Hatsan-Webley HTS375 Havalı Tüfek gücünü nasıl artırabilirim?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan-Webley HTS375 Havalı Tüfeğimi yeni aldım yakın 20 m civarı isabet güzel ama gücü biraz az gibi.eski kitaplarımdan birisine ateş ettim 15 m den yaklaşık 1 cm deldi.silahun namlu çıkış hızı 225 m/sn. acaba tüfeğimin gücünü artırmam mümkün mü?

• Mümkün.

1.Yayını daha güçlü olan bir yayla değiştirisiniz .(tüfeği dağıtabilir güçlü bir yay)
    2. Yeşil gresle yayı yağlarsınız.

• Bence isabetinden memnunsanız bu şekilde kullanın. Yeşil gres Tek başına hızı azaltabilir yada hız artışı sağlamaz. Bir miktar daha kaygan yağla karıştırılmalı diye biliyorum uygulamadan önce. Yeşil gres daha güçlü silahlarda kullanılmalı. Tüfek Junior sınıfı geçiyor yurt dışında. Nedense Türkiye'de bu belirtilmemiş.

• arizona34 göz gez arpacık lamı 20m vuruyorsun ve nelere atıyorsun.bende ilk tüfek olarak bunu seçtim dediğin gibi gücü düşük gerçi almadan yaptıgım arastırmada belliydi böyle olacağı.

İsabetli atışım çok az üstelik 20m den daha yakından hala ayarını tutturamadım.Acaba dürbünle daha ii atışlar yapılabilirmi.

• gez göz arpacıkla hiç atış yapmadım.4x20 dürbün kullanıyorum.20 m kapalı alanda atış yaptım.sigaradan biraz daha kalın ağaç çıtalara atış yapıyorum.dürbüne iyi ayar yapıldığında iyi sonuçlar çıkıyor.eski kitaplara atış yapıyorım yaklaşık 1.5 cm falan giriyor kitaplara.acaba mod 125 yayı alsam tüfekte iyi bir güç artışı sağlar mı?tüfeğe yan etkisi olur mu?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen arizona_34 ().

• O tüfeğe mod125 yayını hayatta takamazsın taktın farzedelim kuramazsın kurdun farzedelim tüfeğin çok yakın bir zamanda dağılır.Tüfeğin yeni olduğu için elleme derim en azından içini açıp yayını değiştirmek gibi silahın temel yapısına müdahale edeceğinden garanti sıkıntısı çıkmasın.Zaten çok pahalı bir tüfek değil.O kadar vermişken mod90 alsaydın keşke yada forumda ikinci el daha kuvvetli tüfekler mevcut

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Bende aynı tüfekten kullanıyorum. Dürbünle atış yapıyorum açık havada 30metrede isabet oranı çok iyi. Ben 20 metreden yaptığım atışlarda 100 sayfalık kuşe kağıdı (yaklaşık 1cm oluyor) delip geçiyor. Amatörce atış yapmak için bence yeterli silahın gücü.

users3.nofeehost.com/imation