Arkadaşlar red dot ile ilgili sorunum var

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar red dot'u tüfeğimin üstüne taktığımda lazer ışını arpacığa tam isabet durmuyor biraz sağa kaymış gibi duruyor sizce ne ayarı yapmam gerekir reddotumun markası optima reddot 1x40 birde bu resimde işaretlediğim yerler ne işe yarıyor??: http://s6.directupload.net/file/d/1976/ejci6kns_jpg.htm

Şimdiden Teşekkürler

• sorduğun yerler ayar yapmak için. sağa sola ve aşağı yukarı ayarları. yandaki sağ sol ayarı yapıyor.

• ek olarak dan red dot kırmızı noktası ile arpacığı eşit birleştirme yapma,o zaman red dot a ne gerek varkı,red dot un kırmızı noktası nı atıyorum,15 metreye hedef kağıtı koy işaretle,tüfeği sabitle ( destekli atış yap ) kırmızı noktayı 15 metredeki hedef noktayı vuracak şekilde aşağı yukarı ve sağ sol ayarı ile ayarla,red dot un kırmızı noktası bağımsız dır,gez ve arpacık birleşimi anlıyacağın,

• Cevaplarınız için çok teşekkürler.Hedef yamuk gider diye arpacığa doğru ayarlamak istiyordum.Gerek yokmuş anlaşılan çok saolun

Çok güzel site burası siteyi yapanda ve yardımcı olan tüm arkadaşlarıda tebrik ederim

Arkadaşlar birde 5.5 mm olan saçmalarda istediğim model saçmayı kullanabilirmiyim namluya zarar verirmi mesela sivri saçma düz saçma bilye vs vs

• Tüfeğinizin markasını yazmamışsınız. Yivsetli namluda, bilye atmak tercih edilmez. Bunun dışında istediğiniz kurşun peleti atabilirsiniz.

• Tüfeğimin markası hatsan mod 95 sas 5.5 mm

• Arkadaşlar şişelere red dot takılıyken ateş ettim hedefi tutturamadım nasıl bir ayar yapılıyor buna anlamadım :him:s tam olarak kırmızı noktanın nereye gelmesi lazım :him:s

• Arkadaşlar şişelere red dot takılıyken ateş ettim hedefi tutturamadım nasıl bir ayar yapılıyor buna anlamadım :him:s tam olarak kırmızı noktanın nereye gelmesi lazım :him:s

Kırmızı noktanın tam olarak vurmak istediğiniz yere gelmesi gerekiyor... :) Sağ-sol ve yukarı-aşağı ayarlarıyla oynayarak yapabilirsiniz...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Cevabınız için teşekkürler oraya kadar bende biliyorum ama hedeflediğim yeri vuramıyorum reddot ışığını tam olarak hangi yöne ayarlamalıyım hedefi tam isabet ettiğim yerden nasıl vurabilirim ben yakından değil 50 60 metre uzaktan vurmak istediğimde nasıl yapıcam :him:s

• Cevabınız için teşekkürler oraya kadar bende biliyorum ama hedeflediğim yeri vuramıyorum reddot ışığını tam olarak hangi yöne ayarlamalıyım hedefi tam isabet ettiğim yerden nasıl vurabilirim ben yakından değil 50 60 metre uzaktan vurmak istediğimde nasıl yapıcam :him:s

Bunu ayarlamanın tek yolu, defalarca atış yapmak ve ard arda isabetli atışlar yapmaya başladığın zamanki ayarda bırakmak.

Bir de, reddot ışığının gösterdiği hedef ile, arpacığın gösterdiği hedefin paralelliğini kontrol et, doğru ayar aralığını daha rahat bulursun.

• Bir kağıda/kartona + (artı ) çiz ve 10m measfeden nişan alarak reddot'un artikılını bu artının üzerine oturtacak şekilde 5-10 atış yap. Kuvvetle muhtemel kağıttaki artının sağında solunda bir yerde atışların toplanacaktır.Atışların kümelendiği bölgenin merkezini kağıttaki artının merkezine göre ölç. Büyük ihtimal ile 10 m mesafe için kağıtta 1mm-0,7 mm gibi mesafeye karşılık gelen klik ayar sayısı verilmiştir.Bu klik sayılarına göre ayarlamanı yapabilirsin.

Eğer hep 50-60m 'ye atacağım diyorsan ,rüzgarsız bir havada yukarıdakileri 50 m için tekrarlayabilirsin .Ancak reddot üzerindeki ayar kliklerinin 50m'deki hedefte kaç mm mesafeye karşılık geldiğinide hesaplamalısın.

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Çok teşekkürler.Benim öğremeye çalıştığım konuyu çok net açıklamışsınız.Eğer bir sorunum olursa sizle paylaşırım.
    İyi günler :thumbdown: