Gamo cfx Yardıma ihtiyacım var

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gamo cfx royal kullanıyorum, gez sıfırlamasını yaptıktan 10 - 15 atış sonra gezin ayar vidası gevşiyor ve gez ayarı bozuluyor. Gez ayar vidasını değiştirmeyi düşündüm fakat başka bir vida göz gez arpacık hattını kapattığı için kullanamadım. Bu konuda sıkıntı yaşayan ve çözüm bulabilmiş arkadaşlar yardım edebilirler ise çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

• vidayı ayar yapıp, güçlü olmayan loctite benzeri bir kimyasal ile sabitleseniz?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ayar vidasının altındaki yayı daha güçlü bir yayla değiştirin. Plastik mandalların ortasındaki yay cuk oturuyor ;)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Gamo gezleri bazen alçakta kalabiliyor ve ayar vidasından çok fazla yükseltmek gerekebiliyor. Böyle olunca da ayar vidası klik aralığından çıkıyor ve her atışta ufak ufak gevşeyerek daha da fazla yüksetmeye başlıyor. Bu sorunu gez yükseklik ayar vidasını atlındaki yayı kaybetmemeye dikkat ederek söküp altında kalan ve gez mekanizmasını tutan cidayı da çıkararak gez mekanizması tamamen tüfekten ayırıp altına 1-2mm kalınlıkta uygun bir parça koyarak tekrar monte ederek çözebilirsiniz. Gez grubu yükseldiğinde ayar vidasını fazla yükseltmeye gerek kalmayacak, böylece vida da normal çalışma aralığının dışına çıkmamış olacağından gevşeme yapmayacaktır.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Raptorx, The Nighthawk, Eblemis cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Öncelikle ayar vidasının altındaki yayı kuvvetlendirmekle başlayacağım.Olmassa da gez yuvasını yükselteceğim.Tekrar teşekkürler...

• Rica ederiz. Yalnız ben ayar vidasının altındaki yayı kuvvetlendirmenin ayar vidasının gevşemesini hızlandıracağını düşünüyorum aynı sorunu yaşamış biri olarak. Tabii denemekten zarar gelmez. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ben de denemeden emin olma diyorum ;) denemiş birisi olarak. Neden diyeceksin, yay sıkı olmayınca vidayı yukarı çevirdiğinde yay da gevşiyor ve ayar tamburunun tırnakların tutmasını sağlayacak kadar basınç yaratamıyor, vida ondan gevşeme yapıyor. Güçlü yayı takınca sorun ortadan kalkıyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben de denemeden emin olma diyorum ;) denemiş birisi olarak. Neden diyeceksin, yay sıkı olmayınca vidayı yukarı çevirdiğinde yay da gevşiyor ve ayar tamburunun tırnakların tutmasını sağlayacak kadar basınç yaratamıyor, vida ondan gevşeme yapıyor. Güçlü yayı takınca sorun ortadan kalkıyor.

Bende böyle düşünüyorum umarım olur.... :) ama gez rampasını yükseltmek daha kesin çözüm gibi gözüküyor...

• madem öyle fikrim geldi ;grin; gez in uzunluğunda ama gez den 2mm 3mm kadar yüksek olacak şekilde,metal sac veya siyah ince sert plastikden yapılma kaydı ile gez e tampon yapılabilinir,ortası eski gezin genişliğin de açıldığınıda var sayarak,deneme yanılma ile uygun yükseklik ayarlanıp sabitlenebilir,durun ben bir tane yapayım da görün ;grin; benim mod48 in gez vidası da fırlıyor gezi yukarı kaldırınca,

• [Resim Engellendi: http://img22.imageshack.us/img22/8694/dsci1254.jpg][Resim Engellendi: http://img32.imageshack.us/img32/2788/dsci1256.jpg][Resim Engellendi: http://img12.imageshack.us/img12/9061/dsci1259.jpg][Resim Engellendi: http://img189.imageshack.us/img189/9213/dsci1261.jpg]

diana arpacığına ufak yollu ekleme benden,kırmızı renkde plastik yapıştırdım,böylelikle gez den baktığımda arpacık daha net gözüküyor,kararma derdi bitti,

[Resim Engellendi: http://img4.imageshack.us/img4/5940/dsci1257.jpg]

gez e kullandığım malzeme:

çift taraflı bant,

algida dondurma kutusunun kapağı elime geçti ondan kestim boyadım ;şrofls;. istenildiğinde o platik plaka çıkarılabilinir,

daha kalıcı birşey olsun ben sökmem diyorsanız plastik plaka yerine ince sac kesip punta atdırabilirsiniz,ister gezi delin,sabitleyin,en basiti,patex japon yapıştırıcısı kullanarak sabitlemek olur,metal sac veya plastik olsun fark etmez,istenildiğin de kolayca sökülür,

bu çift taraflı bant iyi tutuyor,yani bir yere çarpmadığım sürece çıkacağını pek zannetmiyorum,ne olur çarptığımda düşse ;kihhik, alır tekrardan yapıştırırım ;şrofls;.

saygılar