FX T12 El Yapımı Ahşap Kundak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ellerine sağlık,ilk deneme başarılı olmuş. ;d;
    İkincisi daha güzel olacak her halde. ;tese;kkur

• gercekten güzel olmuş tebrikederim ben de düşündüm ama agac bulamadım yatagündekilerde güzel ama beni aşıyo serdar beye teşekkür ederim bana resim göndermiş kundagın ama dedigim gibi malesef

WEBLEY LONGBOW 4.5ML OPTİMA 3-9X44E ;tufey#
    egeteam.png

• Official Post

Ham ceviz kundak, işlenmemiş 2.000 Euroya kadar çıkabiliyor, başlangıç fiyatı ise 30 TL lerden başlıyor,

Kadir in kundağına gelirsek böyle bir uğraşısı için tebrik ediyorum ama fotoğraflardan görünen oki yorulmuş sıkılmış ve sonlandırmış çünkü ince işçilik yetersiz, bence yeni yapacağı kundaktan önce bu kundağın ince estetiksel çalışmalarını devam ettirmeli.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• kadir abi ellerine sağlık önce cesaretinden dolayı sonra da yüksek el becerinizden dolayı tebrik ederim

• Güzel bir çalışma. ;d; Bu kadar çok becerikli insanı Ancak DIY forumlarında bulabilirsiniz herhalde. Alüminyum boru fikri süper :thumbup:

• Üst tarafı olması gerekenden kalın olduğu için alt inceymiş gibi görünüyor alt kısım orijinalinden 10mm daha kalın
    [Resim Engellendi: https://www.yatagun.com.tr/XD1N1T7Y4F7L0U9B7A3J0U.jpg]

Hocam senden de bir şey kaçmıyor ;şrofls;.

Kadir bey,ben mobilya dekorasyon okuduğum ve okurkende okulun döner sermayesine bağlıda çalıştığım için ağaç üzerindeki en küçük hatayı görmeyi öğrendim.Çünkü bir yerdeki göremediğimiz 1 mm ilerde karşımıza sorun olarak çıkabiliyor.

Ama beni yanlış anlamayın olmamış diye değil,acaba orjinalinde de öylemi diye sormuştum.Bu tarz çalışmaları desteklemek lazım. ;d;

Birde frezede kullanabileceğiniz kubbe başlı metal uc var,bizim buradaki diş protezciler canavar diye tanımlıyor.Ağacı müthiş oyma yeteneğine sahip bir uç.Bulabilirseniz onu da kullanabilirsiniz.

Yapacağınız yeni çalışmalarınızda kolay gelsin. :thumbup:

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Ellerine sağlık, Kadir hocam. Ne kadar zor bi iş olduğunu çok iyi biliyorum ilk başlarda baya hevesli başlanıyor ama yeterli ekiipman olmayınca insan yoruluyor ve zamanla bıkıp bi kenara bırakıveriyor , şu anda elimde yarım durumda iki tane Fx ahşap kundağı mevcut ne zaman bitiririm artık kestiremiyorum. ama sen azmetmişsin eminim ikincisi çok daha iyi olucak ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• ama yeterli ekiipman olmayınca insan yoruluyor ve zamanla bıkıp bi kenara bırakıveriyor

Ne gibi bir ekipman lazım Serdar, belki buluruz.. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Valla evren bir çok el aletini sanayici arkadaşlara kendim yaptırdım, ama şöyle güzel bi masa üstü freze olsa fena olmazdı 8o

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ben şu ikisini kullanıyorum. En son atölyemin eskiyen ahşap penceresini yenisiyle değiştirdim.Tezgahla birlikte çok kullanışlı oldu.
    Freze
    Tezgah

• Ben şu ikisini kullanıyorum. En son atölyemin eskiyen ahşap penceresini yenisiyle değiştirdim.Tezgahla birlikte çok kullanışlı oldu.
    Freze
    Tezgah

burdaki frezeyi bu tezgaha monte edebiliyormuyoz?
    frezem var ama tezgah olmayınca düzgün olmuyor.

• Evet monte edince bir ray üstünde hareket etmiş oluyor. Dolayısıyla cetvel yada herhangi bir yardımcı ekipman kullanmadan düz bir çizgide işlem yapabiliyorsun.

• Beni masrafa sokacaksınız eve bir tanede tezgah ve freze alsammı :him:s

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• insanın kendi el emeğiyle yaptığı şeyi kullanmak kadar keyifli birşey olmaz sanırım.emeğe saygı,çalışmalarınızda başarılar.

bursateam.png