Diana mod.52 modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • öncelikle bütün arkadaşlara merhaba,

forumda okuduklarımdan yola çıkarak veli beyden 1 ay önce aldığım diana mod.52 yi modifiye etmek üzere bu gün söktüm.tabii sökerken bütün parçalrı sökme sırasına göre ve not alarak yaptım.herhangi bir zorlukla da karşılaşmadım.aynen forumda bahsedildiği gibi benim silahımında iç aksamlarında ne olduğunu anlayamadığım ince yağ ile yağlanmış olduğunu gördüm.gres yağından en ufak bir ize tüfeğin tamamında rastlamadım.tranfer deliğide 4mm idi.transfer deliğini mustafa beyin önerdiği şekilde %5 lik rayba ile 4.2 ye genişletme imkanım olmadığı için önce 4.5mm ye daha sontada 5.00m ye sutunlu matkapla genişletip milimetrik olarak kalan çapaklarıda temizledim.piston, keçe ,yay ıiyicene piston içinide ince bir tabaka halinde yeşil gresle

yağladım.tetik tertibatını ise wd40 ile yağlayıp fazlasını sildim.bu arada mustafa beyi de 2 defa telefonla arayıp görüşlerini sordum.sağolsun hiç usanmadan yardımcı oldu.tüfeğin yeni olduğu

ve şu anda maccari 3.60 yaya ihtiyac olmıyabileceğini takmak istersem tüfek üzerinde başka tadilatlar gerekebileceğini ve şu anda da buna gerek olmadığını söylediğinden dolayı tüfek

üzerinda daha fazla tadilata gerek görmedim.tüfeği tekrar sökülme sırasının tersinden başlıyarak topladım.yaptığım deneme atışlarında sesin ve tüfeğin kuvvetinin gözle görülür şekilde arttığını görerek ne kadar isabetli bir iş yaptığımı(forumun sayesinde)memnuniyetle gördüm.kısmet olursa yarında yay önü ağırlığını yapıp tekrar montaj yaparak tüfeği deniyeceğim.

sonuçları tekrar yazacağım.emeği geçen bütün arkadaşlara ve bilgisini büyük bir özveri ile paylaşan sn.mustafa serdar a hzurlarınızda teşekkür ederim.her kese selam ve saygılar.

hunter2

• hayırlı uğurlu olsun. isabetli atışlar dilerim.

• pıston blounu gresle yağlaınca sesı ve gucu artıo
    fakat gercek gucu bu deıl kısa bı muddet sonra kutu pelet mısal o gucun yarıya ındını göruceksınız.o zaman ne ses kalıo nede guc.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40