Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Eski tip askeri pnömatik havalı silahlar hakkında ayrıntılı bir kaynak buldum paylaşmak istedim.

http://www.beemans.net/Lewis%20&%20Clark%20Airgun.htm

http://www.beemans.net/images/Austrian%20airguns.htm

http://www.beemans.net/lewis-assault-rifle.htm

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Güzel paylaşım, teşekkürler... Hayret ettim çok ilginç... Aynı zamanda da son derece güzel...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Paylaşım için teşekkürler inanılmaz güzel aletler şöyle düşünürsek o zamandan bu zamana havalılarda fazla bir ilerleme olmamış eski insanlar daha akıllıymış.

FEİNWERKBAU 600

• Çok orjinal bir kaynak teşşekürler.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Arkadaşlar bunların neresi havalı bir türlü anlıyamadım. :him:s
    Görebildiğim kadarıyla hepsi ateşli silah.
    Yoksa ben mi yanlış gördüm. ;$.,

• Ateşli değil hepsi havalı hem de PCP, kundak hava tüpü. Hatta bilmeyenler olabilir, eskiden ağızdan doldurma tüfekler varken, bu havalı tüfekler çıkmış ve hem ard arda atış kabiliyeti nedeniyle hem de atışta duman çıkartmaması (o zamanlar tüfekler kara barutluydu ve çok duman çıkartıyordu) Hem de ağızdan doldurma tüfeklere göre bariz atış hızı üstünlüğü ile artı isabetli atışlara izin vermesi sebebiyle (tepme de azdı) uzun süreler kullanıldı. Hatta o zamanlar el pompası bile varmış resimlerde görebilirsiniz.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• güzel paylaşım...Teşekkürler

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Arkadaşlar bunların neresi havalı bir türlü anlıyamadım. :him:s
    Görebildiğim kadarıyla hepsi ateşli silah.
    Yoksa ben mi yanlış gördüm. ;$.,

Tüfeklerin kurma horozları çakmak taşlı eski silahlar gibi olduğundan yanılmış olabilirsiniz. Hatta bu yüzden bir çok kaza da yaşanmış. Herhalde varolan alışkanlık değişmesin diye aynı horozları kullanmışlar. Ama bu durum çakmaklı tüfek kullananların bunları da çakmaklı tüfek sanıp horoz düşürme sırasında kendilerini ya da arkadaşlarını yaralamalarıyla sonuçlanmış. Çünkü çakmaklı silahlarda ateşleyici bulunmadığı ve namluya barut doldurulmadığında tetiği çekerek horoz düşürme alışkanlığı varmış ve bu tüfeği çakmaklı zanneden bazı askerler horoz düşürerek arkadaşlarını yaralamışlar. Bu silahlar daha çok yeni kıtanın keşfedildiği yıllarda kullanılmış. Hatta doldurma yapmadan duman çıkartmadan, az ses çıkartarak savaşçılarının öldüğünü gören Kızılderililer bu silahlardan çok ürkmüşler. Bu tüfekler neredeyse 50 kalibre bilyalardan bir dolumda 50 atış yapabiliyorlarmış :thumbup:

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Tüfeklerin kurma horozları çakmak taşlı eski silahlar gibi olduğundan yanılmış olabilirsiniz. Hatta bu yüzden bir çok kaza da yaşanmış. Herhalde varolan alışkanlık değişmesin diye aynı horozları kullanmışlar. Ama bu durum çakmaklı tüfek kullananların bunları da çakmaklı tüfek sanıp horoz düşürme sırasında kendilerini ya da arkadaşlarını yaralamalarıyla sonuçlanmış. Çünkü çakmaklı silahlarda ateşleyici bulunmadığı ve namluya barut doldurulmadığında tetiği çekerek horoz düşürme alışkanlığı varmış ve bu tüfeği çakmaklı zanneden bazı askerler horoz düşürerek arkadaşlarını yaralamışlar. Bu silahlar daha çok yeni kıtanın keşfedildiği yıllarda kullanılmış. Hatta doldurma yapmadan duman çıkartmadan, az ses çıkartarak savaşçılarının öldüğünü gören Kızılderililer bu silahlardan çok ürkmüşler. Bu tüfekler neredeyse 50 kalibre bilyalardan bir dolumda 50 atış yapabiliyorlarmış :thumbup:

Eh bee, performansa bak... Ben bu bilgiden sonra yerim Glad'i HW 100'ü filan... Murat, bunlardan bi tane bulamaz mıyız dersin? :D

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Neredeyse diyorum :) 20 atış falan yapıyormuş o da arıza yapmazsa ;şrofls;.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Hatta doldurma yapmadan duman çıkartmadan, az ses çıkartarak savaşçılarının öldüğünü gören Kızılderililer bu silahlardan çok ürkmüşler. Bu tüfekler neredeyse 50 kalibre bilyalardan bir dolumda 50 atış yapabiliyorlarmış :thumbup:

Bu silahlar süpermiş yahu,bir tane de bana bulamaz mıyız? :P

• Bu yabancıların mekanik zekasına imreniyorum.Bu adamlar yaradılış itibarıyla farklılar,Allah vergisi bir olay bu.Ucundanda acık biz verseymiş....

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam