Tek parça dürbün ayağı Takmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tek parça dürbün ayaklağının, dürbünü koyulan yerinde bi vida var onu dürbün bağlantı apartındaki deliklere sıkmam mı gerekiyor ?

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• Dampa mount sahibiysen dürbünü tutan bileziklerinin içlerinde bulunan ve uçları ayağın tababına doğru bakan iki vida ile kesinlikle oynama. Ayağın tek yanındaki 4 vidayı gevşeterek ayağı tüfeğin kızağına oturt ve vidaları sık. Ardından bileziklerin vidalarını açarak dürbünü yerine koy ve vidaları 1 3 2 4 sırasıyla 1er tur 1er tur sık. Tek seferinde tek vidayı sonuna kadar sıkasan dürbünde ezik ve çiziklere yol açabilir, ayağın bileziğine de zarar verebilirsin.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• [Resim Engellendi: http://www.hizliresim.com/2009/1/10/12180.jpg]

Elimde olan tek parça ayak bu.
    Dediğiniz gibi vidaları sırayla sıkıyorum. Zaten bi tarafı komple sıkınca diğer taraf kapanmıyor ona göre ayarlıyorum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Uzdir (10 Ocak 2009 22:52).

• Düzelttim abi :) Kısacası bilezikleri sıkmak yeterli diğerinin bir işlevi yok sanırım tek parça dürbün ayaklarında :)

• Sayin Uzdir,
    Ayak uzerinde tabirinizce islevi olmayan hic bir vida yoktur.
    Sanirim bahsettiginiz resimde on ayak icerisinde gorulen stoper vidasi
    Ilk mesajinizdada bahsettiginiz gibi durbunu takmadan once o vida silah uzerindeki durbun kizaginda bulunan dikine kanallardan birine gelecek sekilde montajlanip sikilmalidir.Amaci tek ayagin kaymasini onlemektir ve islevseldir.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Abi onu ilk başta denedim fakat ucu sivri zaten tam oturmuyor ki deliklere. Bilezikleri sıkmadan önce onu oturtup bi yere kadar sıkıyorum fakat gelip gidiyor yine. Sivri olan kısmını kessem bi şekilde olmaz mı ?

• Abi onu ilk başta denedim fakat ucu sivri zaten tam oturmuyor ki deliklere. Bilezikleri sıkmadan önce onu oturtup bi yere kadar sıkıyorum fakat gelip gidiyor yine. Sivri olan kısmını kessem bi şekilde olmaz mı ?

Izin durbun kizaginizda stoper vidasini takabileceginiz ozel bir kanal yok anladigim kadariyle.Dislerini bozmadan ucuna uygun formu vererek kizaga uygun hale getirmenizde bir mahsur yok.Hic kullanmamanizdan cok daha iyidir.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Sağol abi yardımların için yapmaya çalışıcam :)