Walther falcon SAS

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün 5.5 luk walther falcon sas siparişimi vermiş bulunmaktayım.Her nekadar mod 125 ile aynı olduğu söyleniyor.Evet görünüş olarak aynı ama bu versiyon sanırım ihracata yönelik çıkarıldı. 3/9/44 ışıklı dürbün hediyesi çok hoş ve aynı zaman da güçlü bir tüfek.Arkadaşımda mod 125 vardı onu kullanma fırsatım oldu.Sorun çıkarıyor deniliyor ama büyük bir sorun çıkmadıkça olası vida gevşemesi mesele olmayacaktır.Bu güçteki bir tüfeğin vidasının gevşememesi düşünülemez.Tabi ki verdiğiniz parayla ve doğal olarak tüfeğin kalitesiyle alakalı olarak kullanan etkiside hesaba katıldığında kimi 1000 atışta kimi de 2000 atışta gevşeyecektir.

uzun mesafede etkisine gelince ben bizzat test ettim 70-80 mt de kalın şişeleri kırıveriyor.

burada bir video örneğide var

http://video.turkeyfrm.com/Walter-falcon-22-cal-test-atışları-77-metre/d-x95mk7

Alacak olan arkadaşlara bu fiyata kaçmaz derim

249 tl

oldukça uygun bir fiyat

bırakın vidaları da az gevşesin derim

• hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan kardeş,vida gevşeme olayının çözümü basit,o video bana ait :) de ben o siteyi tanımıyorum ;kihhik,

• Allah razı olsun kardeşim.Hemen tebrik edeyim güzel atışlardı sanırım sadece 2 defa ıskaladın.Bu arada bu forumda adınızı sıkça duyuyorum.Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Ben 6 yaşından beri havalı silah kullanırım.cometa star marka dededen kalma bir havalı tüfeğimiz var.onunla başladık bu spora.tabi ki oldukça amatör.

sırasıyla tuka , eser ve hatsan marka tüfekler de kullandım. tabi hiçbiri cometa gibi bir atış tutarlılığına sahip değildi.

2 yıldır atış yapamıyordum işlerimin yoğunluğu nedeniyle .Bu yıl tekrar bir heves sardı beni.walther le tekrar dönüş yapıyorum inşallah en yakın zaman da diana 54 alacam ama pcp ye de kaymıyor değilim.sadece pcp ler hakkında yeterli bilgi sahibi değilim ve kullanmışlığım yok. ama şu air arms s 410 beni kendine çekiyor engel olamıyorum:P

• yeni tüfeginiz icin dampa ayak almanizi tavsiye ederim,dampa ayak olmadan dürbünlü atislarin zevkine varamazsin özelikle güclü yayli tüfeklerde,dürbünü bozarsin,ikide bir ayak kayma yapar vs,,pcp tüfek ile atis yapmak bam baska bir kefiy,hele hele elinde fx glad gibi yüksek tüp hacimli tüfegin varsa o keyif ikeye katlanir,zira ben bir sigara icimene 20 atis yaparim,30 atisda bir hava doldur atis keyfimi bozar,cünkü scuba tüp üm yok.olsunda istemiyorum,zaten kaliteli pellet kullaniyoruz bir dünya para,birde scuba tüp dolurma parasi olunca,tabbi birde bunu doldurmaya gideceksin,yayan gidecek halim yok ;şrofls;. kisacasi fx glad ve pompa bana yetiyor,öyle olsa 30 atislik tüfegimi satmazdim g;$i
    aa da güzel tüfek kalitesi ortada,pcp icin onu alacaktim,bekle dediler bekledim,bu arada arastirma yaptim,tüfegin tüpü sabit tüp,ortada bir servis yok,sadece bir abimiz garantisi benim diyor,öyle olunca vazgectim,t12 düsündüm,onunda manometresi yok,kaliteli tüfek ama aradigim o özellik yok,ama firma extradan manometre getirtecek,fx in firmasinda gözüküyor,yedek aksesuarlar vs vs,yine de beni kesmedi,idareten at44 aldim,

baktim gördüm 30 40 atis bana yetmiyor,atisami geldim pompalamayami geldim belli deyil ;kihhik,o ara t12 ile glad arasinda secim yapmam gerekiyordu,bir arkadasimiz ihtiyacdan dolayi her 2 sifir tüfegini satiliga cikarmisti,gecmise döndüm cektigim zahmeti hatirladim,bu arada ustalardan da hangisini alayim para var dedim,paran varsa glad al dediler,bende öyle yaptim,hicmi hic pisman deyilim,gerile gerile atis yapiyorum ;keyfs; düsük ve orta gücde manometre ibresi gidim gidim oynuyor yani su demek,at babam at ;şrofls;. düsük gücde kendim testini yaptim 400 pellet attim,dahada atabilirdim 90 bar civari hava vardi,imkan varsa mod54 e falan yatirim yapma,devir pcp tüfek devri,

yayli tüfek ile 100 metrede 5 de 5 yapmak zor is,kaliteli pcp tüfek ile bunu yapabilirsin her zaman :)

• Eyvallah!

güzel bilgiler bunlar hiç pcp tüfek kullanmadan sanki kullanmış gibi oldum.

