Hangi pelleti almalıyım ??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Benim görüşüm kaliteli pellet belki pahalı fakat balistik açıdan ve ağırlık standardizasyonu bakımında daha başarılı olduğu için diger pelletler 5 atışta yapacağınız işi kaliteli pelletle 1-2 atışda yaparsınız bunu da hesaba dökerseniz aslında ucuz pellet daha pahalıya mal olur gibime geliyor.Ben böyle düşünüyorum.Dünyanın kabul ettiği 3 -5 pellet var JSB-FX-AA-CROSSMAN-RWS. FX ve AA pelleti JSB üretiyor zaten.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Doğru söylüyorsunuz ama 400 liralık bir tüfekle 40 liralık pellet atamayacak arkadaşlarımız var. Açıkçası bende 10 kutu pellet alıp bir tüfek parasını havaya atamam. Bu yüzden gamolar çok uygun oluyor. birde iyi çıkarsa ne ala. O yüzden ya güvendiğiniz sitelerden yada elden alıyorsanız açıp bakarak alın derim. Yada benim gibi topluca ikinci el alın çok ucuza gelsin. Uğur arkadaşımın her zaman kulaklarını çınlatırım.Saygılar

Haklısın 150 lira verip hatsan tüfek alacağım zaten bütçe kısıtlı kendim biriktirip alacağım Gamo yada diana pellet almayı düşünüyorum pro magnum u deneyeceğim nasılmış.

• Haklısın 150 lira verip hatsan tüfek alacağım zaten bütçe kısıtlı kendim biriktirip alacağım Gamo yada diana pellet almayı düşünüyorum pro magnum u deneyeceğim nasılmış.

bende böyle yapmıştım gamo expander sivri uç aldım daha sonra daha iyi şişe kırabilmek için formu bayağı inceleyip

4.5 hatsan dıablo aldım oda kesmedi ts-10 aldım sonra gamo rocket aldım sonra gamo sarı ropterleri denedim yani süpersonıc hız en sonunda doğruyu buldum yatagundan dıana hıgt power aldım ve sonunda aradığım ağır çapaksız

uzak mesafede etkili pelleti bulmuştum tabi biraz pahalı ama bence değer çünkü aldığınız kutuyu bitirmeden başka pellet denemek istiyeceksiniz.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• crosman hollow point diyorum 500 tanesi 25 lira ama çok kaliteli. 500 tane gamo 15 lira ediyor ama kalite farkı çok fazla.

Doğru söylüyorsunuz ama 400 liralık bir tüfekle 40 liralık pellet atamayacak arkadaşlarımız var. Açıkçası bende 10 kutu pellet alıp bir tüfek parasını havaya atamam. Bu yüzden gamolar çok uygun oluyor. birde iyi çıkarsa ne ala. O yüzden ya güvendiğiniz sitelerden yada elden alıyorsanız açıp bakarak alın derim. Yada benim gibi topluca ikinci el alın çok ucuza gelsin. Uğur arkadaşımın her zaman kulaklarını çınlatırım.Saygılar

Böyle bir yazının arkasından bu cevap zaten beklenen oldu sen kendine güzeli yakıstırmazsan kimse sana güzeli üretmezde satmazda. Bu ülkede ucuzmal cok. İnce memedın rekabet edecegı daha ınce memet olsaydı eyer o daha ucuza satardı ve oda para kazanırdı. Belki ne demek istedıdımı anlatabılmısımdır.

Yazdıklarıma bakarsanız ilk sayfada Crosman kalitesini savunduğumu sonraki yazımda ise Gamonun neden tercih edildiğini görebilirsiniz. 100 liraya tüfek parasını zor denkleştiren arkadaşlarımız 25 liralık Crosman pelleti de maalesef alamayıp ince mehmete yöneliyorlar. Bende ince mehmetin boş atış etkisi yüzünden tüfeklerine zarar vereceğini ama hiç yoksa gamo kullanmaları gerektiğini belirtmek istedim. İlk sayfadan okuyabilirsiniz. Amacım size cevap vermek değil fikrimi paylaşmaktı ki doğru söylüyorsunuz diye başladım cümleme. Saygılar

• Yazdıklarıma bakarsanız ilk sayfada Crosman kalitesini savunduğumu sonraki yazımda ise Gamonun neden tercih edildiğini görebilirsiniz. 100 liraya tüfek parasını zor denkleştiren arkadaşlarımız 25 liralık Crosman pelleti de maalesef alamayıp ince mehmete yöneliyorlar. Bende ince mehmetin boş atış etkisi yüzünden tüfeklerine zarar vereceğini ama hiç yoksa gamo kullanmaları gerektiğini belirtmek istedim. İlk sayfadan okuyabilirsiniz. Amacım size cevap vermek değil fikrimi paylaşmaktı ki doğru söylüyorsunuz diye başladım cümleme. Saygılar

Gamo alacağım g;$i Ayrıca şunu belirtmek istedim gerçekten açtığımız hiçbir konu boş kalmıyor yardımlarınız için teşekkürler.2 milyon üyeli bir forumda mesah gelmesi için 1 hafta beklediğim zamanlarda olmuştur.İyiki bu siteyi bulmuşum

• İnce mehmet pelletleriyle ne dürbün ayarlanıyor ne de 10 mde 20 cm grupman bile yapamıyorsunuz.Bana göre orta yollu bişeyler isteyenlere gamo önerebilirim,hangi modeli derseniz tüfeğinize göre değişir deneyip en iyi perfonmansı hangisinde aldıysanız onu kullanırsanız uygun olur.

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• Gamolar ucuz hepsini deneyeceğim.Palleti benim sevmemin yanı sıra silahında sevmesi lazım ;tufey#

• Silah severse sen sevmesen de olur ;kihhik,

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• arkadaşlar ben diyorum ki;ince mehmet saçmaları ile tüfeğiniz saçmalarlol.gif,saygılar

• merhaba arkadaşlar mod 125 le kullanmak için en uygun pellet hangisidir sizce ..parası önemli değil....isabetlilik oranı önemli..yardımcı olursanız sevinirim

• arkadaşlar,gamo nun pro magnum ve pro hunter i öven arkadaşları ben anlamıyorum.(gamots10,pro magnum,pro hunter)fx ve jsb pelletlerin yanında bunların bahsi bile edilmez bence.hepsini kullandım,gamolardan hiç memnun kalmadım,hepside çapaklı,namluya zor giriyor.fx ve jsb den vaz geçmeyin derim

• 100-150 liralık tüfeği olan adama, ki o parayı bile zor biriktirip ne planlar yapmıştır; (İyi bilirim) 30 liraya pellet al, almışkende 3-5 kutu al da isabet gör demek "Ekmek yoksa pasta yesinler" demekten farksızdır. Kimse promagnum Fx Jsb den iyidir demiyor zaten. Ama mod 125 te promagnum ve prohunter seviyor bunu belirttik.

• pro magnum ve pro hunter :thumbup:

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• 100-150 liralık tüfeği olan adama, ki o parayı bile zor biriktirip ne planlar yapmıştır; (İyi bilirim) 30 liraya pellet al, almışkende 3-5 kutu al da isabet gör demek "Ekmek yoksa pasta yesinler" demekten farksızdır. Kimse promagnum Fx Jsb den iyidir demiyor zaten. Ama mod 125 te promagnum ve prohunter seviyor bunu belirttik.

+1

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• merhaba arkadaşlar mod 125 le kullanmak için en uygun pellet hangisidir sizce ..parası önemli değil....isabetlilik oranı önemli..yardımcı olursanız sevinirim