. Doğal yaşam alanları yok edilince bundan en çok faydalanan kuşların başında kargalar gelmektedir. Kara şişe avlayanlar ise bence bu dengeyi kurmaya çalışıyor bilmeden de olsa.Ancak doğa bu saatten sonra karga neslini dengeye getiremeyebilir. Çünkü karga avlayan kaç canlı çeşidi kaldı ki. Kargaların yoğun olduu yerlerde insanoğlundan başka bir canlı göremiyorum. Bu yüzden iş bize düşüyor gibi. Hatta İzmitte Belediyenin sırf bu kargalar yüzünden ayırdığı çok büyük bir bütçe var. Çok kez seçim vaadi bile oldu bu problem. ;şrofls;. Gerisini siz düşünün.Saygılar g;$i

• bildiğim kadar karganın düşmanı yok ;kihhik,;lol;;rofl.; izmit belediyesine teklif verelim kargalardan onları kurtarabileceğimizi söylyelim karga başına 10 tl verseler yeter ;,;-;şrofls;. malum pelletler pahalıı

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• konumuz yine başka ufuklara açıldı gibi siz ne dersiniz kargaların ömrü akibeti konusu oldu :D

• volkan zevk için hayvan öldürülmesine karşıyım-fakat yardım isteyenlerede yardım ederim ;rofl.;

• İnsanoğlu şehirler evler kurarak karga gibi hayvanlara daha çok barınacak yer sağlamıştır. Yani dediğiniz gibi dengeyi bozmuştur. Doğal yaşam alanları yok edilince bundan en çok faydalanan kuşların başında kargalar gelmektedir. Kara şişe avlayanlar ise bence bu dengeyi kurmaya çalışıyor bilmeden de olsa.Ancak doğa bu saatten sonra karga neslini dengeye getiremeyebilir. Çünkü karga avlayan kaç canlı çeşidi kaldı ki. Kargaların yoğun olduu yerlerde insanoğlundan başka bir canlı göremiyorum. Bu yüzden iş bize düşüyor gibi. Hatta İzmitte Belediyenin sırf bu kargalar yüzünden ayırdığı çok büyük bir bütçe var. Çok kez seçim vaadi bile oldu bu problem. ;şrofls;. Gerisini siz düşünün.Saygılar g;$i

bana oy verin bütün kargaları Kocaeli'den sileceğim ;,;-;,;-

• Bugüne kadar denendiğini bildiğim yöntemler
    1:Lazerle korkutmak
    2:Cd Asmak
    3:Küçük aynalar asmak
    4: Şahin Kartal sesleri kullanmak
    5:İlaç kullanmak(O bölgede nefes alınca acı duymaları için)
    6:Tüple çalışan kısa aralıklarla patlama sesi yapan karga bombası kullanmak
    7:Yüksek ışık kaynakları kullanmak
    8:Karganın yakalanış anı sesini yayan 9 adet cihaz
    9:Ve en son üzüm kokusu yayan cihazlar
    Hiçbiride 10 dakikadan fazla başarılı olamadı.Hatta bu yöntemlerle büyük sürüler halinde bağırarak korkup kaçtılar , yine aynı seslerle 10 dakika sonra geri döndüler. Bu sürülerin toplam rakamının 12000 üzerinde olduğunu söylersem çıkan gürültüyü de tahmin edebilirsiniz sanırım.

Şimdiiiiiii gelde İzmitte karga vurma.Kim diyebilirki bana doğanın dengesini bozuyorum.Kim diyebilirki yazık. Bizim burada İstanbuldaki gibi yaklaşık 1400 tane güvercinin yaşadığı bir cami vardı. Şimdi cami duruyor ama sakinleri kalmadı.

• hüseyinim hakikaten arabanda yazıyormu bir şeyler merak ettim sordum.. bu arada ekrem hocamda gelmiş dayanamadı konu karga olunca ama hakikaten sevimsiz bir hayvan katılıyorum ekrem sana agt

• Her ne sebeple olursa olsun,havalı silahlar ile avlanmak yasaktır. ;c;
    Doğa kendi dengesini bir noktada zaten bulur. ;grin;
    Bizler insanoğlu olarak müdahele ettiğimizde ise bu dengeyi o canlının aleyhine bozmuş oluruz. f;s;s:!:
    Bu karga dahi olsa durum bu. :thumbdown:

• lütfen kargaları koruyalım vuranları uyaralım. ;d; kargalar hepimizin #hims -kargasız bir dünya düşünemiyorum.en iyi karga canlı karga #hims

• Hüseyin abi arabada yazan yazıyı söylememiş reklam olmaktan korkuyor anlaşılan. ;şrofls;. Bende söylemeyim kocaman yazıyı ;lol;

• hüseyinim seni alkışlıyorum x;.z x;.z x;.z
    lütfen kargaları koruyalım vuranları uyaralım. ;d; kargalar hepimizin #hims -kargasız bir dünya düşünemiyorum.en iyi karga canlı karga #hims

ayrıca yazan yazıyı ben söylerim hüseyin bana bişey demez :D cepten tarafım aulaşan mailde ( İSABETLİ ) yazıyordu kardeşim seni seviyorum kadrine çok iyi bakasın +;tuftabV# +;tuftabV# +;tuftabV#

• Doğanın dengesi deyince aklıma geldi...

