evanix ar 6 bugun elime geçti

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam ben ilk defabir havali silah aliyorum sanirim en tepeden indim evanix ar6 aldim 3 atiş yaptim:D
    we acemiyim falan amma bu tüfek gercek bir 7.65 tabancadan guclu
    peşpeşe 2 saci deldi gecdi we 150 barda iken ilk atisimi 150 bard ayapayim dedim:D
    200 bar biraz sakat galba korkuyorum tufekden yannis bise yaparsamda kendime zarar verirsen diye.
    dolayısı ile ustalara sorularim olacak

1*simdi 3 atiş yaptim iyi guzel ama sacma topunun ordan yag akmiş o nedir acep bilemedim
    2*icinde 150 bar hawa war icinde dursa bişey olurmu boşaltmakmi lazim gunlerc ekalabilirmı
    3. silahi kullanmicaksak kundak yere namlu hawaya mi dikeyim duvara yoksa yere yatay posisyondami dursun dururken?

bu 3 soruya cewap verebilirmisiniz.. bide extra bilmen gereken nedir kendimi sakatlamamak icin ;tufey# ;kffx;

• öncelikle hayırlı olsun
    bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışayım
    tüpünüzü boşaltmaya gerek yok dolu şekilde tutabilirsiniz.tabi ilerde ben sıkıldım bidaha kullanmıyacam derseniz içinde bi miktar basınçlı hava bulunarak (atmosfer basıncından biraz yüksek) saklayabilirsiniz.bu benim düşüncem.aksi bi mantığı varsa belirtirseniz bende öğrenmiş olurum.
    silahlar biyere dayanmak için değildir mümkünse yumuşak biyere yatık şekilde muhafaza edin
    tüpünüzün basınç değerini bilmiyorum ama yazılı değerin üstüne çıkmamanızda fayda var.her ne kadar o değerin çok üstünde test yapılsada değerleri aşmamak iyidir.
    bide eğer mümkünse kuruhavadan ziyade azot kullanılması forumda birçok yerde öneriliyor.her ne kadar kuru havada olsa içinde bi miktar nem bulunması iyi bişi değil.
    saygılar...

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Official Post

Aykut kardeşim öncelikle foruma hoşgeldin ve silahın hayırlı olsun,

Lütfen profil bilgilerinizi düzenleyin, aksi halde sorularınıza genel olarak yanıtlar alamazsınız, ve forumumuzun bir geleneğide tanışmalar bölümünde kendinizi kısaca tanıtmanızdır.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Hoşgeldiniz ve tüfeğiniz hayırlı olsun, forumda paylaşımları herkesin rahat anlaması için Türkçemizi güzel kullanmaya özen gösteriyoruzthumbup.png

Herkese selam

• Tüfeğiniz Hayırlı olsun.

Güle güle kullanın.
    :thumbup:

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• akadaslar evanix 24 saattir tetik korumasi ustunde yatay düz bi sekil duruyor bu konumda ;tufey# ;tufey#
    hic basinc kaybetmemis
    ama topunun orda yag akmis tufegin o sıyah kısmına markasinin calibresinin yazdigi kisma yag akmis normalmi=?

• İlk zamanlar bunların olması normal.
    Tüfeğiniz yeni olduğundan dolayı oluyor.
    Bir kaç gün sonra o yağların yerleinde yeller esiyor olacak ;lol;

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• hayırlı olsun. kazasız belasız isabetli atışlar. ;)

Hatsan Mod 99 5,5mm + Optima 3x9-32 dürbün