5,5 mm havalı tüfekler için yardım!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sevgili üstatlarım ben ilk defa havalı tüfek alıcam.. acaba 200-250 tl ye ne gibi tüfekler önerebilirsiniz? birde ben istanbulda dürüst satıcı bulamıyorum herkez faiş fiyatlarla kandırmaya çalışıyor..acaba uygun fiyata havalı tüfek sitanbulda nerden temin edebilirim ?

• sedat bey öncelikle çok iyi fiyat araştırması

yapın 30 yıldır kara avcılığı yaptım ve 10-15 yıldırda

havalı kullanıyorum her alışverişimde kazık yedim

tüfek şimdiden hayırlı olsun

sitede güvenebileceğin 2.el tüfekler var

istersen tercihini öle yap

• bir kaç site var onlara bak iyice araştır derim ben sonra almaya karar verince burdaki deneyimli insanlara tekrar sor derim !

torun 5.5mm optima 4x20 fakirlik ögrencilik.. ;şrofls;.
    üzümlü çifte 65 namlu
    torun4+1 otomatik 71 namlu :thumbup:

2.ci havalı için düşünüyo bakalım ne olucak :love:

avcının emniyeti kendidir ! agt

• öncelikle teşekkür ederim üstatlarım.. peki bana önerebileceğiniz havalı tüfek varmı?

• Ben size bir soru sorayım. Bana ateşli için bir fişek önerirmisiniz. Şimdi bana soracaksınız. Beklentileriniz ney , neyde kullanacaksınız, kalibresi ne, hangi tüfekle kullanacaksınız. Bende dicemki ne bileyim atacam işte. Bir sürü seçenek değilmi. Bizim bu işte yeni olan herkese tavsiyemiz tek bir tüfek olamaz. Öncelikle kullanıcı ne istediğini bilecek. Araştıracak okuyacak belki deeneyecek sonra almak istediği bir yada iki tüfek kalınca aralarında seçim yaparken bizler yardımcı olacağız. Dikkat ediyorum forumda son bir aydır açılan 10 konudan 8 i "Merhaba yeniyim 250-300 e tüfek alacam. Mod 125 buldum nasıl" Ve her seferinde aynı konu açılıyor. Böylece ileride sizin gibi yeni gelenler için kirli bir forum bırakmış oluyoruz. Ve yine dikkat ediyorum benden daha eskiler ceva vermekten usanmış bıkmış birşey yazmak istemiyor. Bu konu üzerine benimde yazacağım son mesaj olacak. Kimse yanlış anlamasın yardım etmek istemiyor değilim ama bütün havalı tüfek olayını baştan sona birkaç kez anlatmak gib bir saplantım yok. Bu yazdıklarım şahsınıza değil sadece forumu okumadan hemen tavsiye isteyen herkese yöneliktir. Sonsuz saygılarımla. ;keyf;

• heralde beni yanlış anladınız xaupau yada bugün olumsuz gününüzdesiniz!!

ben 1 senedir havalı tüfek araştırması yapıyorum fakat henüz bu tüfekleri kullananlarla deneyim kazananlarla konuşma fırsatım olmadı.. yani ben bu tüfekleri hep teorik yönüyle inceledim buda çok sağlıklı bi sonuç vermeyeceğinden bu sporu uygulamalı yapan burdaki üstatlarla irtibat kuröak istedim.. tabiki bende bu sporu seviyorum ve nasipse başlamak istiyorum.. sizingibi deneyimli insanlardan tabiki tavsiye almak isterim ve öğüt nasiyata gerçekten ihtiyacım yok!! beni yanlış anlamışsınız yada kafanızdaki kurduğunuz insan tiplemesi değilim!!! birşeyler biliyorsanız desteğinizi almak siterim...

• Bu yazdıklarım şahsınıza değil sadece forumu okumadan hemen tavsiye isteyen herkese yöneliktir. Sonsuz saygılarımla.

Sanırım siz beni yanlış anladınız. Bakın ne demişim. Öğüt ve nasihat vermek haddime değil zaten. Bence siz okuduysanız ihtiyacınız olan tek birşey kalmış . Tüfekleri yakından incelemek. Keşke yakın olsaydık Bir izmit buluşması gerçekleştirip size en azından 5-6 tüfek kullandırma imkanım olsaydı. Böyle bir fırsatınız varsa yakın çevrenizde kullanan kişiler gibi hiç kaçırmayın derim. Gidin deneyin. Çünkü bana göre mod 125 in tepmesi sadece isabeti etkileyecek kadarken bir başka arkadaşıma acı verici gelebiliryor. Bana bir pcp oyuncak gibi gelebilirken ( tepme yok , ses az) gibi bir arkadaşım yaylıya ateşli gibi diyebiliyor. Bunlar tamamen varsayımlar üzerine yazdım. Demek istediğim deneme şansınız varsa kaçırmayın. Yoksa yardımcı olacağım söz. Saygılar