şimdi ben bu FX GLADİATÖR için dürbün dahil tahmini nekadar bütçe ayırmalıyım?

2. si evanix ar6 s10 için ne dersin işimi görür mü?

• fx glad in fiyati 2900 civari sanirim,siteye üye olursaniz burdaki üyelik bilgilerin aynisini girerseniz bir indirim söz konusu,

evanix kullanmadim,ancak gördügüm kadari ile henüz bu tüfek icin regülator uygulamasi yapan arkadaslar var,daha stabil atislar yapsin diye,söyledigim gibi 30 40 atislik tüfekler beni kesmiyor,yayli tüfek ile dahi atis yaparken arada bir sigara yakarim bu esnada bile atis yapiyorum,bir basladim mi yorulancya kadar atisa devam,herkes ayni olmaz olmuya bilir 30 atis yetebilrde :)

bütce durumu nedir bilmiyorum,ancak formda kaliteli 2 ci el pcp tüfekler de var,bulundugun yerde scuba tüpü dolduracak yer varsa,direk tüfege baglar gerile gerile atis yaparsin.t12 olsun aa olsun evanix olsun,suan ulasa bilecegin sifir tüfek t12 ve evanix dir türkiyede,air arms in ne zaman gelecegi belli deyil,1 yil oldu ha geldi ha gelecek derken o tüfegi bekliyen bir cok kisi baska marka tüfek aldi,

• pompa kullanacağım kesin:P

o da sorun değil

ben 100-200 atış ancak yaparın o da hafta da 2 kez.

ne tüp var ne de poligon var bu şehirde bildiğim kadarıyla ...

neyse ben yarın tüfeğim gelince bi dürbün ayarı yapıp ilk izlenimlerimi yazarım.

dampa ayak sipariş etmemiştim ama sanırım forumda yazılanlar ve tabi ki sizin de öneriniz %100 dampa ayak diyor.
    bu konuda ne marka nasıl bir ayak nereden alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an nöbette olduğum için çıkmalıyım Allah rahatlık versin!

• sagol sana da iyi istirihatler dilerim kardes :)

burdan siparis gecebilrsin,bu siteye aitdir,zaten baskada dampa ayak satan yok bildigim kadari ile uygun fiyata,burdaki üyelik bilgilerinin aynisini verecegim linke girmen yeterli olacak,iskenderun a selam,arsuz ve gülcihan da görev yaptim,cok güzel yerler idi,askerlikmi yaptim tatilmi ben bile anliyamadim,simdi cagirsinlar giderim,ben böyle askerligin gözünü seveyim ;şrofls;. balik tut,deniz de yüz.duvardan atla okey oynmaya git,pansiyon da neler vardi neler ;şrofls;. tabbi paran varsa ;şrofls;.#hims bir gece devriye atiyorum pansiyonun oldugu bölgeye yakin nöbetci yeri vardi,benim devre acmis birayi efkar dagitiyor ;şrofls;.#hims öbürü kogustan kendi yatagini nöbet yerine götürmüs horul horul uyuyor ;şrofls;. bir seferinde kogusun nerdeyse tamami okey oynamaya gitmis,cayci yok cafeye bakacak,garson yok,asci yok,rütbeliler yemek bekliyor,bizimkiler dörtlüyü kuran duvardan atlayip okey oynamaya gitmisler ;şrofls;.#hims ben haric ;şrofls;. bende yandaki binadaki kizlan kesislesmekle mesgul ;şrofls;.#hims biz böyle askerlik yaptik ;şrofls;. imkan deyilde firsat bulsam askerlik yaptigim kampi ziyaret etmek isterim ;tacli# konu ile alakasi yok ama sen orali olunca icimi döktüm biraz kardes ;tacli#

dampa ayak linki

http://www.yatagun.com.tr/deta…Yatagun_Dampa=&ID=141

• Kadir Bey ne diyim yani kimin eline geçer böylesi nasip işte:p
    askerlik ama sonuçta tatil gibi de olsa dağda komando da olsa askerlik.

Bu arada tüfeğim gelmiş.Bune hız ya?

1 saaat sonra alıp gelcem.

görsel olarak ilk yorumumu yazarım.

deneme imkanını bulduğum anda buradan paylaşacam verileri .

sanırım akşama doğru bide dampa ayak siparişi verecem diğer yorumlara bakacak olursak:p

• ewt tüfeğim elime geçti.

