"ANKET" Pellet ismine alternatif isim seçmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Tamam, yarında bir arkadaşını göndersin Jumper59 ve pelet istesin ! :!:

• agt üyesiyse doğru şeyi çıkarır,değilse dalgıç paleti çıkarır.

• ama o satıcı forum üyesiydi.biliyordur.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

Ankete bak Deniz forumun %62 si "saçma"nın havalı silah mühimmatı olarak karşılamadığı görüşünde.

• ona yakın bir kısım da pelet için aynı şeyi düşünüyor. ;rofl.;

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• sadece küre yapılılara saçma deniyorsa eğer bu kadar insan pelleti öğrenmeden önce buna ne diyordu.

deniz sana basit bir şey soracağım spektral accelerasyon nedir ?
    cevabını tahmin ediyorum bu terimin ne olduğunu bilen lütfen yazmasın

• Official Post

ona yakın bir kısım da pelet için aynı şeyi düşünüyor. ;rofl.;

Deniz okuldan mezun olduğunda gel anlaşalım benim sözleşmeli hukuk müşavirim ol. ;kihhik,

• teşekkür ederim abicim.ama hakimlik-savcılık düşünüyorum. :P

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Deniz bu terimin ne olduğunu bilmemen gayet normal çünkü deprem mühendisliği konusunda bir terimdir bilmeyen anlayamaz ama biz şu anda ne olduğunu bildiğimiz bir nesneye karşılık arıyoruz. hepimiz bu nesnenin ne olduğunu gördük pellet dedik diabol dedik vs ama hangi kelime bunu karşılar hangi kelime karşılamaz bu apaçık ortada. Körü körüne savunma yapma senden haddim olmayarak bunu isteme cürretinde bulunuyorum

• Deniz bu terimin ne olduğunu bilmemen gayet normal çünkü deprem mühendisliği konusunda bir terimdir bilmeyen anlayamaz ama biz şu anda ne olduğunu bildiğimiz bir nesneye karşılık arıyoruz. hepimiz bu nesnenin ne olduğunu gördük pellet dedik diabol dedik vs ama hangi kelime bunu karşılar hangi kelime karşılamaz bu apaçık ortada. Körü körüne savunma yapma senden haddim olmayarak bunu isteme cürretinde bulunuyorum

nesne dediğiniz havalı tüfek mühimmatı ise bunu karşılayan kelime türkiye genelinde saçmadır.forumda hem pellet hem saçmadır.benim yukarıda yazdığım onca şey körü körüne savunma değil.yaptığımın gayet bilincindeyim.

bilmeyen anlamaz demişsiniz.katılıyorum.bilinen ''saçma''dır.siz de buna katılırsınız herhalde.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• tamam deniz sen haklısın ben yanlış biliyordum düzeltmek için gereğini yaparım

• ayrıca yukarıda bir terim yazmışsın.onun anlamını bilmiyorum.daha yeni gördüm.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

Fakat olayın en güzel tarafı seviyeli tartışabiliyor olmamız ve bazı yerlerdeki "padişahım çok yaşa" tarzı yalakalıktan uzak moderatörlerinde özgürce inandıklarını savunabilmeleri. ;d;

• ben burada müdahil olmak istiyorum ^^

bana saçma demek hakikaten saçma geliyor. ama anlatırken anlamayanlara "tek saçma atan" gibi bişey söyleyince bazıları anlıyor. Ama bence saçma av fişeklerinin içine doldurulan, numaraları olan (ben bilmiyorum) küçük küresel kurşun tanelerdir.
    saçıldığı ve geniş alanda tahribat yarattıklarından "saçma" adı verildiğini sanıyorum. bizim havalı silahlarla attığımızda ise dağılmaması tercih ediliyor.

yani saçılmaması (saçma olmaması) gerekiyor. bu nedenle "saçma" terimi yanlıştır ve adı pellet olmalıdır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• örneğin "serpme" ağlar var, serpilerek atılıyor. saçma da onun gibi bir adlandırma olmuş, ve bizim mühimmata saçma demek "saçma"dır. ;şrofls;.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Evet bi tane foruma göz gezdirdim,çok saçma muhabbetler gördüm.Sürekli iğnelemeler,biz en büyüğüz tarzı sıfatlar yapıştırmaları kendilerine,paşaları ne derse arkalarından gitmeleri.Onlara satıcı değil atıcı lazımmış da falan da filan da..Çok saçma!

• ben burada müdahil olmak istiyorum ^^

bana saçma demek hakikaten saçma geliyor. ama anlatırken anlamayanlara "tek saçma atan" gibi bişey söyleyince bazıları anlıyor. Ama bence saçma av fişeklerinin içine doldurulan, numaraları olan (ben bilmiyorum) küçük küresel kurşun tanelerdir.
    saçıldığı ve geniş alanda tahribat yarattıklarından "saçma" adı verildiğini sanıyorum. bizim havalı silahlarla attığımızda ise dağılmaması tercih ediliyor.

yani saçılmaması (saçma olmaması) gerekiyor. bu nedenle "saçma" terimi yanlıştır
    ve adı pellet olmalıdır.

+1 çok haklısınız üstadım

• mühendisbey,

yukarıdaki terimi bana sorma amacınla ilgili açıklamayı bekliyorum. :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380