ShadowSport için modifiye seti

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Teşekkür ederim ,

Parçayı da söktüm.Şimdi sıra toplamakta ama onu da yarın yapacağım. Söküm oldukça kolay oldu inşallah aynı kolaylıkta geri takarım. Bu arada kırma namluya menteşe görevi yapan pimi zorlamadım. Tranfer deliği büyütme kısmını erteliyorum anlayacağınız.

Altın tetiği tetik grubuna taktım. Yalnız takarken biraz zorlandım. Jimih'te aynı sorunla karşılaşmıştı. Menteşe pimi deliği biraz ufak olmuş. Ben 4.5 mm matkap ucunu cırcır kola takıp biraz genişlettim ancak öyle girdi. Aslında 4.5 biraz bol geldi ama elimde tek o vardı.

Taktıktan sonra elimle şöyle bir yokladım ve inanamadım. tetik lokum gibi olmuş. Tek kelimeyle HARİKA. Bu tetiği kazandırdığınız için size ve İlker beye, vesile olan Ülkü beye teşekkür ederim.

Gamo kullanan arkadaşlar kaçırmayın ve bu tetik bitmeden mutlaka alın, duacı olursunuz. :thumbup:

Selamlar

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Namlu pimini adeta sökmesinler gibi monte etmişler,sanırım sökülmeyen locktite yada konik vida tabir ettiğimiz sıktıkça kilitlenen bir vida,ben sanayi ortamında,çok uğraştım tornavidayı sıyırmadığım halde vida yuvası şişti yine sökülmedi,sökersiniz ama vida da ölür,bu arada bir tornavida kaçağı ile çizilmede olabilir,bence onu sökmeyin,sökmeden de transfer deliğine konik verebilirsiniz,çünkü arka silindir içinden gireceksiniz,konik rayba ile,ayrıca bu işlemi yapmanızda şart değil.

• Bugün tüfeği topladım. 3-4 atış yaptım. Tok bir ses, rahat bir tetik. Sanki tepme az biraz artmış gibi geldi ama sarsıntı yok. Derkeeennn.......................tüfek kurulmamaya başladı. Namluyu kırıyorum piston geriye geliyor ama kilitlenmeden tekrar bırakıyor. Tekrar söktüm taktım. İlk seferde kuruldu, pelleti yükledim kapattım ve birden tüfek kendiliğinden ateş aldı. Yanımda arkadaşım vardı, allahtan namluyu hep yere tutarım. Bir daha da tüfeği kuramadım. Ne olmuş olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum. Acaba sorun tetikte mi? Altın tetiği takarken bir pim ve bir yay arttı. Ondan olabilir mi?. Kendi kendime nazar mı değdirdim ne? :)

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Bugün tüfeği topladım. 3-4 atış yaptım. Tok bir ses, rahat bir tetik. Sanki tepme az biraz artmış gibi geldi ama sarsıntı yok. Derkeeennn.......................tüfek kurulmamaya başladı. Namluyu kırıyorum piston geriye geliyor ama kilitlenmeden tekrar bırakıyor. Tekrar söktüm taktım. İlk seferde kuruldu, pelleti yükledim kapattım ve birden tüfek kendiliğinden ateş aldı. Yanımda arkadaşım vardı, allahtan namluyu hep yere tutarım. Bir daha da tüfeği kuramadım. Ne olmuş olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum. Acaba sorun tetikte mi? Altın tetiği takarken bir pim ve bir yay arttı. Ondan olabilir mi?. Kendi kendime nazar mı değdirdim ne? :)

Kurulmama 2 nedenden kaynaklanabilir ;

• Yay tutucu arkasına eski plastiği kısaltmadan takmışsanız,yay ucu ağırlığının biraz uzun olması buna müsade etmez,
    • altın tetikde 2 tane ayar vidası var ve bu ayar vidalarından ayarları çok sınırda yapmış olabilirsinizki,kendiliğinden tetik düşmesinin tek nedeni tetik ayarının aşırı sınırda olmasından kaynaklanır,

"Sanki hafif tepme var ama titreşim yok" bu saten aranan şey,çünkü sıkışan,yastıklama yapan havayı pistonun artan ağırlığından dolayı daha rahat ezebiliyor ve hızınızı artırıyor.

