Bunlarda benden...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • derisine zarar vermeden hafif tuzlayın gazeteye sarın,dolaba koyun,buzluğa deyil, balığa gideceğiniz zaman kullanırsınız,iğneden kolayca çıkmaz g;$i

• hamsi nin lezzetli olduğu dönem,dağlardaki kar suyunun denizle buluşduğu zamanlarmış doğrumu bu?

Kadir

Benim bildiğim kar suyu denize inince ( yani ilkbahar) hamsi artık yenmez.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• abi şimdi gördüm yazıyı,tam bu esnada yan komşum trabzonlu geldi,dediki karadeniz kar suyunu görecek dedi,dağdaki karın erimesi ile deyil,yaylalara kar yağıyorsa denize yağmur suyu olarak düşüyordur tahminimce,bunu demek istemiştim abi,

komşum söylemesine göre,şuan hamsinin üzerinde ince tane tane pul var dedi,,parlak,kar ın yağdığı dönemler de ( kış ayı ) o ince sim e benziyen pullar dökülür dedi,hamsi o zaman daha lezzetli oluyor dedi,

siz de haklısınız abi,yukarıdaki açıklama yetersiz di,

• Evet, ben de karadeniz hamsisi kar suyu indikten sonra makbuldür diye bilirim. Trabzon için konuşuyorum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Memlekete gitme vakti gelmiş o zaman bi hafta sonu hopa tarafına zıpkın avı için gelmeyi düşünüyorum bende. hayırlısı bakalım.

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• güzel av olmus her daim böyle olsun kabile reiside reismiş yani :thumbup:

X20 stroger huğlu cifte(ilk omuz ağrım) :) baikal otomatik safir 14 typon tabanca blow tabanca

• güzel av olmus her daim böyle olsun kabile reiside reismiş yani :thumbup:

Teşekkür ederim. Kabile reisi reisliğin hakkını veriyor ;kihhik,

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Off canım balık çekti.Bende kısmetse cumartesi günü kalkana gidiyorum.Çadırı kurup tam tekmil av yapmayı planlıyoruz.Herkeze rasgele....

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Ooofff of bütün gün yağmur yağdı. ;$.,
    Gel de git şimdi balığa,of. :(

• kayalık bölgede balığa giden arkadaşlar,gittiğiniz bölgede sivri burun karagöz bazı bölgelerde kaya kara gözüde denir varsa deniz analarının şapkalarının altında ve kollarında marula benziyen kısmdan ben makas kullanıyorum daha rahat oluyor kesip iğneye geçirin birkaçkez bu işi tekrarlayın,biz kenardan olta attığımız için stoperli şamandıra kullanıyoruz.bazen deniz anası ararken kilometrelerce yol katettiğimiz oluyor.en güzel tarafı yemin başka balıklarca çalınmaması.tek tehlikeli yanı deniz analarının yakması avuçiçlarine dokunmuyor ama yüzük altı gibi derinin ince olduğu yerleri yakabiliyor.

bursateam.png