TORPEDO 155 İSABETLİLİK

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba ben yaklaşık 2 aydır torpedo 155 kullanıyorum.ancak ciddi bir isabetsizlik sorunu yaşıyorum.çözümlerinizi bekliyorum.bu konuda çok yardıma ihtiyacım var.ayrıca sanırım dampa ayak olmadan dürbün kullanmak mümkün değil bu tüfekte?

• hangi mesafelerde atış yapıyorsunuz?

hangi pelleti kullanıyorsunuz?
    kaliteli pellet kullanın.

silahın bütün vidaları sıkımı?
    gevşek kundak vidaları silahlarda isabet sorununun en önemli nedenlerindendir.

dürbünsüzmü kullanıp isabet sorunu yaşıyorsunuz?
    kalitesiz dürbün-ayakları yine hep sıkıntı yaşatır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• pellet olarak crossman ultra magnum,gamo raptor,gamo pro magnum kullanıyorum.tüfeği sabitleyerek(altına yastık falan koyuyorum)15metreden güvercin hedef var onu vuramıyorum pellet hep sol tarafa gidiyor gezi en sağa çevirdim değişen pek birşey yok.dürbünü dampa ayaksız kullanıyorum o zaten berbat bişi vurmak neredeyse imkansız.bütün vidaları sıkı.

• bence üreticisine götürüp sıkıntılarınızı anlatın, çözmeleri lazım.

.

ankarateam.png

• tüfekte bir sorun var sanırım dediğinizden bunu anlıyorum.nedir peki bu sorun tahmini olarak

• ilk yazdıklarımla çözülmüyorsa bilemem, 15 metrede elimle attığım taş ile güvercin hedefi vururum. o şekilde üretenlere sormak lazım, götürüp gösterin bence, fabrikasında mutlaka hallederler.

.

ankarateam.png

• ilginiz için sonsuz teşekürler bayramdan sora mutlaka götüreceğim firmaya.tekrar teşekürler.iyi akşamlar

• Bir daha hatsan ürünü alırken tekrar düşünün derim. Yada denemeden almayın. Gez kurtarmıyorsa arpacık yamuk takılmıştır muhtemelen ve düzeltmek imkansız gibi birşey. Şansınıza isabetli bir modelde rastlıyabilirdi. Büyük ihtimalle sorununuz çözümsüz kalmaz.

• öncelikle yorumunuz için teşekürler..bu tüfeği gerçekten çok severek ve beğenerek aldım.halada sevip beğeniyorum ancak bu olanlar moralimi çok bozdu.forumlarda okuduğum kadarıyla hatsan bu konuda çok iyiymiş umarım sorunum çözülür.dampa ayak olarak yatagun düşünüyorum sizce nasıl kaliteli mi bu tüfekle kullanılabilir mi?

• aldığıma 100000 pişman oldum.isabet vasat ,güç iyi,şekil iyi,ağırlık kötü,tepme kötü,servis süper...

namluyu değiştirtmeme rağmen halaaa isabet vasat.piston keçesi,namlu contası ve piston içi ağırlığı çıkardığım halde istikrarsız bir havasız havalı tüfek.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• aldığıma 100000 pişman oldum.isabet vasat ,güç iyi,şekil iyi,ağırlık kötü,tepme kötü,servis süper...

namluyu değiştirtmeme rağmen halaaa isabet vasat.piston keçesi,namlu contası ve piston içi ağırlığı çıkardığım halde istikrarsız bir havasız havalı tüfek.

herhalde piston kecesiyle namlu oringini değiştirdim,piston içi ağırlığı çıkardım demek istedin.aksi halde o tüfekten bişey bekleme.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• herhalde piston kecesiyle namlu oringini değiştirdim,piston içi ağırlığı çıkardım demek istedin.aksi halde o tüfekten bişey bekleme.

aynen abi ;şrofls;.

SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.

• Bende de aynı silah var ama isabetle ilgili bahsettiğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım. Hatsan alındığında sanırım elektronik gibi şans etkeni giriyor işin içine. :whistling: Servis konusunda iyi oldukları aşikar gerçi, arkadaşların da söylediği gibi yollayın, elbet çözerler bir şekilde.

• Bende de aynı silah var ama isabetle ilgili bahsettiğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım. Hatsan alındığında sanırım elektronik gibi şans etkeni giriyor işin içine. :whistling: Servis konusunda iyi oldukları aşikar gerçi, arkadaşların da söylediği gibi yollayın, elbet çözerler bir şekilde.

hatsanda dediğiniz gibi iyi tüfek denk gelmesi şans işi.
    fakat benim torpedo 4 kere hatsana gitti .
    çok güzel ilgilendiler .5 kuruş almadılar .bu konuda mükemmeller.

yıllarca BSA ve Gamo kullandım.gayet güzel isabet alıyordum.hani bende bir problem olsa ,BSA ve Gamo dada vuramam.
    fakat Torpedo çok isabetsiz...

SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.

• Arkadaslar bendede walter falcon 6.35 var. Hatsan yapımı ilk 1000 1500 atısa kadar pek bir duzgun gitmiyordu simdi 5 6 metreden civi kafasını vuruyorum(benım dukkanın arkası en uzak noktası o kadar :)

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• burdan varacağımız sonuç demek ki namlu değiştirmeyle servise göndermeyle olmuyor.başka neler yapabiliriz?çünkü çok güzel ve güçlü bir tüfek

• Siz de barbaros_42 arkadaşın yaptığı gibi belli bir atış sayısına erişmeyi deneyin belki bir düzelme olur. Ya da yeterince atış yaptım diyorsanız gönderin Hatsan'a, netice de kullanıcının isabetlilik adına yapacağı çok da bir şey olmasa gerek.

• haklısınız ben bir forumda dipçik içi oyularak içerisine ağırlık koyulup(kurşun eritip koymak gibi)etkili olduğunu ciddi bir isabetlilik sağladığını okumuştum acaba bu doğru mudur?işe yarar mı?

• O tip bir uygulama dengesiz olup arka tarafı hafif kalan silahlar için uygulanıyordur bence. Torpedo'nun denge ile ilgili bir sorunu yok, ağırlığına rağmen ayakta rahatlıkla atış yapabiliyorum ben. Tabi uzun süre tutamıyorsunuz, yoruyor o ayrı.

• ilk aldığımda arkadaşımla dağda sabahtan akşama kadar 300-400 pellet attık .
    ertesi sabah bana çok dokunmadıda, arkadaş yataktan kalkamadı.heryeri tutulmuş.ciddi yorucu bir tüfek.

hatsan hem vücut geliştirme merkezine vereceğiniz parayı düşünüp böyle ağır tüfek yapıp spor yaptırıyor.
    hemde isabeti vasat yapıp ,hatsanla bile hedef vurdurmaya başlıyor.
    bir üst kalite tüfeklere terfi edince sivri sineğin gözünden vurmanızı sağlıyor...

SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.