10 üzerinden puanlama

1-görünüm olarak 9 süper
    2-plastik kalitesi 3 berbatt
    3-yenilikçiliği 8 tru glu gez super
    4-ağırlık 10 küllük gibi(balyoz)
    5-sesi 10 iyi ses tabanca sesi gibi
    6-kurma kolaylığı 1 çok zor kuruluyor
    7-metal kalite 8 daha önce kullandığım hatsan dan kat ve kat iyi
    8-gez göz arpacık 10 kolay ve hızlı nişan alma sağlıyor
    9-dürbün 10 çok güzel mldot ta olsaydı tadından yenmezdi
    10-dürbün ayakları ve stoper 0 işe yaramıyor
    11-bipod 2 beğenmedim
    12-güç 10(şimdilik)
    13-tepme 6 (ole abarttıkları kadar değil)iyi kaynak yaptım aslında tepmedi bile diyebilirim.
    14- isabet -tutarlılık denenmedi
    ewt yukarıda kabaca tabirlerle anlatmaya çalıştım.henüz 10atış yaptım(ortam musait değildi)
    45-50 m muhtemel uzaklıktaki yaş okaliptus ağaç dalı(red bull kutusu kalınlığında) deldi gitti.(nereye gitti bilmem)

genel olarak puan : yaylı kurmalılarda en alttaki silah 1 en üstteki 10 ise bu silahın ederi 6,69
    isabet -tutarlılık 0 olsa 6.2 , isabet- tutarlılık10 olsa6,9 puan eder 10 üzerinden

bu paraya iyi birr tüfek bu

en yakın zaman da grupmanlarımıda gonderecem ama sanırım 1 haftayı bulur:P

saygılarımla

• walther falcon görünüme 10 üzerinden 9 alıyorsa airairms 10 üzerinden bir 18-20 falan alır herhalde. ;kihhik,

ayrıca tüfeğin ağır olduğunu belirtip 10 vermişsiniz.gereğinden fazla ağırlık istenmeyen bir şeydir.

ses de aynı şekilde.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• 9 puan demedim 6,9 puan eder dedim tutarlılık 10 olursa

olmaz 0 ise 6,2 puan eder dedim aralık verdim siz virgülden sonrayı ele almıssınız.

ses çok yüksek değil
    vasat üstü çok tatlı birses

tabi ki görecelibir durum

saygılarr

• 1-görünüm olarak 9 süper

walther falcon görünüme 10 üzerinden 9 alıyorsa airairms 10 üzerinden bir 18-20 falan alır herhalde. ;kihhik,

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• walther falcon ve air arms aynı kulvarda yarışmıyor kardeşim
    forumdan bi araştır bakalım:D

sanırım air arms sahibisiniz güle güle kullanın.

air arms oldukça kaliteli ingiliz malı bir pcp tüfek,
    walther falcon Türk Malı namludan kurmalı yaylı pistonlu bir tüfek

birkere ikisini aynı katogoriye koyman çok ilginç

sanırım havalı silahlar diye düşündün ama ben forumda yaylı-pistonl grubunda yazıyorum sanırım birimiz yanlış yerdeyiz:DD

• ben de airairms'ın yaylı tüfeklerini kastetmiştim zaten.madem o karışıklığa yol açıyor hw97k'nın görünüşüyle de karşılaştırabiliriz.

siz walther falcon'un ''görünümüne'' 10 üzerinden 9 vermişsiniz.ben de dedim ki walther falconun görünüşü 10 üzerinden 9 alırsa airarms 10 üzerinden 18 falan alır.bunu söylemek için airarms sahibi olmak mı gerekiyor?o zaman şöyle yapalım.siz alttaki tüfeğin görünüşüne 10 üzerinden bir puan verin tartışma noktalansın.

[Resim Engellendi: http://s12b.directupload.net/images/090828/temp/2y48vu46.jpg]
    [Resim Engellendi: http://s12b.directupload.net/images/090828/temp/f4gzovxn.jpg]
    [Resim Engellendi: http://s12b.directupload.net/images/090828/temp/9a2gyd92.jpg]

siz ''yaylı kurmalılarda en alttaki silah 1 en üstteki 10 ise bu silahın ederi 6,69'' yerine ''yerli malı yaylı kurmalılarda en alttaki silah 1 en üstteki 10 ise bu silahın ederi 6,69'' deseydiniz ben de airarmsla karşılaştırmazdım. :thumbup:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• konu anlaşıldı siz haklısınız

yerli malı namludan kurmalı 5.5 kalibre havalı tüfekler içerisinde 10 üzerinden 6-7 arası bir not alır:P

• aslında şöyle söylersek daha doğru olur kanımca.

bu fiyata alınabilecek tüfekler için de 10 üzerinden 6.9:P

• yanında gelen dürbün çok güzel(hediye olarak) ama dürbün ayaklarında hafif bir sola meyil var.İnşallah kızakta bir problem yoktur.

acaba dampa alırsam bu sorun çözülür mü?

daha önce dürbünlü tüfek kullanmadım.

görüşlerinizi bekliyorum.

• Bahsetdiginiz meyil dürbün ayaklarından kaynaklanıyor kızakdan kaynaklanıcanı hiç sanmıyorum zaten dampasız o tüfegi kullanamassınız benden söylemesi en hesaplı dampada yatagunda satılıyor ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5