FX T 12 KUNDAK (Mehmet Rıza)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • çok güzel olmuş Osman abi. pratik çözümleri hep sevmişimdir.

Teşekkür ederim son hali bu,,birazda oynadım üstünde cok iyi oldu,,

[Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/090629/temp/f3od83ze.jpg]

Komple Ahşabın cilasını söktüm,,tik yağı ile yüzeyi kaplayınca ceviz desenleri tamammen cıktı,,formununa kendime göre düzenledim,,tutuşu harika oldu kundağı sevdim cok iyi oldu...

A Takımı Üyesi

• Osman abi ellerine sağlık. Bu şekilde çok güzel olmuş. Eski hali ile biraz emanet gibi duruyordu. Yada hep at 44 ün üzerinde gördüğümüzden yadırgıyordum. Şimdi çok güzel olmuş rengide iyi oturmuş.

• Osman abi ellerine sağlık. Bu şekilde çok güzel olmuş. Eski hali ile biraz emanet gibi duruyordu. Yada hep at 44 ün üzerinde gördüğümüzden yadırgıyordum. Şimdi çok güzel olmuş rengide iyi oturmuş.

Teşekkür ederim,,AT44 Formundan uzaklaştı kundak,,ucundan 5 cm kadar kısaltıp yuvarlak form verdim,,tetik yuvasını biraz daha oydum,namlu altındaki el tutulan bölüme Cfx ahşap kundağındağındaki sekli vererek kalınlığını incelttım,keskin köşeleri yuvarlak hale getirdim,sadece dipcik kısmına hiç bir şey yapmadım..bence yakışıklı oldu, AT 44 Kundağından farklı forma dönüştü...

A Takımı Üyesi

• Mehmet Rıza bey,sizin konu başlığını işgal ettim kusura bakma, Konu FX T12 Ahşap kundak olunca hepsi bir arada görünsün istedim..Benimki biraz kopyacılık, sizinkisi tamamiyle yeni tasarım elinize sağlık güzel olmuş,,ancak yeni kundak yapacağınızdan bahsetmişiniz eliniz hünerli olduğuna göre FX in ahşap formlarından esinlenip kendinize göre uyarlayabilirsiniz.bence FX kundakların tasarımı cok güzel,hayırlı günler dilerim..

A Takımı Üyesi

• rice ederim Osman Bey. zevkler renkler tartışılmaz :) ilk önce güzel bir ceviz ağacı bulup daha sonra model düşüneceğim

Umarım uygun malzemeyi bulup,yaptığınızda, Tamam işte bukadar dersiniz...gerçekte önemli olan kullananın beğenmesi.. ½bay£bay`;

A Takımı Üyesi

• elimde internet üzerinden indirdiğim epey kundak resmi var. daha karar veremedim. ağırlık airarms kundağı. ben bir resme bağlı kalıp yapmıyorum. ağacı işlerken o an fikir değiştirebiliyorum. sizin yapmış olduğunuz işlemde silah kundağın biraz fazla üstünde mi duruyor. resimde ben öyle gördüm.tam içine geçmemiş gibi

• elimde internet üzerinden indirdiğim epey kundak resmi var. daha karar veremedim. ağırlık airarms kundağı. ben bir resme bağlı kalıp yapmıyorum. ağacı işlerken o an fikir değiştirebiliyorum. sizin yapmış olduğunuz işlemde silah kundağın biraz fazla üstünde mi duruyor. resimde ben öyle gördüm.tam içine geçmemiş gibi

Tüpün ahşap kundaktaki kanalına tam örtüşüyor ,yuvarlak kanalı oymak uzun iş ,orjinal kundağına göre 5 mm yüksek ,ama göze fazla batmıyor gibi..Ayrıca Kundağa AT44 plastik namlu tutucunun namluya gecen kısmını kesip tüpe takılan kısmınıda ahşap kundağa ekledim...kundağı 2 vida ile sabitlemiş oldum..Daha sağlam oldu...fx in kundağı tek vida ile sabitlenmiş..bildiğiniz gibi..

A Takımı Üyesi

• Osman amca şahane olmuş. bide at44 e ince bir ayar çekince senin silahlar türünün tek örneği olacak. yeni gelişmeleri bekliyorum ;)

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• Osman amca şahane olmuş. bide at44 e ince bir ayar çekince senin silahlar türünün tek örneği olacak. yeni gelişmeleri bekliyorum ;)

Teşekkür ederim Volkan ,,,onada bir iyilik düşünüyorum..eksik ve sakıncalı görülen noktalarını tamamlayacağım..

A Takımı Üyesi

• çok güzel olmuş ;tese;kkur

hatsan sport 0,177 cal 15 yıllık
    hatsan mod 60 22 cal ağaç kundak winchester scope
    hatsan mod 125 25 cal optima scope
    gamo p23

35mm oerlikon

• gerçekten mükemmel bir kundak olmuş. ellerinize sağlık.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)

• bence yeni yapacağın kundakta arkayı boşaltma.

:thumbup: :thumbup:

Bencede perspektifi bozuk ve deformasyonlu duruyor;dolu bir ön kısım ve kabzadan sonra arka taraf oldukça zayıf.Ama emek vermişsiniz ellerinize ,emeğinize sağlık.Eleştirim yapıcı yönde sakın yanlış anlamayın. ;d;

• Kolay gelsin abi.Şayet bitmemiş hali buysa bitmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum.

Hatsan Mod95 SaS 4,5 + Optima 3-12x44 AOE

HÜSEYİN ALKAN agt

• Muhteşem bir desen var ağaçta.Formu da bu sefer iyi vermişsiniz.Ağacın desenini gösterecek olabildiğince şeffaf bir cila ile çok güzel olacak.Bence bir site açın.Tüm dünyadan sipariş alabilirsiniz.Bu avuçla yedirilen keten tohumu yağı(7-8 kat), gomalak, tru-oil vb gibi yağlar deneyin bence.