Promagnum(5.5)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • dün ben aldım adanadan, yanında predatör, bigboy ve şu plastik %25 daha fazla hızlı giden saçmalardan stok sorunu da yok gibi görünüyorsun koca 2 koli vardı elinde.

MOD 125 + 3x9x32 + RED DOT + LASER SIGHT +;tuftabV#

• iyi Pro magnum almak biraz şansa biraz da dikkate bağlı.Artık bir kaç çeşit pro magnnum var üzrindeki etiketi eğer yapıştırma ise peletler çapaklı ve kullanılmaz halde ama yok resim kapağa baskı ise içindeki pelletler iyi ve kullanılabilr.
    Çok yakın zmanda adanada ki gamo bayiisine gittim ve durumu anlattım adamalr çok şaşrımıs gibi beni deinlediler sanki haberleri yokmuş gibi zaten hayatımda gördüğüm en saf ve işten anlamaz esnaf onlar.Bana hala gamoyu överlerken kılıfından Hw 100 çıkardımadamalr şaşkınlıkla inceledi ve ''vay be adamlara bak silahın üsütne pusula bile koymuşlar'' dedi.(manometreyi kast ederek).Bende, ''evet dagda kaybolmamak için'' dedim.

İŞte durum ve vaziyet bu,varın siz anlayın halimizi.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• iyi Pro magnum almak biraz şansa biraz da dikkate bağlı.Artık bir kaç çeşit pro magnnum var üzrindeki etiketi eğer yapıştırma ise peletler çapaklı ve kullanılmaz halde ama yok resim kapağa baskı ise içindeki pelletler iyi ve kullanılabilr.
    Çok yakın zmanda adanada ki gamo bayiisine gittim ve durumu anlattım adamalr çok şaşrımıs gibi beni deinlediler sanki haberleri yokmuş gibi zaten hayatımda gördüğüm en saf ve işten anlamaz esnaf onlar.Bana hala gamoyu överlerken kılıfından Hw 100 çıkardımadamalr şaşkınlıkla inceledi ve ''vay be adamlara bak silahın üsütne pusula bile koymuşlar'' dedi.(manometreyi kast ederek).Bende, ''evet dagda kaybolmamak için'' dedim.

İŞte durum ve vaziyet bu,varın siz anlayın halimizi.

;rofl.;;rofl.;;rofl.; Togay aslında iyi fikir vermişler ,biz silahlara neden pusula eklemiyoruz.. ;rofl.;;rofl.;
    Evet pellet alırken dikkatli olmak gerekiyor ,,bende Ankarada bir av bayiinde tesadüfen rafta gördüm,5 kutu Diana hepsini ver dedim aldım ,,3 kutusundan gamo promagnum cıktı..Firma çalışanlarından biride yapmış olabilir ama ,yinede ambalajı bantlı bile olsa açıp bakmak gerekiyormuş onuda öğrettiler..

A Takımı Üyesi

• Benim aldıklarım kutuya baskı şeklinde yapıştırma değildi çapaklarıda yok..

gamo expander kullanan yokmu?

• Var ama yerinizde olsam öyle bir tüfekte JsB den aşşağı kullanmam .:)

Expander zamanında cfx te ve 350 magnumda iyi sonuç veriyordu promagnumdan bence daha iyi ama 4.5 .

• Benim aldıklarım kutuya baskı şeklinde yapıştırma değildi çapaklarıda yok..

gamo expander kullanan yokmu?

buradan kendi gamo tüfeğim ile yaptığım grup deneylerimde ,expander de var incelersin.
    fakat değişik pelletler ile grup çalışması yapıp, tüfeğinin en sendiği pelleti senin bulman gerekir.
    ben expander(çapaksız orjinal) den memlun kalmıştım ama senin tüfeğinin sevmesi önemli...

Gamo Hunter 440 4.5mm, 15 metreden 7 farklı pellet grupmanı

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Bu grupmanların amacı bumu yani pellet,hedef vurması,silahın sevmesi..

• Bu grupmanların amacı bumu yani pellet,hedef vurması,silahın sevmesi..

aynen öyle.
    istersen dünyanın en iyi pelletini al tüfeğin belki sevmeyebilir.gider gönlünü ucuzuna kaptırır.

yani elinde 5-10 tane farklı pellet çeşidi olacak ,silahı güzelce sabitleyeceksin ve örneğin ;20 metredeki hep aynı noktaya hedef alıp, her farklı saçmadan 4-5 atış yaparak tüfeğinin en sevdiği pelleti bulacaksın.

örneğin fx,jsb ve airarms çok iyi pellet sınıfında deniyor.daha kullanmak birtürlü nasip olmadı.

gamo match yakın mesafede yani 20-30 metreye kadar çok güzel işler çıkartır. fakat önü düz olduğu için daha uzak mesafelerde sapıtıyor.

diana high power gayet kaliteli ve isabetli pellettir.
    tabi crosman premier de var.

ama ucuzlardan da gamo nun hunter,prohunter,ts-18,ts-22,promagnum,match,promatch,expander vs gibi pelletleride deneyip silahınla en uyumlu olanı bulman gerekir.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Anladım gamonun 3 çeşiti var elimde farklı mesafelerden grupmanlar yapacam inşallah çok sağolun...

