.22 (5,5) Kalibre Pistonlu tüfek tercihiniz? " ANKET "

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• http://www.hunterextreme.com/ burada demişler.

gamoda yazılan hızların neredeyse hepsi raptor (PBA) pellet ile ölçülen hızlardır ve hunter seriside bu pelletler ile hız ölçümleri yapılmıştır,silaha dikkatlice bakılırsa üstünde yazıyor zaten.bu pelletlerin ağırlıkları çok düşüktür (4.5mm=5.4 gr , 5.5mm=9.8 gr.) diana 350 magnum veya 460 magnum gibi güçlü silahlarlada bu pelletleri denerseniz yine aynı hızlara ulaşırsınız yani en hızlı hunter extreme diyemeyiz.

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• gamoda yazılan hızların neredeyse hepsi raptor (PBA) pellet ile ölçülen hızlardır ve hunter seriside bu pelletler ile hız ölçümleri yapılmıştır,silaha dikkatlice bakılırsa üstünde yazıyor zaten.bu pelletlerin ağırlıkları çok düşüktür (4.5mm=5.4 gr , 5.5mm=9.8 gr.) diana 350 magnum veya 460 magnum gibi güçlü silahlarlada bu pelletleri denerseniz yine aynı hızlara ulaşırsınız yani en hızlı hunter extreme diyemeyiz.

hocam siteye bakarsan görebilirsin 22 cal. için pba 1300 fps normaline 950 fps vermiş 177. cal ise 1650-1250 fps sanırım boşuna yazmazlar oraya en hızlı diye belki daha hızlısı vardır bilemem ama benim gördüğüm bu.

• 1inci nesil patriot,diana350magnum,bu hızlara modfiye edilmeden çıkan silahlar,hw 90 gasramlı olarak aynı güçlere sahip, gamo hunter extreme kurmak için bayağı pazu yapmak gerekiyor,o nedenle modfiyeye elverişli olduğunu sanmıyorum.

bursateam.png

• Bence bir yaylıda 1300 fps ,pcplerde bile 1000 fps çoğumuza yetmekte bu yüzden 4.5 mmde hw97k 5.5de 460 magnum paranız varsa kollarnız pazuluysa mod54 g;$i .

• merhaba arkadaslar aranıza yenı katıldım pcp tüfekler hakkında fazla bır bılgım yhok bu anket benım bılgılenmem acısındanda ıyı olacak sonucunu merakla beklıyorum. :thumbdown:

• 5.5 tüfek tercihim tecrübeli arkadaşların yorumlarına dayanarak güç + isabetlilik + pcp olmaması ;kihhik, nedeniyle diana mod 54 olurdu ve uygun bir zamanda inşallah olacak :)

• Bence diana 460 magnum yada mod54 ama 460 magnum yatkın geldi bana çünkü underlever sidelever'a göre daha kullanışlı (bana göre )

:thumbup:

• :thumbup:

+ 1000000000 g;$i

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• ben kesinlikle hw97k diyorum,gerek malzeme kalitesi ile gerek kullanım rahatlığı ve çok ciddi atış istikrarı ile bence ilk sıraya aday diye düşünüyorum.

ibrahim GÖNDEN

air arms s410 BSA 8-32X44

weihrauch hw 97k 5,5 center point 4-16x40 yatagun dampa..

diana 350 magnum 5,5

hatsan at44 VX lothar walther tasco 4-16x40 aoe..

webley raider 10 center point 4-16x40

• Aslında 6.35 anketi yapılsa nasıl bi sonuç çıkar çok merak ediyorum. Çok yararlı bi anket olurdu. Çoğu kişi 4.5 ve 5.5 de hangi silahların iyi veya kötü olduğunu biliyor. Fakat 6.35 de insanlar pek fikir sahibi değil.

• Aslında 6.35 anketi yapılsa nasıl bi sonuç çıkar çok merak ediyorum. Çok yararlı bi anket olurdu. Çoğu kişi 4.5 ve 5.5 de hangi silahların iyi veya kötü olduğunu biliyor. Fakat 6.35 de insanlar pek fikir sahibi değil.

sana katılıyorum arkadaşım ;d;

Hatsan MOD125 TH OD sas 5.5mm

• listedeki hatsanlar nereye gitti yav :whistling: :whistling: :whistling:

Walther Talon Magnum Sas 5,5mm

• Official Post

listedeki hatsanlar nereye gitti yav :whistling: :whistling: :whistling:

Anket suistimal yada sabote edilip dünyanın bir numaralı silahı olarak hatsan mod125 gösterildiği için hatsan marka silahlar listeden çıkarılmıştır, hatsan imalatı olan Webley ler korunmuştur,
    Soru "sizin silahınız hangisi" değildi !!!

• Sayın Mustafa Serdar bey,

mümkünse bu yapmış olduğunuz anketi günceller misiniz?

yeni çıkan silahlarıda bu ankete dahil edersek ben ve benim gibi silah almayı düşünen arkadaşlarımıza katkı sağlamış olursunuz.

ayrıca seçtikleri silahları kullanan arkadaşlarımızda bu silahlarının özellikleri hakkında detaylı bilgi verirlerse çok sevinirim.

herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

• Sırf merakımdan soruyorum. Size göre Mod 125'i Diana 54'ten yada HW97K'dan daha üstünkılan özellikleri nedir?

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• mod 125 listede olsaydı ona oy verirdim

Bende listede Lapua veya IM2M "Intervention Model 200 Military" falan olsaydı onlardan birine oy verirdim ama yok ;rofl.; ...