TOZ 20-01 tüfeği almayi düşünüyorum kullanan arkadaşlar tüfeği tavsiye edermi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Slm arkadaşlar,

uzun zamandır remington tipi bir yivsiz av tüfeği hayal etmiştim..sonunda ülkemizde satıldığını görebildik..silahın rus yapısı olması hosuma gidiyor ama yinede bu tüfeği alıp kullanan arkadaşların tavsiyesi benim için önemli..kullanan arkadaşlar varsa ki var olduğunu diğer konularda görüyorum..ne düşünüyorlar tavsiye ediyorlarmı?

selamlar..

• forumda tozla ilgili açılmış eski konuları okudunuzmu?okuduysanız hala sorularınız varsa sanırım su an forumda bu silah tek bende oldugundan ben cevaplayacağım sorularınızı...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• forumdaki diğer konulari okudum ama ilk denemelerinile ilgili olduğunu gördüm..sanırım geçen zamanda silahı daha iyi tanıma imkanınız olmuştur..özellikle tepme konusu beni düşündürüyor daha önce 12 lik süperpoze ve tek kırma kullandım..eğer tepme gücü onlar kadarsa sorun yok..sonuçta çok sık ava çıkmayan ama avı bir spor olarak seven birine bu tüfeği olumlu olumsuz yönleriyle anlatırsanız memnun olurum

selamlar

• Tepmesi pozeden fazla değildir,tek kursunla yapılacak avlar için uygun muhimmatla (federal truball tek kurşun vs.)200 mt isabetli atışlar yapabilirsiniz,antrenmanla bolt mekanizmaya alışıp seri atış yapabilirsiniz,çok sağlam,çok hafif,kullanmaktan keyif aldığım bir silah yalnız henüz av vurmak kısmet olmadı.
    Av fişeği kullanımında saçmaları çok toplu attığından ve saçma sayısı az olduğundan iyi nişan almanız lazım,eskiden 20 kalibre fişek bulmak imkansız kadar zormuş,şimdi giderek artan sayıda seçenek var...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 200 mt yivsiz bi tüfek için süper bir menzil..peki dürbün monte etmeyi düşünüyormusunuz? şarjörünün 4 lük olanı toz firmasından elde edilebilir diye düşünüyorum..üst modellerinde 4 lük şarşör var sanırım..bu konuyu hiç araştırdınızmı?

• Tüfek 2 şarjörle geliyor,şarjörün çok basit bir yapısı var uğraşılsa yaptırılabilir 2+1 fişek kapasitesi tüfek otomatik olmadığından fişekler tam güçle atıldığından avda yeterli diye düşünüyorum.Dürbün kanalı yok tüfekde o yüzden dürbün montajı için farklı yöntemler bulmak lazım.Şu an piyasada bu tüfekten kalmadığını da biliyorum isterseniz ithalatcı firma ile görüşün ne zaman geleceğini öğrenin...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• adanalı bir ithalatcı firma ile görüştüm aralık ayı sonunda geleceğini söledi..bu tüfeği alış amacım elbetteki av vurmak için olacak..200 mt menzil gözle nişan almak için uzun bir mesafe bence dürbün le kullanılabilirse öğünülebilecek bir tüfek haline gelir..av da hayvana şans vermek gerektiği fikrine katılıyorum..tek sorun avda domuzla karşılaşmak..işte o noktada şarjör kapasitesi yetersiz kalabilirmi diye düşünüyorum..aslında gavurlar avda yanlarında birde yüksek kalibre toplu silah taşıyorlar bu durumlar için..gümüşay marka 45 cal bir toplu tabanca bu sorunu oldukça ucuz bir şekilde çözebilir belki ama onada taşıma ruhsatı almak zor..aslında avcılık silah taşımada geçerli bir sebep sayılmalı...

• ithalatcısı balıkesirde rasgele av diyebiliyorum...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Bu silahı trou6le Süleyman abi ile bir kaç kez test etme fırsatım oldu, parasının hakkını fazlasıyla veriyor, tepmesi biraz fazla ama bunun kıyaslaması başka silahlarla yapmak doğru olmaz , sonuçta silahlar kullandıkları mühimmata göre farklı tepme değerleri verebilir (bi değeri varsa tabi ;rofl.; ). Ama benim gördüğüm kadarı ile tek kurşun atışında 12 cal bi silahtan daha fazla tepiyor. ama alışılmayacak bişey değil ;d;

İlk denemelerimizi yaklaşık 80-85 m mesafedeki 5 lt lik su bidonunda yapmıştık ben üç atış yaptım ve bidonda en ufak bi hareket yok , sonra sülleyman abi attı bidon devrildi.

Bidona baktığımızda ner göreyim ;avci; bidonun tam göbeğinde 5-6 cm lik bi daire içinde 3 tane delik, bir tanede alt kısmında. yani 4 atış 4 isabet. Böyle bi silahın böyle bi grup çıkaracağını tahmin bile etmezdim. gerçekten harika bi silah. bidonun büyüklüğü ile bir domuzun büyüklüğünü düşünürseniz bu silahla 200 m de domuz devirmek hiçte zor olmasa gerek.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5