• [Resim Engellendi: http://s4.directupload.net/images/090815/temp/dpzfjcur.jpg][Resim Engellendi: http://s2.directupload.net/images/090815/temp/yriycmcf.jpg]

Buradaki yazanları okuyunca çok şaşırdım doğrusu.Kullandığım expender ve pro match kutuları yapıştırma yani sizin söyleminizle çakma olanlardan çıktı. Pro match gayet düzgün çapaksız fakat expenderlerin hemen hemen hepsi çapaklı şekildeler ve hiçde istikrarlı atışlar gerçekleşmiyor.

Genel olarak ise Matchler yakın mesefelerde iyi gruplar çıkarıyor. pro magnumlar ise 100metre atışlarda şişelere hiç merhamet etmiyor. Expender ve pro matchler şişe kırmakta seçicilik yaptığı zamanlar oluyor.

Niyetim kötülemek falan değil ama ben bu peletleri yatagundan aldım. Acaba çakma olduğundan farkında olunmadan mı bu peletler satılıyor eğer öyleyse eminim bundan sonra dikkat edilir bu konuda.

Saygılar...

Hatsan Mod95 SaS 4,5 + Optima 3-12x44 AOE

HÜSEYİN ALKAN agt

• Gamo expander ile gamo pro magnum karşılaştırılırsa sonuç ne olur?

Benim gözlemlerime göre pro magnum daha iyi sonuçlar vermekte.Expenderler çok çapaklı çıktılar ve pro magnum kadar istikrarlı değiller. Ama sizin kullanma amacınız ne bilmiyorum. 80-100m atışlarında kullanılması gerek bir pelet diye düşünüyorum. Şayet 20-25m grupmanları için match ve pro match önerebilirim.

Saygılar...

HÜSEYİN ALKAN agt

• Bendeki pro magnum kutudan resimli gamo expander ise yapıştıma resimli..

Pro magnumda expanderde ama sıfır çapaksız....

Sizdeki kutularda benimkilerden sanırım...

Çakma olayına bir açıklama iyi olur yanlış bilgi bilmeyelim yani...

Yapıştırma olanlar çakma mı değilmi?

• Burada yazanlara göre yapıştırma olanlar çakma. Ama sizin expenderler çapaksızmış.Benimkilerde çapaksız 1 tane bile yok diyebilirim.
    Bu işle uğraşan kişiler tarafından bir bilgilendirme yapılana kadar beklememiz en doğrusu olacak sanırım.

Saygılar...

HÜSEYİN ALKAN agt

• Expanderde diğer belletlere göre çapak yok çapak gibi fakat kalıp izi var yanlarda onlardanmı bahsediyorsunuz?

• Kalıp izinden ziyade eteklerinde fazlalık olacak şekilde parça parça çapaklar var.Namluyu kapattığım zaman çapaklar peletin içine doluyor.Kısa mesafelerde fazla etkisi olmuyor fakat uzun mesafelerde nispeten istikrarsızlık oluyor.

Saygılar...

HÜSEYİN ALKAN agt

• Yatagun'da satılan bütün gamo peletler gamo'nun Türkiye distrübitörü İdeal Av'dan alınmaktadır. Kapak resimlerinin ve baskı yada yapıştırma olması farklı zamanlarda üretilen peletler oldupğunu gösteriyor. Bu peletler için de 1. nesil 2. nesil diyebiliriz.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Hıım...Peki 1. nesil 2.nesil arasında kalite farkmı varmı?

• bir kaç hafta önce bende pro magnum 5.5 satın aldım, inanılmaz derecede çapak var hatta namluya yerleştirirken girmeyipte zorladıklarım da oldu isabet olayına gelince tüfeği sabitlememe rağmen anlamadığım bir şekilde hedef kağıdında isabet noktasının altında yırtılmalar oldu big boy kullandım çok temiz delikler açtı... sanırım bendeki de çakma pro...

MOD 125 + 3x9x32 + RED DOT + LASER SIGHT +;tuftabV#

• Yatagundan aldığım promagnumlarda sorun yaşamadım.
    Kibrit kardeş pellet tavsiyesi istersen. Diana için
    1. Fx veya air arms. (Fx elimde var ama yayda sorun olduğu için deneyemedim. Ama deneyenler 1 numara diyor.)
    2. Crossman hallow point
    3. Gamo promagnum ( çok iyi sayılabilecek atışlarıda var kötüleri de, ama hem ucuz hem istikrarlı)

Diğer taraftan Promagnum gibi sürekli ağır mermi kullanmakta, yayı yorup, ömrünün erken bitmesine sebep olabilir, tabi bu benim görüşüm. Yanlış da olabilir.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png