fx gladiator sıfırlama sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 2 gündür FX glayoyu sıfırlamaya çalışıyorum. Dürbünüm sight-mark 8,5-25x50 ve moderatör takılı. Atışları yaklaşık 40 metreden, kısık ayarda, oturarak yani destekli sayılabilecek şekilde yapıyorum. Ancak bir türlü sıfırlayamadım. Yaklaşık 10 cm lik gurup oluşuyor. Oluşan delikler merkezin etrafında dağınık, yani hep belli bir noktayı vurmuyor. İlk aklıma gelen tüfeği yeterince sabitleyemediğim. Forumdaki arkadaşlar standart 100 m den bozuk para büyüklüğünde guruplar oluşturduklarını yazıyorlar. Sorun dürbünde mi, tüfekte mi yoksa bende mi. Dürbünün üstündeki vida yukarı-aşağı ayarını yanındaki vida sağ-sol ayarını yapıyor. Atışlarım merkezin altında olduğunda dürbünün üzerindeki vidayı yukarı yani up yönünde çeviriyorum daha fazla aşağı gidiyor. Yada sağa çekiyorsa yandaki vidayı sola çeviriyorum daha fazla sağı vuruyor. Bunların tam tersini yapıyorum isabet oranı biraz artıyor ancak hiç bir zaman 5 atışlık gurupmanım merkez etrafında 3 cm lik daire oluşturmadı. Acil yardıma ihtiyacım var. Yanıtlarsanız sevinirim

Air Arms S510 xtra Fac
    BUSHNELL ELITE 6500 4.5-30x 50
    Dan Wesson revolver 6'' 4,5 mm BB (Bozuk)

• Hatanın sizdemi silahtamı veya dürbündemi olduğunu belirlemek için önce silahı tam olarak sabitleyip beş atış yapmanız gerekmekte. Muhtemelen her atışı aynı şartlarla yapamıyorsunuz. Titretme-nefes-aynı noktaya nişan alma v.b. gibi. Benim önerim ; Önce silahı mengene yada başka şekilde sabitleyip aynı noktaya beş atış yapmak ..

Not : Silahı sabitlerken silaha zarar vermemek için dikkatli olmalısınız. Bez v.b. yumuşak destek sağlayabilirsiniz. Selamlar

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• yarınki buluşmaya katılabilirseniz arkadaşlar yardımcı olabilirler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdeme Katılıyorum :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• forumda dürbün sıfırlama ile ilgili bölümler var inceleyebilirisiniz orada diyagramları göreceksiniz.40metre sıfırlama için bence uygun bi mesafe değil.8,5 metreye silahınızı sıfırlayın 8,5 metre ve 75 metrede hedefinizi artikılın tam ortasından nişan alarak vurursunuz 8,5-75 metre arasındaki atışlarınız için artikılınızı hedefin biraz aşağısına nişanlayın 75 metre üzerindeki atışlar için ise artikılınız hedefin üzerinde olsun böylece ayarlamanızı yapmış olursunuz.bu veri 16 gr pelet ağırlığı için geçerlidir.önemli olan nokta peletinizin hedefin sağ ve solunu vurmuyor olması yukarıdan aşağı doğru sabit bi hizza izliyorsa sorun çözülmüştür...

saygılar...

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• moderatörünü cıkart öyle dene modeatöründe sorun var. başkada bir yerde arama ayrıca pelletin capıda 5.52 olsun aksi taktirde yivsetlere tam oturmuyor ve cıkan pelletlerin dikkatt ederseniz yarısında yivset izi olur yarısında olmaz ama 5.52 lerin tamamı yivset izli oluyor bu iki unsur da ara sorunu

• Bugün evde, tüfeği bir sandalyenin üzerine koyarak ve moderatör takılı olarak yaklaşık 9 metreden sıfırlama yaptım. Merkez etrafında yarım cm lik gurup oluştu. Bu da bana şimdilik yeter. Yorumlarınız için teşekkürler.

Air Arms S510 xtra Fac
    BUSHNELL ELITE 6500 4.5-30x 50
    Dan Wesson revolver 6'' 4,5 mm BB (Bozuk)

• bide bunu uzak mesafede denesen ii olur.mesela 50 metrede deneyebilirisn.yukarı aşağı sorun değil ama 9 metreden sağ sol ayarı tam olarak yapılamaz.9 metreden nokta üstüne nokta koysanda 100 metrede sağ sol kaçağı yapabilir.50 metrede az atışla bunu yapamıyorsan 1 şarjör pelet atarak nereye saptığını görerek sağ sol ayarınıda ayarlayabilirsin.

başarılar...

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#