EKOL ES 55 - *** Önemli ***

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese esenlikler.
    Ekol Es 55 havalı tabanca aldım fakat kutusunun üzerinde 1 ay içerisinde sabıka kaydınızla birlikte savcılığa bildirin tarzında bir yazı var ? Bunu yapmam gerekli mi ? Yoksa Voltran Ekol kurusıkı kutuları standart olduğu için mi var ? Teşekkürler.

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• Muhtemelen kuru sıkı kutusu olduğu içindir. Havalı tabancada öyle bir zorunluluk yok

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Muhtemelen kuru sıkı kutusu olduğu içindir. Havalı tabancada öyle bir zorunluluk yok

+1

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• arkadışım bende ekol es 55 aldım.Bu konularda kimsenin bir şey bildiği yok.Emniyet genel müdürlüğü bilgi edinme birimine sordum cevabı geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğümüze 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında göndermiş olduğunuz , Bilgi Edinme başvurunuz incelenmiş olup;
    Talebinizle ilgili olarak;
    2521 sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının

Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanun’un sekizinci maddesinde; yivsiz tüfeklerin satışında, satıcıdan satıcılık belgesi, alıcıdan mahallin en büyük mülkiye amirinden alınacak yivsiz tüfek satın alma belgesi aranacağı, hava ve gaz basıncı ile çalışan ateşsiz tüfek ve tabanca satışlarında ise, bu belgenin aranmayacağı belirtilmektedir.

Bu nedenle, satın almış olduğunuz havalı tabanca 2521 sayılı Kanun kapsamında olup, bulundurulması taşınması ve nakli için herhangi bir izin belgesi gerekmediği değerlendirilmektedir.

Bilgilerinize rica ederim.03.06.2009

Emniyet Genel Müdürlüğü

Asayiş Dairesi Başkanlığı

Ruhsat İşlemleri Şube Müdürlüğü

Buradan şu sonuç çıkar.Bu tabanca gerçek görünümlü olduğu için uluorta taşıyamazsın taşırsan aynı ruhsatlı silahlarda olduğu gibi 50 kabahatler kanununa göre ceza ödersin.Avlanma yapamazsın,taşımak için faturaya bile gerek yok ama güvenlik güçleri yeteri bilgiye sahip değil uygun bir yolla anlatırsın.Bence üstünde taşırkan faturanı ve bu yazıyı yanında taşımalısın

• Çok teşekkür ederim bu faydalı bilgi için bende bunu merak ediyordum.

eskisehirteam.png

• BÜDÜ

verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

fakat sormak istediğim birşey var.

birkaç ay önce üzerimde ekol es55 varken polis çevirmesine takılmıştım.

kabahatler kanununa göre 69 lira ceza kesin tabancaya el koydular.

fakat aradan 1-2 ay geçtikten sonra kaymakamlık 560 tl ceza göndermiş. 5729 sayılı kanuna göreymiş bu ceza. ödemek zorunda kalmıştım.

merak ettiğim şey; bu tabanca 5729 sayılı yasanın kapsamında değerlendiriliyor mu?