• Mustafa Bey,

Sorunun tetikte olabileceğini ben de düşündüğümden o kadar çok oynadım ki hangi ayarda olacağını karıştırdım. Hassaslığı azaltmak için ayar vidalarını sıkayım mı gevşeteyim mi? En az hassas ayarda kilitlendiğini görsem sonra ufak ufak hassasiyeti ayarlarım.

Önce plastik parçayı takmadım. Yay kısa kaldı. Sonra plastik parçayı taktım ve kısalltım. Şu anda eski parçanın sadece en alt boğumu duruyor.

Saygılar

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Burada yay tutucu kısmında sorun görünmüyor,sözünüze göre,tetik üzerindeki düz tornavida başlı vidayı tamamen gevşetin,silahı kurun,içine bir pellet koyun,namlu karşısına pellet tutucunuzu yerleştirin ve tornavida ile bu vidayı yavaş yavaş sıkın (saat yönünde) tetiğin tam kendiliğinden düştüğü yerde bu vidayı tersine (saatin tersi istikamette) 1 tur çevirin ve bırakın.

• Tetik için söylediklerinizi denedim. Sonuç yine hüsran oldu. Aklıma da başka birşey gelmiyor. Sinirimden ağlayacağım nerdeyse ;#^+. ;#^+. . olmuyor olmuyor olmuyor X( X( X(

Yanlış anlamayın X( :cursing: tüfek ve kendim için ;#^+. :cursing: X(

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Peki tetik grubunu yerine doğru oturttuğunuzdan eminmisiniz ?tetik kutusunun namlu tarafındaki dil silindir dışında durması gerekiyor,o dil silindir içinde bir pozisyonda monte etmiş olabilirmisiniz. ? :S

• Dil silindir dışında, hem sökerken hem takarken kablo bağı ile dili aşağı pozisyonda sabitlemiştim. Görünürde herşey normal ama birşeyi yanlış yapmış olmalıyım ki tüfek çalışmıyor. ;#^+.

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

O dilin silahta montajlı halini fotoğraflayabilirmisiniz.

• Official Post

Rıfat bey yapmanız gereken tek şey kalıyor,o da ya silahı Termopl ilker bey'e göndereceksiniz,yada TheNightHawk Murat nasılsa Ankarada ondan yardım alacaksanız,Murat CFX uzmanı.

• Tetiğin arka bloğundaki sabitleyici vida nerede? o vidayı takmadan kurma gafletinde bulunup parmağımı kırmıştım :)

Ayrıca tetik tırnağında bir problem olabilir. Bir bakayım başınıza bir iş açmayın :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bugün tüfeği inceledim.Yay hangi model bilmiyorum ama süper bir yay. Sanıyorum bu altın tetik shadow'lar uygun değil. Orjinal tetik parçaları bende olmadığı için deneyemedim. Tüfekte herhangi bir arıza görünmüyor. Aklıma tek gelen tetik mekanizmasına ya bu altın tetik uymadı, ya da hasar gördü. Topu istanbul'a atıyorum :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• pası aldım bekliyorum g;$i bi görelim bakalım neyi varmış ,senin postayıda bu gün gönderdim,doldurma aparatı hariç .

• İlker bey pası aldı ve top ağlarda gooolll.

Bugünkü atış buluşmasından döndükten sonra tüfeğim elime geçti ama çıkmak zorundaydım ve ancak biraz evvel paketi açtım.Geç vakit olmasına rağmen kendimi tutamadım birkaç atış yaptım. Dokunur dokunmaz patlayan bir tetik, şlakk diye bir ses. Kronografım yok ama eskiye göre %20-25 güçlü atıyor gibi geldi bana- İlker beyin de belirttiği gibi baya bir dizelleme yapıyor. Dürbün takmaya korktum, gerçi dampa ayağım var ama sıfır dürbün takacağım ne olur ne olmaz. Bu aşırı dizelleme kaç atış sonra geçer acaba?

Bu arada değerli yardımları için Mustafa Serdar, Nighthawk Murat ve Termopl İlker beylere en içten teşekkürlerimi sunarım. :D

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Rıfat bey ne yaptıkki, u½%;

Diselleme derken piston önüne yağ sürmediniz sanırım ?

öyle değilse 25 - 30 atış sonra transfer deliği ve namlu içini güzelce temizleyin dampa olduktan sonra dürbünü de bağlarsınız,sorun olmaz.

Kazasız isabetli atışlar dilerim.

• nedemek efendim keyifli atışlar görüşmek üzere