• bakın şimdi doğru anlaşıldım benim demek istediğimde tam da buydu. ben gerçekten çok araştırma yaptım ama hepsi teoride hiç uygulamada deneme imkanım olmadı tüfekleri..dediğinizde çok haklsınız keşke bi fırsatını bulup aranıza gelip tüfekleri keşvetme imkanım olsaydı ama malum koşturuyorum iş güç derken zamanım kalmıyor.. benim sizin gibi üstatlardan bu konuda biraz desteğe ihtiyacım var çünkü daha önce hiç deneyimim olmadı.. benim istediğim 5,5mm lik sağlam yapıda mod 125 ayarında bir tüfek..elbette daha ileride profösyonel tüfeklere geçmeyi düşünüyorum ama başlarda böyle biraz destek gerekiyor.. site hakkında kaygılarınızı anlıyorum haklısınızda.. sizi böyle düşündüren bu sporu çoğu arkadaşlarımızın ''sapanla kuşvurma olayına'' çevirmişler bu yanlış..böyle basite alınmaması gereken bir spor.. bu konuda benimde kaygılarım var ama burası son derece kaliteli bir site böyle insanlar fazla üyeliğini sürdüremez biz bilinçli insanlar olduktan sonra.. umarım kendimi ifade edebilmişimdir üstadım ilgine ve alakana teşekkür ederim.. Saygılarımla..

• sana tüfek yeri oalrakta eminönünü öneriyorum kapalı çarşı tarafı çook tüfek var heryerde av bayisi var saygılar ;şrofls;.

• Official Post

sana tüfek yeri oalrakta eminönünü öneriyorum kapalı çarşı tarafı çook tüfek var heryerde av bayisi var saygılar ;şrofls;.

Kapıdan girip ekmek alacağım dersin sana tüfek satmadan bırakmazlar, hemde 500 metreden vurursun 125 le derler. ;kihhik,

• Yahu herkes iyi kötü bi tüfek alıyor bir ben alamadım (istediğimi bulamadım) u½%; ne şans yavv...

• Official Post

Yahu herkes iyi kötü bi tüfek alıyor bir ben alamadım (istediğimi bulamadım) u½%; ne şans yavv...

Diana Mod46 yada Mod46 stutzen alın, her zaman dediğim gibi güç herşey değil, bu arada Mod46 HW97 den de GamoCFX dende fazlasıyla güçlüdür.

• sanırım eminönmüne gitmekten başka çare kalmadı :him:s ama satıcıların tüfek hakkında hedef kültürlerine bayılıyorum ;rofl.; geçen bir tüfekciye girdim mod 125 sordum adam bana 400 mt den vurur diyo ;avci; ;kihhik, ya dedim kardeşim vurur ama neyi vurur hedefi vurur diyo ;kihhik, gerçekten esnafın tüfekler hakkında hiç bir bilgisi yok..

• eminönüne gideceksen mercan yokuşu var oraya gidin yalnız tüfek fiyatları gezdiginiz sitelerden fazla gelirse sasırmayın sımdıden dıyım bıde ole ınanmayın herseye adam satım gıtsın dıye bakıyor cunku satıs yok :S
    agt

torun 5.5mm optima 4x20 fakirlik ögrencilik.. ;şrofls;.
    üzümlü çifte 65 namlu
    torun4+1 otomatik 71 namlu :thumbup:

2.ci havalı için düşünüyo bakalım ne olucak :love:

avcının emniyeti kendidir ! agt

• ewet aynen kardeşim adamlar satmak için herşeyi sölüyorlar ;kihhik, adama diyorum yeni eser markalı havalı tüfekler geldimi yok ;grin; diyo ama elimizde hatsan mod 125 geldi diyo webley patriot geldi diyo ;şrofls;. adama diyorumki usta webley patriot 1. nesilmi 2. nesilmi diyoki 2.el değil sıfır diyo ;rofl.; ;rofl.; gülmeye basladım adamda güldü ^^ anladıı:D:D:D ama inan her yerde av bayisi avr eminönünde garanti bulursun oraya gidipte adamların dediğine bakma a forumda sec ordan bunu istiyorum diye al ;tese;kkur yoksa gidersin su 300 metre vuruyo derler dandik tüfekle yollarlar seni paranıda alırlar ;tacli#

saygıLar

• tam 1 senedir fiyatlarda araştırma yapıyorum o konuda biraz dişliyim kolay kolay kandıramazlar :thumbup: ama ( a forumdan seç öyle al ) derken ne demek istedin anlıyamadım :him:s

• tam 1 senedir fiyatlarda araştırma yapıyorum o konuda biraz dişliyim kolay kolay kandıramazlar :thumbup: ama ( a forumdan seç öyle al ) derken ne demek istedin anlıyamadım :him:s

forumdaki tavsiyelere göre ne alacağına karar ver.daha sonra da git onu al.kararsız gidip satıcıların tavsiyelerine aldanma.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380