--Modifiye--

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar.Biliyoruz ki yaylı havalı tüfeklerde gücün bize hiç bir zaman tatmin edici gelmedeği yada tatmin etse bile "bir de modifiye etsem ne olur" gibi bir düşünce hep aklımızın bir kenarında vardır.Fakat benim merak ettiğim bir olay var oda yaylılarda modifiyenin yan etkileri nelerdir?Ne gibi bir olumsuzlukla karşılaşırız , mesela benim bu konuda en çok merak ettiğim tüfek Diana mod 54 "evladiyelik tüfek" diyorlar ,acaba modifiye etsek evladiyeliği gider mi ;şrofls;. Herkes, her tüfekle ilgili görüşlerini yazarsa sevinirim.Tüfeklerini modlamak isteyen arkadaşlar içinde aydınlatıcı olur. ;tacli#

• Bir laf vardır .. Derler ya, İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir diye..

Bazı şeyleri orjinal haliyle bırakmak daha iyi sonuçlar verebiliyor. Bende bir Diana54 sahibiyim. 8 senelik bir 54'üm var. Tüm bu süre içinde sorunsuz kullandım ve kullanıyorum. Bende sonunda bir gün silahımı modifiye etmeye (yada ettirmeye) karar verdim. Sağ olsun Mustafa bey çok yardımcı oldu. O zamanlar vakti daha boldu ve bu tip işlerle uğraşabiliyordu. Ben ABD'den Maccari marka yay ve keçe sipariş edip getirttim. Mustafa bey bunları benim silaha taktı (Hatta bende yanındaydım = özellikle belirtiyorum çünki yay benim elime ulaştı ve benim yanımda gelen bu Maccari yay + keçe takıldı) Ancak yay benim şansımdanmıdır nedir üretim hatalı çıktı ve 1 ay içinde aşırı derece yumuşadı. Bu sefer Mustafa bey,(Hep minnetle anarım) kendisi için aldığı yaylardan birini benim tüfeğe taktı. Bu yay, Maccari'den daha kalın ve güçlü bir yaydı. Silah eskisine göre oldukça güçlü, Bir o kadar da zor kuruluyor tabii :). Ancak, eskiden 20-25 mt'den yaptığım atışlarda 8-10 mm'lik guruplar yapabilirken, bu artık o kadar kolay olmuyor. Pelletler bir şekilde 20 mm'e kadar dağılıyor. Daha önceleri de konuşuldu. Dianaların yiv setleri namludan belli bir hızın üzerinde çıkan pelletleri tam tutamadığından traşlıyor ve atış istikrarı bozuluyor. Belki L&W namlulu bir silah olsa bu olumsuzluklar olmayacakkan Dianalara özgü bu olumsuzluk yaşanabiliyor. Silah Modifiyeye uygun ancak atış istikrarından vaz geçmeyi göze alırsanız.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• bence de yaylı-pistonlu silahlarda gücü artırmaya yönelik her modifiye(transfer deliğini genişletmek,yayı güçlendirmek gibi), isabetliliğin bozulması yönünde kendini gösterecektir.

tabi bir de yaya yeşil gres uygulanması,sağda solda kalan çapakların temizlenmesi gibi uygulamalar vardır ki;bunları 'modifiye' değil de 'bakım' olarak adlandırmak daha doğru olur.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bir laf vardır .. Derler ya, İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir diye..

Bazı şeyleri orjinal haliyle bırakmak daha iyi sonuçlar verebiliyor. Bende bir Diana54 sahibiyim. 8 senelik bir 54'üm var. Tüm bu süre içinde sorunsuz kullandım ve kullanıyorum. Bende sonunda bir gün silahımı modifiye etmeye (yada ettirmeye) karar verdim. Sağ olsun Mustafa bey çok yardımcı oldu. O zamanlar vakti daha boldu ve bu tip işlerle uğraşabiliyordu. Ben ABD'den Maccari marka yay ve keçe sipariş edip getirttim. Mustafa bey bunları benim silaha taktı (Hatta bende yanındaydım = özellikle belirtiyorum çünki yay benim elime ulaştı ve benim yanımda gelen bu Maccari yay + keçe takıldı) Ancak yay benim şansımdanmıdır nedir üretim hatalı çıktı ve 1 ay içinde aşırı derece yumuşadı. Bu sefer Mustafa bey,(Hep minnetle anarım) kendisi için aldığı yaylardan birini benim tüfeğe taktı. Bu yay, Maccari'den daha kalın ve güçlü bir yaydı. Silah eskisine göre oldukça güçlü, Bir o kadar da zor kuruluyor tabii :). Ancak, eskiden 20-25 mt'den yaptığım atışlarda 8-10 mm'lik guruplar yapabilirken, bu artık o kadar kolay olmuyor. Pelletler bir şekilde 20 mm'e kadar dağılıyor. Daha önceleri de konuşuldu. Dianaların yiv setleri namludan belli bir hızın üzerinde çıkan pelletleri tam tutamadığından traşlıyor ve atış istikrarı bozuluyor. Belki L&W namlulu bir silah olsa bu olumsuzluklar olmayacakkan Dianalara özgü bu olumsuzluk yaşanabiliyor. Silah Modifiyeye uygun ancak atış istikrarından vaz geçmeyi göze alırsanız.

Teşekkür ederim.Böyle modfiyelerdede prometheus Dynamic kullanılmasını önermşti mustafa bey,Siz hangi pelleti kullanıyorsunuz, birde biz sadece bu pelletlere mi mecburuz,başka pellet yok mu yurdumuzda bulunan ,modlu 54 te kullananileceğimiz. :him:s

• Ben pellet olarak H&N Baracuda ile aynı olan Diana HighPower "Rastat" pellet kullanıyorum. Bu pelletler 21.4 grains ve yaklaşık 1.4 gram'a karşılık geliyor. Amaç Ağır pellet kullanarak namlu çıkış hızını düşürmek. Dolayısıyla başka bir marka ve ağırlığı 18 grains'ten fazla bir pellet varsa alıp kullanabilirsiniz. Ancak şunu hatırlatayım; Diana Rastat'lar yada H&N baracuda olsun sıfırlama noktası diğer pelletlere göre farklılık gösterir. Bunu dikkate alırsınız.

Dayanıklılık olayına gelince; Yayın gücü arttıkça Silahın zorlanan kısmı keçedir. Biz keçeyi de en kalitelisiyle değiştirdik. En fazla olsa olsa yay kırılabilir yada keçe deformasyona uğrar. Böyle bir durumda Bunları değiştirerek tüfeği kullanmaya devam edebilirsiniz.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.