Atıcı - Avcı- Katil

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Karşıma çıkınca kızmadım hiç elma kurduna, bendim çünki bıçağı saplayan onun yurduna.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• şimdi ormanlar kralı aslan bir gün kipriyi çağırmış karşısına demişki bu ormandaki en güzel yavru hayvanı ara bul getir bana kipride olur hünkarım demiş ve düşmüş yollara aramış aramıış aramış hiç birini beğenmemiş en sonunda çare yok kendi yavrusunu aslanın huzuruna çıkarmış buyrun hünkarım o kadar yer gezdim o kadar yol geçtim bundan güzelini bulamadım...sadede geleyim bu kurallara uyan insanlar vardır elbette ,bir kaç kişiye bağlayıp tüm avcı arkadaşları zan altında bırakmayalım yeterki zihniyeti zevk için avlanmak olmasın bu zihniyet olmassa bir avcıda onda vicdanda olur rakam sınırıda mak veya başka unsura da gerek kalmaz uyan varmı diye sormuştun bu rakamlara ben hiç bir zaman saksağan yada karga vurmadım rakamlara gelince bir örnek vericem 2 adet en fazla 3 adet benim ördekteki sınırımdır.. saygılarımla

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen volrab ().

• avcıların hepsi bu işi zevk için yapıyor g;$i hepsi tuzu kuru adamlar,arabası var atı var köpeği var tüfeği var,şimdi diyeceksin onca mesafe gidiyorsun masraf ediyorsun o paraya et al ye desen :whistling: yok onun zevki başka derler,demekki bu işi zevk için yapıyorlar,hangi avcıya sorarsanız sorun aynı cevabı alırsınız,

ONUN ZEVKİ BAŞKA :him:s bu bir hobi o insanlar için,gerçek yasalar öteki dünya da,ne ekersek bu dünya da o kadar mahsül kaldıracağız öteki dünya da,

• avcılıgı avcılık gıbı yapan bu ulkede topu topu yanlıs hatırlamıyorsam onbınkısıyı gecmez gerısının ne teskererı ne pulu ne vergı anlayısı var bazen ben kendımıze kızıyorum ama ben dogrusunu yapayımde gerısı elbet duzelıt tum sezon boyunca babamla dayımla dedem le tum lımıtlere uyarak avlanıyorum zevk ısıne gelınce evet zevk alıyoruz ama hayvanı oldurmekten degıl cok bılıyorum tabanetı yedıgımızı cunku oralara gıdıp o doga kokusunu alıp mangalını yakmak ormana karsı asıl zevk bu

torun 5.5mm optima 4x20 fakirlik ögrencilik.. ;şrofls;.
    üzümlü çifte 65 namlu
    torun4+1 otomatik 71 namlu :thumbup:

2.ci havalı için düşünüyo bakalım ne olucak :love:

avcının emniyeti kendidir ! agt

• bence de av yapan kişilerin birinci amacı zevk almak.hal böyleyken bir de kendileri avcılık yasaları(!) koyup; buna uymayan avcı değildir!en birinci avcı benim! muhabbeti yapmıyorlar mı?gel de delirme X(

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• anlatamadım heralde hogo ( zevk için ava çıkmak ayrııı...........zevk için hayvan vurmak ayrııı ) hogo87 sen hangi taraftasın soldaki yazımı sağdakimi ??? kal sağlıcakla +;tuftabV#

• Yaban tv de çok güzel bir leoparı bir hiç uğruna vurdular. Bunun adı başka birşeyde forumu kirletmek istemiyorum. Bence en iyi av soda şişesi :) onuda toplamak lazım yangına yol açmasın ormanda.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• anlatamadım heralde hogo ( zevk için ava çıkmak ayrııı...........zevk için hayvan vurmak ayrııı ) hogo87 sen hangi taraftasın soldaki yazımı sağdakimi ??? kal sağlıcakla +;tuftabV#

sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.ben size cevaben yazmadım.hatta sizin yukarıdaki yazınızı da şimdi okudum.kadir abinin yazdıklarına katıldığımı belirmek için yazmıştım.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• üzerime alındığım için sormadım dediğim gibi av işi zevktir katılırım ama zevkine hayvan öldürmek buna kimse katılmaz.... adanada bazı köylerde hala av yapıyorlar bu insanlar kendilerine avcı diyorlar peki bu vatandaşlar bilmiyorlarmıki hayvanlar şu an çift durumdalar ve çoğu yumurta üzerinde yada yumurtlamak üzere ??? yoook bilmiyorlar soruyorsun yaaa öylemiii o zaman ağustosa kadar bekleyelim diyorlar bunun adı cahillilk..bu cahilliği yapıyorlar nasıl yaptıklarına gelince av koruma diyorlar av koruma memurları diyorlar nerdeler???...... yapılış şekli şu.... eğer köye mensup biriysen muhtara muhtar ben tarlaya gidiyorum yada bahçeye,atış yapabilirim haberin olsun atışın adıda çoğunlukla av bu vatandaş gider ister sezon başı ister sezon sonu yada ortada sezon yok vurur hayvanı alır gider kimsede ses çıkarmaz amaaa eğer o köye ait biri değilsen av bölgesi olarak bildiğin bu yerde tek el silah atmanla köylüler hemen muhtarı ararlar muhtarr muhtarrr bizim köyden ava giden varmı ??? haberim yok derse eğer muhtar paşaaa 15 dakika sürmez jandarma aracının başında seni bekler yada görebiliyorsa yanına gelir hani senin ruhsatın hani senin av belgen ve hani senin yıllık harcın D: katliam yapana yada kafasına göre önüne ne çıkarsa limitsiz zamansız sıkana atana ses yok...şşşşş amman ha bizim köyden ahmet agadır amman ha bizim köyden mehmet çavuştur.. ( İNŞALLAH BİR GÜN BİLİNÇLİ AVCILAR ÇOĞALIR SAYIMIZ BİNLERİ ONBİNLERİ BULUR ) hayvanların nesli tükenmeden...........kalın sağlıcakla..

• avcı hayvanı ne için öldürüyor?zevk için değil mi?

avcı zevk için hayvan öldürmenin yanıda başka aktiviteler de yapıyor.mesela dağda bayırda geziyor,arkadaşlarıyla sohbet ediyor...vs

zevk için hayvan öldüren de sadece hayvan öldürüyor.

ama birincisi anlı şanlı avcı olurken diğeri hayvan katili oluyor.neden?hayvan öldürmenin yanında başka işler yaptığı ve şu hayvana ateş edip bu hayvana ateş etmemek gibi kendi koyduğu bir takım kurallara uyduğu için.

başka fark varsa söyleyin.ben göremiyorum.

ya hiç hayvan öldürmeyeceksin,ya da senin gibi hayvan öldüren diğer kişileri kafana göre katagorilemeyeceksin...avcı vatandaşlarımızdan isteğim bu.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• bence de kesinlikle doğru bir tespit. ve gene bence ya avcılığı tamamen yasaklamak gerekir ya da bu yenilir atış serbest! bu yenilmez yasak !dememek gerekir.yaban tv de izlediğim gerek yerli gerek yabancı av videoları da beni fazlasıyla rahatsız ediyor. eminim ördekler , bıldırcınlar vs de keşke karga yada saksağan olsaydık diye dua ediyorlardır.avcılığın sürdürülebilir ya da korumacı olduğuna inanmamakla beraber kurallara riayet edilerek yapılan avcılık da av popülasyonunu azaltır diye düşünüyorum. çünkü her geçen gün yasal ve yasal olmayan avcı sayısı artmakta. ne karga vuran ne de ördek vuran, yaptığı işi şu veya bu sebepten haklı göstermemeye çalışmamalı veya isteyen karga vurmalı isteyen ördek.

6-24*50 tasko

• arkadaşlar sizde de olur mu?
    ben karga vurunca işlerim ters gitmeye başlıyor.veya öyle mi denk geliyor.anlayamadım.

onun için uzun süredir hiçbir canlıyı vurmuyorum.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• ben kendı sahsımızca konusuyorum ne dengeyı bozacak bırsey yapıyoruz nede ıpın ucunu kacırıyoruz bızım ılk amacımız bırlıkte bırseyler yapmak hayvanı zevk ıcın oldurursen zaten en basta gunah bu ıs etını yemedegın av hayvanını oldurmeyeceksın.gıdıpde cahıl cahıl avlanıp dunyaları vurmuyoruz cevremızı kırletmıyoruz sezon kapalı ıken gıdıp yem bırakıyoruz ee avcı var bı yerde avcı var bı yerde (sahsımızca)

saygılar.

