mod 54 yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ikinci el olarak yeni aldığım diana mod 54 ben sökmeden önce gayet iyi çalışan ancak söküp taktıktan sonra denediğimde birkaç atıştan sonra kurulmamaya başladı ve ben zorlayınca görünen parça kırıldı.

yeni satın alıp değiştirdiğim parçayıda aynı şekilde kırdım.

ben nerde yanlış yaptım?? yardımlarınız

saygılarımla

http://s11b.directupload.net/file/d/1709/8lg5n8dz_jpg.html
    http://s6b.directupload.net/file/d/1709/pheosm46_jpg.html
    http://s6b.directupload.net/file/d/1709/g3jxbnz2_jpg.html

FİLİNTALAR GRUBU
    AA S410 fac extra 5.5 mm + Hawke 8x32-56 30 mm,
    AA TX 200 5.5 mm hc +bushnell 4x12-40,
    Diana Mod 54 5.5 mm +bushnell 6x18-50,
    ve diğer yaylılar

• Official Post

Kurmayı engelleyen bir hata yaptınız, silahı söküp takma sırasında çine ekstra br parça ilave ettinizmi? örneğin piston içine pul koymak gibi.

• hiçbir ilave pul yada parça koymadım ve artırmadım.üzerindeki yay 33 spir diana yayı.

içinde kırık bir parça yok.

silah sizin modladığınız bir silah.şimdi aklıma gelen tepme önleyici sistemde bulunan(6mm)

bilyenin ayarını biraz sıkmış olmam.bu ayardan yaparmı acaba.

saygılar

FİLİNTALAR GRUBU
    ve diğer yaylılar

• peki o kırılan parçayı sonuna kadarmı sıkıyorsunuz ve kurma kolu ile pistonu geri çeken o aradaki yuvarlak mili ayarlamayı denedinizmi ya çok sert geri çekiyorsunuz yada başka bir şey monte ederken aynen herşeyi yerli yerince monte ettiğinize eminmisiniz bir türlü anlayamadım o parçanın nasıl kırıldığını ve o kırılan parçayı içten küçük bi alyan vida tutar o vidayı tuttururken tammı sıktınız çünkü biraz gevşek bırakılması gerekiyor o kırılan parçada hafif kurarken ileri geri oynaması lazım.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• benim anladığım kadarıyla problem kurma kolunun altındaki gerginin ayarı yani pistonu geri çeken mil onu söküp iki üç seferde ayarlayabilirsiniz o milin iki ucuda vidalıdır yani ayarlanabilir kolu rahat çalışır şekilde monte etmelisiniz.

• Official Post

O kırılan parçayı oraya sabitleyen setıskur vida ile alakalı değil ve o vida gevşek bırakılmamalıdır tam sıkılmalıdır, sürgü sarı pirinç parçanın içindeki setiskur vidayı sürgü altındaki bilye yuva dışında iken yani sarı sürgü namlu tarafında iken tam sıkıp 1,5 ila 2 tur saatin tersi istikamette gevşetmelisiniz, siz sanırım sürgü geride ve içindeki bilye yuvada iken sıktınız, bu durumda kurma kolu ile silahı kurarken gerilerde gövdeyi ileri iter, ama bu silahın tetiğinin kurulmasına engel değil, silahı kurarken tetiğin kurulması sırasında aşırı güç ile yüklenmeyin, sanırım silahınızın tetiği kurulu kaldı, bunu düşürmek için o parçanın yenisini takın, kurma kolunu çekin tam dayandığı noktada tetiği ezin ve kolu yavaşça geri alın, sonra tekrar kurmayı denediğinizde silahınız kurulacak.

• teşekkürler mustafa bey,melih bey

son 3 saattir azimle tetiği doğru toplamaya çalışıyorum ve sonunda başardım.

montajlamadan,dışarda piston damağını tetik grubu ile beraber test ettim şimdi normal çalışıyor.

muhtemelen boşuna söküp taktım sizin dediğiniz işlemi yapsaydım daha kestirme ve kolay olacaktı.

neyse artık yarın tüfeği tekrar toplarım.

tepme önleyici sistem ile ilgili dediğiniz ayarıda yapacağım.

saygılarımla

FİLİNTALAR GRUBU
    ve diğer yaylılar

• Official Post

Bu silah Togay Yurtseverin silahımı? eğer o ise çelik yay tutucunun ucundan 1 - 2 mm kadar kısaltın.

• evet togaydan aldığım silah ama bendeyken hiç böyle bir problem yaşamadım gayet güzel çalışıyordu.

• Official Post

Çelik yay tutucunun boyu tam sınırda, yani tetiği kurma anında yay tutucunun ucu piston içine yaslanıyor, bu yay tutucunun ucu 1 - 2 mm kısaltılırsa sistem rahatlamış olur, bu sorun bir kaç defa Togayda ortaya çıktı ve bunun sorumlusu benim, orijinal plastik yay tutucuya göre 2 santim uzun ürettim bundaki çelik yay tutucuyu nedeni ise silah kurulu değilken olabildiince yayın sistem içinde düz pozisyonda kontrollu tutulması, ama 1 - 2 mm uzun olmuş.

• tamam 2 mm kısaltıyorum.teşekkürler.

FİLİNTALAR GRUBU
    ve diğer yaylılar

• Official Post

Sanırım hatayı anladınız, tetiği kuran tırnaklı mil tetiği kuruyor ama kendini kilitleyemeden geri gittiğinde bir dahaki sefere silahı kurmaya kalkıştığınızda tetik kurulu olduğu için tırnaklı mili sistem kapmıyor.