At-44 Ceviz Kundak made by Togay Yurtsever''elimden geldiğince yaptım birşeyler''

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Togay abi eline sağlık on kısmı çok hoşuma gitti.Tebrikler.

• Herşey iyi güzel ellerinize sağlık ama ben mi yakalayamıyorum bu kundak çalışmalarının bitmiş son hallerini göremiyorum.

• Kundağın rengini kızartabilirseniz biraz çok hoş olur bence ;d;

"Termopl" üyemizin 97k ya yaptığı işlem gibi..

• Eline sağlık Togay güzel iş çıkarmışsın.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Togay eline sağlık çok güzel bi çalışma olmuş, son halini merak ediyorum doğrusu.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Serdar,

Sen yaşıyor musun yahu? ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Togay güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık, ayrıca cila konusunda benim fikrim, kundağa vernik yerine yağ sürmen, tik yağı damarları güzel ortaya çıkarıyor ama bu seferde aşırı mat bir görüntüsü oluyor, ben bunu aşmak için yeni bir ahşap cilası buldum, hatta YataGuna da satışa koydum, bu cilayı ham kundakta kaynar su olan bir kapta eritip fırça ile uyguluyorsun, ağaç mükemmel bir şekilde cilayı emiyor, sonrasında iyice kuruduktan sonra pamuklu bir bez ile hızlı hızlı siliyorsun (parlatıyorsun) sonuç olarak saten parlak bir kundağınız oluyor, en güzel tarafı ise, kundağın bir yerini zedelediğinizde o bölgeyi hafif bir zımpara ile düzeltip bu cilayı sürdüğünüzde tamir olduğu farkedilemiyor,

https://www.yatagun.com.tr/det…en_AntikWachs=&ID=967

[Resim Engellendi: https://www.yatagun.com.tr/XD6N3Y5I6K4V2Z5A1Q0T1Z.jpg]

• Hayatımda gördüğüm en güzel kundak tebrik ederim dostum.Çok başarılı bir çalışma olmuş.

• Peki kundağa nasıl bir renk veriyor ?
    Uygulamışsınız sanırım foto var mı belki bende uygulaya bilirim.

• Official Post

Kundağın islatıldığında aldığı orijinal rengini verir, + renk istersen ham ahşabı su bazlı ahşap renklendirici ile renklendirmelisin, bu konuda Bauhause da alman malı Clou marka su bazlı ve oldukça geniş ara renkleri olan boyalar var, ben bunlar ile mükemmel sonuçlar aldım, Kayın bir kundağı ceviz rengi ile renklendirip, bu cila ilede cilaladım, sonuç mükemmel ve ötesi, abartmıyorum.

• Kundağın islatıldığında aldığı orijinal rengini verir, + renk istersen ham ahşabı su bazlı ahşap renklendirici ile renklendirmelisin, bu konuda Bauhause da alman malı Clou marka su bazlı ve oldukça geniş ara renkleri olan boyalar var, ben bunlar ile mükemmel sonuçlar aldım, Kayın bir kundağı ceviz rengi ile renklendirip, bu cila ilede cilaladım, sonuç mükemmel ve ötesi, abartmıyorum.

Teşekkürler.

• elinize saglik güzel bir paylasim yapmisniz,kendi adima begendim,son hali renk olarak ne düsünüyorsunuz?son olarak susturucunun arkasindaki adaptörün bir yan etkisi varmi atislara?

Kadir abi renk olarak aslında koyu vişne rengine çalan bır renk düşünüyorum ama olmadı orjinal rengini kullanacağım çunku agaç ıslandıgında mukkemmel bır renk tonu ve desen cıkıyor ortaya.
    Aradaki parçanın kesinlikle kotu yonde bır etkısı yok sadece moderator tupe dagandıgındıgı ıcın ara parca yaptırdım alüminyumdan.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Serdar,

Sen yaşıyor musun yahu? ;şrofls;.

valla buralardayım Rıfat abi 8o biraz uzak kaldım ama telafi edicem artık

AA S410 5,5

• Serdarım valla özledik uzun zamdnır yoksun göremiyorduk.Msn de de karşılaşamıyoruz.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• valla öyle oldu Togay, msn e bi türlü alışamadım ben , sadece arada sırada maillere bakmak için açıyorum.

Senden gördüm bende imrendim , 1 yıl ara verdiğim kundak imalatına yeniden başladım ^^

AA S410 5,5

• Güzel kundak dostum eline sağlık

cukurovateam.png

Winchester - Trap - Model 91-12 Gauge-71

Benelli S90 Ducadi Monte. 12/76

Baikal IZH-43

Diana 460 Magnum

3 x 9 x 32 Breaker

6 x 24 x 44 BSA