Tüfeği kargoyla nasıl yollayacağım... Acil yardım!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar tüfeğimi forumdan bir arkadaşa sattım. ancak yurtiçi kargo ve aras kargo yasak diyerek almadı. elimde tüfekle caddenin ortasında gezmek zorunda kaldım ^^ tecrübeli arkadaşlar şu işin sırrını bana da söylesin... nasıl gönderedeğiz bu aleti?

Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm diyene

• Tüfeğin havalı tüfek olduğunu söyleyip, faturasını gösterdiniz mi?

• elinde tüfekle cadde ortası derken ambalajını yaptın heralde yapmadıysan

önce güzel bir paket yap ne kadar ufak paket olursa fiyat açısından okadar iyi olur

havalı silah olduğunu söyle ben yurtiçi kargoyla yollamıştım.

sorun olmamıştı.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• ptt kargo ile yolla,hem ucuza gelir,ama bir günde ulaşacağına 2 günde ulaşır.

:love: Diana Mod 54 (5,5)[b][i] + Sports Match Dampa+optima 3x12x44 dürbün

• Ben Gamo silahımı kargoyla yolladım hiç bir sorun çıkarmadılar.Sialhı kargoya verırken orjinal kutusu varsa ona koy yoksa güzelce başka kartonla sar,kartonun etrafını naylonla sar kargoyada oyuncak silah diye ver.Ben bu şekilde yaptım aldılar.Aras kargoya vermiştim.

Weihrauch HW 97K .22 Maccari XL-Leapers UTG Bug Buster 3-9*32 AO
    ankarateam.png

• ptt kargo içine bakmak istiyor içine bakmadan teslim almıyor, aras ile rahatlıkla gönderisin, ayrıca oyuncak diye beyan et sorun çıkmaması lazım

• Neden oyuncak ya da başka birşey olduğu söylensin ki? Ben gönderi yapacağımda havalı tüfek olduğunu söylüyorum ve yanıcı, patlayıcı bir şey içermediğinide belirtip sorunsuzca yollayabiliyorum. Hem Aras, hem MNG kargo sorun çıkarmadı...

Yani oyuncak falan olduğunu söyleyipte sonra sorun yaşanmasında...

• Ya 97 k veya mod 54 gibi bir silahı veya hatsan 125 olsun nasıl kargoya verirken oyuncak diyeceksiniz ki hele hele üzerinde dürbün varsa. Alimallah adam hemen 155 i arar.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• ben iki kere havalı tabanca gönderdim. birinde içinde ne var dedi havalı tabanca dedim oyuncak yani dedim tamam dedi. diğerinde ekol s55 gönderdim. kendisi paketleyecekti. ekolün plastik kutusunu açtı bu ne dedi. havalı tabanca dedim. yüzüme öyle baktı ki ;şrofls;. birşey demedi ama paketledi hemen =)

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• ben bilmıyorum kaç adet havalı tufek yada tabanca yada yedek parcasını sattım hatırlamıyorum sız paketınızı ıyı yapın havalı silah oldunu soyleyın faturasınıda gosterın kabul etmeyen kargo şirketı çalışanı çalıştığı yere düşman olması lazım kabul etmemesi için

Evanix Blizzard
    Air arms s410 extra fac .22cal bolt action__NikkoStirling-(8.32x60)

• ptt kargo içine bakmak istiyor içine bakmadan teslim almıyor, aras ile rahatlıkla gönderisin, ayrıca oyuncak diye beyan et sorun çıkmaması lazım

İçine bakabilir ama havalı tüfek var diye almamazlık etmez.
    Ayrıca kargo içeriğini oyuncak vs. diye belirtirseniz ve içeriğin silah olduğu bir kontrolde ya da bir şekilde ortaya çıkarsa başınız derde girebilir. Yanlış beyanattan kaçınmak en doğrusu.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• İçine bakabilir ama havalı tüfek var diye almamazlık etmez.
    Ayrıca kargo içeriğini oyuncak vs. diye belirtirseniz ve içeriğin silah olduğu bir kontrolde ya da bir şekilde ortaya çıkarsa başınız derde girebilir. Yanlış beyanattan kaçınmak en doğrusu.

+1000

• İçine bakabilir ama havalı tüfek var diye almamazlık etmez.

iyide olduya tüfeğin kutusu yok, ambalajı siz yaptınız, deli gibide sardınız sarmaladınız, ptt kargoya gidip birde o ambalajı orda açtırırmısınız?

• Açtırırsınız. O ambalaj aynı şekilde geri kapatılıp yollanır. Tatmin olmazsanız gönderinizi "değerli koli" olarak sigortalı gönderirsiniz. İstediğiniz teminat değerini binde üçü kadar bir ücret karşılığında(örneğin 1000lira'ya kadar sigorta için 3 lira) gönderiniz kayıp ve hasara karşı sigortalı olarak taşınır. Bunu orijinal ambalaj ve sevk irsaliyesi olmadan hiçbir özel kargo firmasına asla yaptıramazsınız.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/