SEKO81 adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşım ilk zamanlar bende tüple ilgili hatalarım oldu sende aynı hataya düşme.
    muhtemelen tüpün rengi mavidir ve maximum 150 barlıktır o tüpü kullanma 150 bar zaten sana yetersiz gelecek
    bizim silahlarda oksijen kullanmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

ilk tüfeğim olan hatsan torpedoyla biraz oynama yaptım

pistonu süzgeç gibi yaptım delerek hafiflettim keçeyi değiştirdim

yayını değiştirdim yay ucu ağırlığını ortasından delerek hafiflettim

sonrasında güzelce kauçuk gresle gresledim ama tetiği yapamadım tetiği toplayamadım iki ay dağınık bir şekilde bekledi tüfek

sonrasında silahın garantisi bitmemişti ama hatsanı aradım ve yaptıklarımı anlattım bana gücü yeterli değilmiydiki siz bunları yaptınız dediler tabi

haklılardıda silahımı sevdiğimi ve bana yardımcı olmalarını istedim.bana silahımı göndermemi istediler ve gönderdim .

1 hafta sonra tüfeğim geri geldi.kurulması rahatlamış ve dürbünsüz kullanmaya başladım tepmeside azalmıştı.

içini tekrar açmaya cesaret edemedim ama şu an tepmeside az tüfeğe alttan baktığımda piston yine benim deldiğim piston

gücünden çok atışlarda sapma olmaması hoşuma gitmişti tabi ağır pelletler kullanıyorum hafif peletlerde sapma çok oluyor

1 hafta sonrada at44 dün tüpünü eski tüp olduğu için tüfeği gönderdim ve onunda tüpünü değişmişlerdi ama bundan sonra pek modifiye

yapma taraftarı değilim.çünkü benim yapabilceğim bir şey değil .

(
    (Doktor çok ama hepsi ameliyata girmiyor.)

emin olun pcp sahibi olup silahını biraz tanıyan herkez yapabilir. kaliteli bir dürbün, kaliteli pellet, rüzgarsız hava ve iyi bir destek ile herkez becerebilir.

çok doğru bir söz biraz çalışmayla bunları birleştirdiğiniz zaman

işte o zaman bu hobiden zevk almaya başlıyorsunuz.

+1000

bende at 44 kullanıyorum.

tabi daha iyisini bende biliyorum ama bütçeme göre at 44 bana uydu

arkadaşlar hazır klasikten açılmış konu.

sizlere bir şey sormak istiyorum bende martını henry var (tekli martını) silah kötü dürümdaydı temizledim zaten çok basit bir mekanizması var

ve topladım şu an çalışır durumda yivsetler fena değil namlu dövme namlu bu tüfeğin fişeğini bulabilirmiyiz.

tetik mekanizması çok basit zaten.

evet bu aralar bu evanıx e karşı

biraz iştahım kabarmaya başladı şunun bir videosunu koyun arkadaşlar sesini tahribatını şişe patlatışını görelim.

bencede pcp silahlar piyasada daha ağır basacak

kullanım rahatlığı atış mesafesi benim için artılar

belki kullandığım pcp çok mükkemmel değil ama ileriye doğru yine alırsam birazdaha kaliteli bir pcp olucak.

servisinden gelecek olan zamak döküm düzeltme yapılmış kurma kolunda ama ben pek zamak dökümü sağlıklı bulmuyorum

belki birazdaha fazla dayanır ama çelikten oluşu daha iyi olacak gibi geldi bana.

iyi akşamlar arkadaşlar at 44 ün kurma kolu bugun elimde kaldı...

formumuzda bir arkadaşımız çeliklerini yapmıştı satışıda vardı .

forumu araştırdım ama bulamadım

şimdi tornacıya yaptırmakla uğraşmiyim diyorum.

bide takabilcekmiyim ....

resimden çok güzel bir tüfeğe benziyor

acaba fiyat olarak ne kadar olur

tüpüde büyük gibi duruyor biraz ağırdır heralde

hayırlısı arkadaşım canını sıkma sen yine çok iyi ve sakinsin ben böyle birşeyde naparım bilemiyorum.

isim vermek istemiyorsun ama verirsende özellikle arayıp gerçekten yaptıklarının yanlış bir şey olduğunu hatırlatmak isterim.

benim gibi düşünen arkadaşlarda ararlarsa bu o kişiye iyi bir ders olur gibime geliyor.

bende düşünmüştüm zamak enjeksiyon kalıbı yapıp ama satılan peletlerin maliyeti gerçekten düşük .

ve burda kalıp çok önemli çok hassas olması gerekiyor.

ama kalıpdan çıkan peletlerin çapak alma işlemi zor çünkü titreşimli vibrasyon dediğimiz olay var biraz büyük parçalar için bir sorun yok

ama peletin vibrasyona atılmasında peletin etekleri taşlarla beraber vibrasyonda problem olabilir.

bunun için özel bir vibrasyon olması gerekirki buda 10.000 ytl civarı şimdi burda yapılan peletlerin neden çok çapaklı olduğu burdan anlaşılıyor.

ve bence pelettin kurşundan yapılması gerekir.diğer alaşımlar sert ve kurşuna nazaran hafiftir.

ve kurşun erime derecesi düşüktür çakmakla dahil eritebilirsiniz .ama zamak ve diğerleri için bu imkansızdır bu yüzden kalıpta kurşunun

yollukları (kalıptaki kanallar) ilerlemesi ve doldurması daha rahattır.

bu söylediklerim benim karşıma çıkanlar umarım size yardımcı olur ve pellette bence en mükemmelide fx ler 4,52 oluşları yivsete tam

oturması.