Temel yediği gofretin ambalajını denize atınca yanından geçmekte olan kadın Temel'e çıkışmış:
    -Denize çöp atmasana be adam, doğanın dengesini bozuyorsun!
    Temel cevaplamış:
    - Ula kari manyak misun? Ben ne Doğan'i tanirum, ne de yengesini bozayrum!

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Doğanın dengesi deyince aklıma geldi...

Temel yediği gofretin ambalajını denize atınca yanından geçmekte olan kadın Temel'e çıkışmış:
    -Denize çöp atmasana be adam, doğanın dengesini bozuyorsun!
    Temel cevaplamış:
    - Ula kari manyak misun? Ben ne Doğan'i tanirum, ne de yengesini bozayrum!

;lol;;lol;;lol;

• Sayın frog,

Öncelikle teşekkür ederim. İçimde yaşadığım vicdan çatışmasını (vicdan her zaman doğruyu söyler) dile getirmeye çalıştım.

Sizinde belirttiğiniz üzere konu zaman zaman farklı boyutlara kaysada yorumların satır aralarına bakıldığında, can sahibi bir varlığın canına kıyan herkesin vicadan çatışmasını okuyabilirsiniz. Veya bir katilin sadist duygularının çığlıklarını duyabilirsiniz. Kargaların veya saksağanların zaralı hayvan olduğunu isbatlamaya çalışan arkadaşlar aslında vicdanlarını rahatlatmak için bir çıkış kapısı arıyorlar.

Kargalar faydalımı zararlımı konusunda ise "hiçbir varlık nedensiz yaratılmamıştır", ilahi dengenin bir parçasıdır ve dengeyi bozmamak gerekir. Olaya bilimsel açıdan bakıldığında ise bazı yorumlar doğru. Kargalar vahşi doğada bir dengenin faydalı parçaları iken şehir hayatında insanlar için rahatsız edici zararlılar olabiliyor. Özellikle bazı şehirlerdeki popülasyonları normal değerlerin üzerine çıktıkları için belediyelerce çözüm aranmaktadır (nette yapılacak kısa bir araştırmada örnekler bulunabilir).

Sonuç olarak doğru olan ne? Atıcımı, avcımı yoksa katilmisiniz? Cevabını vicdanınız verecektir.

Saygılar.

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• simdi burda 'neye gore kime gore' sorusu devreye girer..

sadece mantigima sorarsam, bir hayvani yiyecekleri korumak ve karnimi doyurmak icin avliyorsam aklin mantigina uygun.

bunlarin disinda heyecen veren bir hedef olarak goruyorsam avi o benim mantigima uymaz.

islamiyet e gore dusunur ve bu sorunun cevabini kur'an-i kerim de arasak, ozetle;

les, yani olu olarak ele gecirilmis hayvan yemek aclik hali olmadikca haram.

yemiyecegimiz hayvani oldurmek haram. tarim zararlisi olur, kitlik olmamasi icin itlaf baska..

ancak, avi canli olarak ele gecirip, kesip yersek helal. bunun icin tuzak kurmali yada egitimli kopek-yirtici kus vs. ile avi tutmaliyiz.

• Doğadaki her canlının bir varoluş nedeni vardır,bu kuşu vurmanın sakıncası yok şu mikrobu taşıyor,şunu vursanda farketmez tarlalara zarar veriyor demek egomuza kılıf uydurmaktan başka bir şey değildir.bu durum bizlere onları öldürme hakkını vermez madem yeryüzünün en akıllı canlısı bizleriz (kendini öyle görmeyen varsa başka)ona zarar vermeden pekala bir çözüm üretebiliriz.

Bravo... Söylenecek başka birşey kalmamış...

Sn. mühendis; "Not: Karga ve saksağanlar av hayvanı olmadığı ve tarım zararlısı gurubuna girdiği için vurulmasında kanunen bir sorun yok diye biliyorum." demişsiniz, kanunen olmayabilir ama ya vicdanen?

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Hocam ben Avcı'nın yemek için av vurduğuna inanmıyorum.Av yemek ihtiyacından ziyade zevk için yapılır.Ancak bir hayvana bir kez tüfek doğrultulur, bir kez ateş edilir.Affetme duygusu olmayan insan gerçek avcı değildir bence..

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32