PC de avcılık.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• Bu sekiz çekirdek dediğiniz, ayçekirdeği mi, kabak çekirdeği mi? ;kihhik,;kihhik,;kihhik,

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Bende oyunu kurdum. 46" de 1920x1080 oynuyorum. Ama grafikler tatminkar değil. Cabellas daha iyi olacak gibi..

Birde cahitkeskin 8 çekirdek dediğin işlemci hangisi ? Merak ettim doğrusu...

8 çekirdek dediğimiz sistem intel Core i7 oluyor.

• Core i7 ; 8 değil , 4 çekirdek.
    Ayrıca 32 çekirdeğimiz olsa bile bu oyunlar 2 çekirdek kullanıyor.Farkeden birşey olmaz.Max mhz oyun içi fps'yi etkiler..
    Sizinde bildiğiniz gibi ; video edit, photo edit , 3 d programları 4 çekirdek kullanıyor.
    Daha oyunlarda 4 çekirdeğe geçilmedi.

• Görev yöneticisi/Performans/CPU kullanımı geçmişinde 8 tane cpu hücresinin olmasının sebebi nedir peki?

• Hımm anladım yarısı sanal cpu.
    Peki bendeki QuadCore'u 4 çekirdek diye aldım yoksa 2 çekirdek mi? 2 çekirdek diye satılanlar da tek çekirdek mi?
    İntel niye böyle iki katı rakam veriyor? Aşağılık kompleksleri mi var ökkeşlerin? :)

Bu arada CABELAS BIG GAME HUNTER 2009'u indirdik kurduk oynadık. Grafikleri daha iyi ve daha eğlenceli. PC oyunu gibi biraz. Deer Hunter ise tam bi simulatör.

• Hyper threading , pentium D işlemcilerde vardı. Yanılmıyorsam ilk pentium 4 ile başladı.Pentium D ile devam etti.Uzun süre suskun kaldı ve tekrar nehalemde başladı.
    Şu an kullandığımız nehalem 4 gerçek çekirdekten oluşuyor.
    Diğer 4 çekirdek ise, çekirdek önbelleği gibi birşey..Performansa katkısı oluyor tabiki.. Ht açık ve kapalı testler yapmıştık.. Arada kayda değer fark olmuştu.Nitekim pentium D ' de gelişmekte olduğu için birşeye yaramıyordu.Tam olarak sanal çekirdekti. Ama nehalemde durum biraz daha farklı ve performansa etkisi yadsınamaz..

Ayrıca core 2 duo ve core 2 quad,extreme gibi işlemcilerde 2 ve 4 çekirdekde fiziki ve gerçek. Sadece pentium 4 , d , i7 de sanal..

Bende akşam eve gideyim.. Oyunu kurarım , muhtemelen oynayamam akşam dışarı çıkacam ama vaktim olursa denerim.. Sabırsızlıkla bekliyorum açıkcası :)

• Hyper threading , pentium D işlemcilerde vardı. Yanılmıyorsam ilk pentium 4 ile başladı.Pentium D ile devam etti.Uzun süre suskun kaldı ve tekrar nehalemde başladı.
    Şu an kullandığımız nehalem 4 gerçek çekirdekten oluşuyor.
    Diğer 4 çekirdek ise, çekirdek önbelleği gibi birşey..Performansa katkısı oluyor tabiki.. Ht açık ve kapalı testler yapmıştık.. Arada kayda değer fark olmuştu.Nitekim pentium D ' de gelişmekte olduğu için birşeye yaramıyordu.Tam olarak sanal çekirdekti. Ama nehalemde durum biraz daha farklı ve performansa etkisi yadsınamaz..

Ayrıca core 2 duo ve core 2 quad,extreme gibi işlemcilerde 2 ve 4 çekirdekde fiziki ve gerçek. Sadece pentium 4 , d , i7 de sanal..

