Fx T12 95 metre grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün arazide grupman yapma imkanım oldu. Hava hafif rüzgarlı, pelletler Fx Diabolo 5.52, 6 atış. Mermileri namluya tek tek elimle yükledim.
    Dürbünüm hala hatsanların yanında verilen 3-9x32 dürbün.(Yeni bir dürbün alacağım fakat tek atış aparatının gelmesini bekliyorum) Kesinlikle dürbünün sınırlarının çok üzerinde zira o mesafede artıkıl hedefteki artıdan en az 2-3 kat daha kalın.
    Atışları moderatörsüz yaptım.

[Resim Engellendi: http://img149.imageshack.us/img149/5034/grupmanwu9.th.jpg]

• Bu gurupla kara şişelerin hiç şansı yok .
    güzel gurup olmuş...

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Tebrik ederim bu mesaf için bence oldukça başarılı. Bende tüfeğimle grupman yapmak için sabırsızlanıyorum...

ankarateam.png[color=#0000ff]

• 40x bir dürbünle yapacağın atışı merak ettim doğrusu. Tebrikler ;d;;d;;d;

• Kağıt A4 formunda olsu 95 m de bahsettiğin dürbünle 8.5 cm grupman demektir baya iyi allah daha iyilerini nasip esin

• azimle pratik yapmak dahada ufaltacaktır. muhimmat iyi oldummu oh her atışda dürbünden tekrar bakmak ayrı bir zevk verir.

• Herkeze teşekkürler ^^

Kendime Sony Psp seti kurmasaydım, Nikko Stirling Platinum Nite Eater 10-50x60 AG bile alabilirdim ama kopya oyun çalıştırılabilen psplerin üretimi durunca mecbur almak zorunda kaldım. Biraz daha sabır... Hawke Varmint II 8-32x44 AO Mildot (Önden paralaxlı) düşünüyorum.

• eline sağlık Engin ;d;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Güzel atış olmuş.. Hele o dürbünle düşünülürse süper.. Peki uzunluğu adımla mı ölçüyorsunuz yoksa metre ile mi?

Her 10 metreye birer kazık çaktığım bir yerde atış yapıyorum. Aynı zamanda Google Earth ile de ölçüm yapıyorum. Genelde eğimli yerlerde Google earth en fazla birkaç metre fark ,3gösteriyor. Benim atış parkurumda da hafif bir eğim vardı. Aslında ben hedefi 10. kazığa koymuştum ama Google earth ölçümünü yazdım.

• Anladım dostum..Cevap için teşekkür ederim.. Bende salonda koşu bandıyla 8.5 hızıyla koşerken adım başım ortalama 1 metre geliyor.102-106 adımda 100 metre ilerlemiş oluyorum..Aslında o tempoda koşarak hesaplayabilirim ama her attığım yer malesef düz olamıyor.. Bu yüzden koşarak hesaplamak baya zor..Bana da uygun bir yöntem lazım..

• güzel olmuş tebrikler.::)

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• güzel atış yapmışşın tebrik ederim.

baba gibi dürbün olsa bir de of of yani

• güzel grup engin.tebrikler.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380