Hatsan Alfamax Yay kurulmuyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben işten dönene kadar tamirci kapıyor :) bir fırsatını bulabilsem götürücem. şimdi bir kez daha sökücem bütün tetiği. bu sayede tetiği gözüm kapalı söküp takmaya başladım :) bardağın dolu tarafı bu ;şrofls;.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• inşallah halledilir ;tacli#

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• yaklaşık bir hafta önce güzel bir dürbün alıp tüfeğe taktım. dürbünle atış yaparken, tüfeğin üstünde dürbünü dayamak için konulan metal bir parça var. onu tutan vida kırıldı. vidada içerisinde kaldı. tamircide çıkarttırdım. aynı boyda vida olmadığı için başka bir vida taktı. şimdi acaba diyorum bu orjinal boyunda olmayan vidamı mekanizmanın kilitlenmesini engelliyor. çünkü o deliğin hemen altında yay var. biraz evel o parçayı çıkarttım çalıştı. böyle bir sorunu duyan oldumu acaba hiç ?

bursateam.png

• yaklaşık bir hafta önce güzel bir dürbün alıp tüfeğe taktım. dürbünle atış yaparken, tüfeğin üstünde dürbünü dayamak için konulan metal bir parça var. onu tutan vida kırıldı. vidada içerisinde kaldı. tamircide çıkarttırdım. aynı boyda vida olmadığı için başka bir vida taktı. şimdi acaba diyorum bu orjinal boyunda olmayan vidamı mekanizmanın kilitlenmesini engelliyor. çünkü o deliğin hemen altında yay var. biraz evel o parçayı çıkarttım çalıştı. böyle bir sorunu duyan oldumu acaba hiç ?

Bahsettiğiniz vida dürbün ayağı stoperi olarak düşünülmüş,,Vida Yay yatağının et kalınlığından uzunsa yayın kapanmasına engel olur,,cıkarttığın vidanın ucunu kontorol et yayın sürtünmesinden kaynaklanan izler vardır.. Sorun bundan sonrada devam ederse kurma kolunu tutan tırnak aşınmış veya kırılmış olabilir...o zaman hatsan servisine gönderin yenilenir gelir..

A Takımı Üyesi

• yok abi sorun büyük ihtimal o vidadan kaynaklanmış. Günlerdir boşuna söküp takmışım tetiği. Hatsan biraz daha sağlam bir vida taksa bunlar başıma gelmeyecekmiş. Kısa ve sağlam bir vida bulup takacağım. Ayrıca iyi bir yapıştırıcı ile destekleyeceğim. Umarım başka sakatlıklar çıkmaz.

bursateam.png

• yok abi sorun büyük ihtimal o vidadan kaynaklanmış. Günlerdir boşuna söküp takmışım tetiği. Hatsan biraz daha sağlam bir vida taksa bunlar başıma gelmeyecekmiş. Kısa ve sağlam bir vida bulup takacağım. Ayrıca iyi bir yapıştırıcı ile destekleyeceğim. Umarım başka sakatlıklar çıkmaz.

o zaman ,söz konusu vidayı deliği kapatmak amaçlı kullan 2-3 mm olsa yeter..bahsedilen vida yuvası 2-3 diş ancak tutmaktadır,kalın vida veya yapıştırıcının faydası olmaz dürbün ayağı vidaya dayandıkça yine vidayı koparacak veya yalama yapacaktır.daha önceki kopmanın nedenide dürbün ayagının vidaya baskı yaparak atışlarınızdaki darbe neticesinde kopmuştur.Hatsan bunu yapmış ama hiç bir silahındada uzun süreli fonksiyonu yoktur.hiç yapmasa daha iyi olur,,,hiç olmazsa yay yatağı delinmemiş olurdu..dampa kullanıyorsan stopere gerek kalmaz,,tek parça veya 2 parça ayak kullanıyorsan ayrıca dürbün kızağına takılan stoper alıp ayağı destekleyip sabitlersin.

A Takımı Üyesi

• öyle bir tepme yapıyorki bunu neyin destekleyeceğini bilmiyorum. bugün bir vida uydurdum yaya takılmıycak şekilde ama 2. atışta onuda fırlattı. Allahtan vida kırılıp içeride kalmadı yine. stoper ede yarın bir bakınayım neye benzer işe yararmı diye. Ama yıllardır tüfek üreten bir firma bu tarz şikayetleri çok fazla almıştır herhalde diyorum. neden bunu düzelterek üretim yapmıyorlar akıl alıcak gibi değil.

bursateam.png

• öyle bir tepme yapıyorki bunu neyin destekleyeceğini bilmiyorum. bugün bir vida uydurdum yaya takılmıycak şekilde ama 2. atışta onuda fırlattı. Allahtan vida kırılıp içeride kalmadı yine. stoper ede yarın bir bakınayım neye benzer işe yararmı diye. Ama yıllardır tüfek üreten bir firma bu tarz şikayetleri çok fazla almıştır herhalde diyorum. neden bunu düzelterek üretim yapmıyorlar akıl alıcak gibi değil.

oraya vida uydurmaya çalışma bir adet musluk contası al vidala birdaha hiç problemin olmaz stoperden daha iyi iş görüyor