Webley Raider 10 Kronograf ölçümleri...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • GEPART
    Ayrıca tüfeğin namlusunu dikip bilmem kaç metreye sallamak pek de takdir edilcek birşey değil. Fark ettiyseniz forumda insanlar daha çok isabet üzerine yoğunlaşıyor.

kullandığım cümleleri tekrar okursanız taktir için değil bilgi için yazıldığını anlayacaksınızdır.Kelimeleri arada cımbızla seçip kendi kafanıza uyarlayarak sonuçlar lütfen çıkarmayınız.sizin farkında olmadığınız bi şey de bu forumda her şeyden önce saygılı bi üslup kullanmak gelir.Ayrıca insanların isabet üzerine yoğunlaştıklarını farkettirdiğin için size çok teşekkür ederim. Beni kara bir cehaletten kurtardınız!

• sn Raptorx

Sizi tebrik ederim.Ben 80 metre civarlarına kola pet şişesini kayup atış yaptığım halde tek taraflı zor deliyordu.Ben uzak mesafe atışlarıda yaptım ancak bana çok zayıf geldi ve ondan dolayı sattım.Su üstünde deneyerek uzun mesafe atışları yaptım ancak sonuç hiçte iç açıcı değildi.

• Raiderin orjinal ayarı 500 fps lerde o yüzden olabilir . Zaten bu tüfekten 200 metre beklemek serçenin ferrariyi geçmesi gibi bişey olur. Bu tüfeğin hakkı bence 100 metre içidir.

• bence moguz hocamın raiderı modifiyeli ise gücü kısık olabilir.
    benim raiderın hızını ölçme fırsatım olmadı ama 200-100 bar arası yaklaşık 40 atış yapabiliyorum, 55-60 metre mesafede soda şişesini paramparça ediyor, bunları göz önünde tutarsak bence 100 metre üzerinde şişeyi rahatça kırar.
    ama bundan daha önemli olan kalpler kırılmasın...

webley raider 10 lw .22 cal 6-24x40 tasko aoe :thumbup:

• GEPART
    Ayrıca tüfeğin namlusunu dikip bilmem kaç metreye sallamak pek de takdir edilcek birşey değil. Fark ettiyseniz forumda insanlar daha çok isabet üzerine yoğunlaşıyor.

kullandığım cümleleri tekrar okursanız taktir için değil bilgi için yazıldığını anlayacaksınızdır.Kelimeleri arada cımbızla seçip kendi kafanıza uyarlayarak sonuçlar lütfen çıkarmayınız.sizin farkında olmadığınız bi şey de bu forumda her şeyden önce saygılı bi üslup kullanmak gelir.Ayrıca insanların isabet üzerine yoğunlaştıklarını farkettirdiğin için size çok teşekkür ederim. Beni kara bir cehaletten kurtardınız!

Merak etmeyin ben üslubunda her zaman dikkat ederim. Saygısızlık da etmemeye özen gösteririm.

Ayrıca teşekküre gerek yok bence, forumda bu tip hatırlatmaları yapmak hepimizin görevi ne de olsa...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Aslında raider üzerinde bayağı bi uğraşım oldu;setuskur vida ayarlarını her turda tekrar tekrar deneyerek kullandım.En son 7 tur sola çevirerek en stabil 40 atış civarı bi sonuç çıktı ve hız hala istediğim gibi değildi.Bunun yanında hızı arttırdıkça tüfeğin hem stabilitesi bozuluyor hemde atış sayısı bayağı düşüyordu.Tabi modlamaya biraz kapalı bi yapıda olması ayrıca regülatörün olmaması ve zor monte ediliyor olması vs. gibi nedenler beni tüfekten soğuttu.
    Diğer yandan hafifliği, pratik kullanımı, orjinal ayarında 60-70 atış yapması vs artıları da var tabi ki.Ancak bence kullanım alanı 100 altı bi pcp dir.

• Sayın moguz, tüfeğinizden memnun kalmamış olabilirsiniz ve çok güçlü bir tüfek olmadığı konusunda haklısınız. Bu zaten gerek tüp hacmi, gerekse namlu boyuyla güç için tasarlanmadığını açıkça belli eden bir tüfek. Fakat 100metre üzerinde iş yapmayacağını söylemek biraz abartı oluyor. 600-650fps hıza sahip hw97k'lar bile 100metrede şişe kırarken bu tüfeğin 150-170metrelerde kırmaması için bir sebep göremiyorum. Tüfek henüz elime yeni geçmiş olduğundan denemesini yapmış değilim fakat fırsatım olduğunda 150 hatta 200metreyi deneyeceğim. Öyle video çekmek gibi alışkanlıklarım yoktur, umarım arkadaşlar yazacaklarımın doğruluğuna güvenir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/