BLOW HAVALI TABANCA

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hafta sonu sipariş ettiğim tabanca bir günlük bir kargo yolculuğundan sonra elimdeydi.
    İlk kurma işi için namluyu kırmada biraz zorlandım, sonunda başardım ve kurdum.
    Pellet olarak gamo match diabolo saçma gönderdiler. Saçmaların arka kısımları namlu ve piston arasında kalıp eziliyor. Atıştan sonra da parça kurşunları temizlemeden biraz da pelletin düz başlık kısmı yüzünden namluya pellet koymak zor oluyor. Arkası tırtıksız ve sivri uçlu pelletlerde bunun sorun olacağını sanmıyorum.
    Silahı kurarken namlunun kısalığından ve de arpacığın yapısından dolayı avuç içi bir süre sonra ağrıyor, ancak buna da bir süre sonra alışılıyor.
    İsabet:
    Namlu içindeki yivler düzgün. Ancak gez, tüfeklerdeki gibi namlu kırım yerinde ve arpacıkla gez arasındaki yakınlık nişan almayı zorlaştırıyor. Havalıda yeni olmama rağmen ateşli silahlarda isabetli atışlar yaptığım için tetik düşürmede nadir hata olduğunu, bilekteki titremenin de minimum olduğunu varsayarsak tabancadan noktasal atış beklenmemeli bence.
    Gez, kalitesiz plastikten yapıldığı için ayar tutmuyor. Aklıma ilk gelen modifiye, tabancanın arka kısmına bir mod 95 gezi vidalamak oldu. Ancak, önce bir mod95 gezini incelemek lazım.
    Tahribat:
    5, 10, 15 m.de sigara kutusunu, karton meyve suyu kutusunu delip geçiyor. Boş pet şişeyi eğip büküyor. Sert plastikleri kırıyor. Boş mürekkepli kalemi 10 m.den parçalara ayırdı.
    Sonuç:
    Ev içinde içi gazete kağıdı doldurulmuş bir kutunun önüne konan hedeflere güvenli bir mesafeden ateş etmek için ideal. Kibrit kutusu, kalem, vb. gibi. Ancak grup yapmak, gezdeki kaymadan dolayı neredeyse imkansız. 10-12 m.den sonra pellet düşmeye başlıyor(fabrika kitapçığındaki grafikten). Bu nedenle uzun mesafelerde atış zevki olmaz.
    Genel olarak, tabancadan memnun kaldım. Ancak anladım ki benim havalı silahlarda aradığım daha farklı birşey. 10, 25, 50 m.den gezden veya dürbünden nişan alayım ve tam istediğim yeri vurayım, istediğim bu. Bunun zevki bambaşka. Herseferinde olmasa da Blow bana 5, 10 m.de bu zevki sıkça yaşattı. Ama şimdi Vursan-Stoeger X20 Combo için hazırlık yapıyorum. x(;
    Umarım havalı silahlarla bir şekilde tanışmak isteyenler için yardımcı olabilmişimdir.

• elinize sağlık...

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• blow tabancayı bende kullandım yakın mesafeden ince çeperli şişeleri kırıyordu , 25-30 mesafeye havan topu atışı gibi atışlar yapardım , ucuz gariban işi bir tabanca , şişesyi göbeğinden vurmazsan kıramazsın , kötülemek istemem , bu hobi bütçe işi , blowda bu isten ekmek yemeli onunda işçisi mühendisi çalışanları var , arkadaşlar siz siz olun hep yerli malına yönelin önce yerli malı alın , bütçeniz varsa yabancı ürünler alın , ama inanın tanıdığım bir japon mühendis , giydiği gömleği ( ki aslında o gömlek beş para etmez , kumaşı dikişi , hiç bir yeri para etmez)bana gururla anlattı , bu japon yapımı bir gömlek ve ben bunu onun için giyiyorum dedi , bizde türküz , tekstilimiz , silah sanayimiz dünyaya göre baya iyi , en iyisi değil ama olacak , inşaatta iyiyiz , bakın havalı silahlarımız , av tüfeklerimiz aranır oldu piyasalarda , yerli üretimi destekleyin , artan bütçeniz varsa sonra yabancı malları alın , diyeceksin memleketi senmi..... , hayır öyle değil biz diyorum :)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Bende kullandım , sonuç ; 25 metrede sigara paketine atış yaparken 1 saniyede hedefe varıyordu , isabetli değildi , kaliteli değildi , ergonomik değildi , eğlenceli değildi , kullandığım en güçsüz en dandik tabancaydı. Ucuzdu pahalıydı , yerliydi , yabancıydı ayrı bir konu , konu Blow yaylı tabancanın nasıl olduğu ise !
    Özetle ; BERBATTI ! ;tacli# Anca kağıt delersiniz. ;tacli#;tacli# Paylaşım için teşekkürler.

• blow tabancayı bende kullandım yakın mesafeden ince çeperli şişeleri kırıyordu , 25-30 mesafeye havan topu atışı gibi atışlar yapardım , ucuz gariban işi bir tabanca , şişesyi göbeğinden vurmazsan kıramazsın , kötülemek istemem , bu hobi bütçe işi , blowda bu isten ekmek yemeli onunda işçisi mühendisi çalışanları var , arkadaşlar siz siz olun hep yerli malına yönelin önce yerli malı alın , bütçeniz varsa yabancı ürünler alın , ama inanın tanıdığım bir japon mühendis , giydiği gömleği ( ki aslında o gömlek beş para etmez , kumaşı dikişi , hiç bir yeri para etmez)bana gururla anlattı , bu japon yapımı bir gömlek ve ben bunu onun için giyiyorum dedi , bizde türküz , tekstilimiz , silah sanayimiz dünyaya göre baya iyi , en iyisi değil ama olacak , inşaatta iyiyiz , bakın havalı silahlarımız , av tüfeklerimiz aranır oldu piyasalarda , yerli üretimi destekleyin , artan bütçeniz varsa sonra yabancı malları alın , diyeceksin memleketi senmi..... , hayır öyle değil biz diyorum :)

:love::love::love::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

• bence yaylıya ggeçmeyin direk pcp ye geçin sizin için daha iyi olucaktır, bu meret(hobi) böyle başlıyor işte yaylının isabeti gücü tahribatı bir pcp kadar olamıyor bende yaylı ile başladım inanın 2 ay sonra pcpye geçmek için ellerimi sıvadım keşke en baştan pcp alaydım diyorum kendime....şimdi hafta içi 2.el bir at44 aldım sanırım uzun süre en azından 1 sene beni idare edicek etmelide :) sonuçta maddiyat isteyen bir hobi...