üzümlü çifte 65 namlu

• sevgili genç arkadaşım, sezon kapalıyken göstermiş olduğun bu takdire şayan av hayvanı yemleme davranışını, yine sezon açıkken de sergilemeni önemle rica ediyorum. ayrıca yemlediğin hayvanlar beslenirken şöyle uzaktan seyretmek daha sonra da kasaptan aldığın eti mangalda pişirip afiyetle yemek , sohbeti koyulaştırmak, acaba bu sayıları günden güne azalan hayvanlara başka ne şekilde yardımcı olabiliriz diye beyin jimnastiği yapmak daha bir zevk verecektir. sevgilerimle.

6-24*50 tasko

• tabıkı devam edıyoruz bu işleme zaten yanı nasıl desem afedersınız babam benı 7 yasımdan berı ava goturur o kadar cahıl cuheyla adamlar varkı anlatamam sıze
    onlar yuzunden bu durum devlet sadece para ıstıyor bızden bır kere bıle bır devlet gorevlısını gormedım ormanda ben ne adamlar var gece avlanmaktan tutun cuvalla bıldırcın goturen kı bole adamları sureklı sıkayet etmemıze ramen yakalanan gormedım gelmıyorlar bıle.

üzümlü çifte 65 namlu

• Bende geçen sene balık avındayken yaşadığımı anlatayım. :)
    Gölde botlayım olta atıyorum,demir ağırlık vs. olmadığındanda bot bir yandan kıyıya doğru sürükleniyor.
    Bir baktım,karşıda bir karaca kıyıya doğru su içmeye geliyor. 8o
    Rüzgarda beni aynı istikamete tam üzerine doğru sürüklüyor.
    Ben hareketsiz vaziyette duruyorum, ama bot sürüklendiği için yapabileceğim bir şey yok. :him:s
    Karaca kıyıya 5-6 mt kala durdu, bana doğru baktı, sonra geri dönüp ormana doğru uzaklaşıp gitti.
    Karaca o kadar güzeldi ki, insan değil vurma, kucağına alıp sevesi geliyor.

Not:Yer belirtmeyeceğim.Çünkü yer gösterildiğinde kulaktan kulağa yayılıp bohçacıların kulağına gidebilir.
    Bu hayvanlarında hayatı tehlikeye girebilir.Hoş bu hayvanların avının yasak olduğunu duymuştum ama yinede tedbir şart. ;grin;

• avdan bahsetmeyeceğim, deri işinde çalışanlar bilirler. daha pütürsüz ve yumuşak deri dokusu için ana sığırların karnından daha doğmamış yavrularını keserek çıkartıyorlar. ve derilerini yüzüyorlar
    özellikle yurt dışında.
    dünya tamamen para ve kâra endekslendi. kurban olsun avcılara onlar.

• avdan bahsetmeyeceğim, deri işinde çalışanlar bilirler. daha pütürsüz ve yumuşak deri dokusu için ana sığırların karnından daha doğmamış yavrularını keserek çıkartıyorlar. ve derilerini yüzüyorlar
    özellikle yurt dışında.
    dünya tamamen para ve kâra endekslendi. kurban olsun avcılara onlar.

ya işe yaramayan olarak niteledikleri boğa ve inekleri ne yapıyorlar;????? pürüzlü deridir diyerek..anlatırken dahi canımın sıkıldığınıda belirtmeden geçemeyecem..kemikleri öğütmek için kullandıkları büyük dişlli makinenin içerisine atıp hayvan diriyken parça parça ediyorlar hayvan makine içine girdiğinde bir yere dönüyor ayağı kopuyor can havliyle yukarıya çıkmaya çalışıyor arka ayakları kopuyor bu durum 3 dakika kadar sürüyor ..bunun adı ne günah nede başka bir lugat...arkadaşında dediği gibi kurban olsunlar avcıya