Bende akşam eve gideyim.. Oyunu kurarım , muhtemelen oynayamam akşam dışarı çıkacam ama vaktim olursa denerim.. Sabırsızlıkla bekliyorum açıkcası :)

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD------------gerçek 4 çekirdek
    INTEL Q9650 CORE 2 QUAD ------------gerçek 4 çekirdek
    INTEL E8500 CORE 2 DUO --------------gerçek çift çekirdek
    INTEL E5200 PENTIUM DUAL CORE-----sanalçift çekirdek
    INTEL E5300 PENTIUM DUAL CORE ----sanal çift çekirdek
    INTEL E7400 CORE 2 DUO --------------gerçek çift çekirdek
    INTEL E7400 CORE 2 DUO --------------gerçek çift çekirdek
    INTEL E7500 CORE 2 DUO --------------gerçek çift çekirdek
    INTEL E7600 CORE 2 DUO --------------gerçek çift çekirdek
    INTEL Q8200 CORE 2 QUAD ------------gerçek 4 çekirdek
    INTEL Q8400 CORE 2 QUAD ------------gerçek 4 çekirdek
    INTEL Q9400 CORE 2 QUAD ------------gerçek 4 çekirdek
    INTEL CORE I7 920 ----------------------bu I7 mimarileri gerçek 4 çekirdek olup 8 çekirdek mimarisine sahip işlemcilerdir yani 4 çekirdek gerçek olup 4 çekirdek sanal olarak ramden kullanır..:)
    GERÇEK 8 ÇEKİRDEK DAHA PİYASADA YOKTUR.....:):):)
    NTEL CORE I7 950 -----
    INTEL CORE I7 EXTREME
    INTEL CORE I5 750
    INTEL CORE I7 860
    INTEL CORE I7 870

bilgi ve deneyimlerime dayanarak birazda benim katkım olsun istedim arkadaşlar..

Syagılar...

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen burdurlu22m ().

• Toprağım eline sağlık güzel bi liste olmuş. Hatırladın mı beni bende Burdur'luyum. :)

• bildiğim kadarı ile 8 çekirdek işlemciler hazır ama intel elindeki 2 ve 4 çekirdek işlemcilerin.stoklarının dükenmesini beklediği sanılılıyormuş..... :thumbup:

• @Burdurlu ;
    Düzelteyim.. Ramden yeme gibi birşey yok. Yani 3 chanel ddr 3 belleğin 1 kb sini bile kullanmıyor. Cpu kendi içinde hallediyor bunu. Cpu önbelleği gibi bir sistemi var. Ve bu kısımda verileri çifter çifter yolluyor.Biri sanala biri gerçeğe olmak koşuluyla..
    Şöyle kaba taslak bir tanım yapmak gerekirse ; Ekran kartlarındaki SLI, Crossfire , harddisktelerdeki raid gibi.

• @Burdurlu ;
    Düzelteyim.. Ramden yeme gibi birşey yok. Yani 3 chanel ddr 3 belleğin 1 kb sini bile kullanmıyor. Cpu kendi içinde hallediyor bunu. Cpu önbelleği gibi bir sistemi var. Ve bu kısımda verileri çifter çifter yolluyor.Biri sanala biri gerçeğe olmak koşuluyla..
    Şöyle kaba taslak bir tanım yapmak gerekirse ; Ekran kartlarındaki SLI, Crossfire , harddisktelerdeki raid gibi.

Anladım Spancy kardeş benim öyle aklımda kalmış demekki ben ekran kartları gibi çalışıyor biliyordum tşk ederim aydınlattığın için... ;d;;d;

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• yaw linklerinide verinde bizde yükleyelim. özellikle cabelas 2009 istiyorum. olmazsa pm den atabilirseniz sevinirim. hele birde tek linkse süper olur :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Tuka bu akşam Cabela's 2009 için sizi PM den bilgilendireceğim. ;tufey#

• Arkadaşlar, bu program(ları) nerden temin edebileceğim konusunda bana PM atarsanız çok sevinirim. Selamlar, sevgiler.

• Geyiğin (whitetail) içine doğmuş vurulacağı. Zaten o duruş hangi avcıyı tahrik etmez ki? ;tufey#

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu yamyam avcı da bi atışta iki geyiği birden vuruyor. Caiz mi? :)

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu eleman da 950 yards tan indiriyor. Ya deli ya.

Bunlar da helikopterle kovalayıp okla, tüfekle geyik, tilki-kurt ne varsa vuruyorlar.