Ekol ES55 Tetik Sertliği ve Güçlendirme Hakkında Soru ? :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İznınız olursa tecrubelı arkadaslara bı sorum olacak belkıde yerı burası deıl ama :) Bılındıgı gıbı ES 55 ın tetıgı cok sert bu zamana kadar bırcok sılah sokmus takmıs bırısıyım gercek olsn kurusıkı olsn ( bır polıs cocugu olarak :) ) yanı teknık bılgıme guvenıyorm meslegım dolayısıylada elım yatkındır bu tur ıslere,bu sılahın tetıgını yumusatmak ıcın ne gıbı calısmalar yapılabılır tahmınımce bu sertlık horozun gergıde durmasını saglayan yay vs... hangı parca ıse o parcadan kaynaklanıyor netıcede yumusatma ıslemı yapılırsa guc kaybı olurmu? ayrıca gucunu artırmak ıcın her hangı bır modlama yapılabılırmı ? :) bıraz cok oldu amaa.....

....::: sNoPy :::....
    [b][i]BeReTTa M92 FS 4.5 mm ( .177 cal )..............................................
    EsEr 2002 EXT. 5.5 mm ( .22 cal )...........................................
    EKoL ES 55 Siyah CO2 4.5 mm ( .177 cal ) ......................
    EKoL ES 66 Saten CO2 4.5 mm ( .177 cal ) ..............
    [Resim Engellendi: http://img221.imageshack.us/img221/1038/9tmu7p.png]

• Tetik sisteminde yumuşatma güç kaybına neden olmaz.
    CO2 ile çalışan silahlarda kışın güç düşmesi biraz daha belirgin oluyor.Forumdaki bi üye atış yapmadan önce tüpü 5 10 saniye kadar sıcak suyun içinde tutarak gidermişti.
    Tüpteki CO2 nin sıcaklıkla genleşip yoğunlaşmasıyla ilgili güç artışı azalışı.

ES55 eğlenceli silah ama çok şey beklememek gerekiyor.
    Kaval namlulu olduğu için tetiği yumuşatmak isabetliliği etkisinin olcağını sanmıyorum sadece daha kolay atış yapmayı sağlar bence onada pek gerek yok.

• Öncelikle cevabınız ıcın tskr ederim.Tetiği yumusatma ıle ılgılı bılgınızı paylasmanızı rıca ediyorum ben bu ıslemı yapmak ıstıyorm.

[b][i]BeReTTa M92 FS 4.5 mm ( .177 cal )..............................................

• ÖnceLikLe merhaba
    Aynı soruyu bende sorucam 5 6 saat once aldım bir tane ekol es 55. Tetik dedikleri kadar varmıs sert ve hassaslık yok denecek kadar az bu da atıs yapma işini zorlastırıyo ve bide tetikte cok bosluk var ateslemek için tetegi cok cekmemiz gerekiyo bunu bi kaç işlemle düzeltemez miyiz?

• Arkadasım silahı yaklasık 2 aydır kullanıyorum tetıkte boslugu alman ımkansız cunku calısma prensıbıne ters ancak bendekı es55 su an tetıgı yumusatılmıs vazıyette ve bunu yaptıgıma cok memnun oldum horozu gergıde tutan yayın esneklıgını bır sekılde yumusatabılırsen senınkıde benım es 55 gıbı olur.....

• Tetik sertliğinden başka bir emniyeti olmadığı için aman dikkatli olun bi kazaya sebebiyet vermeyin derim. :thumbup:

Hatsan Mod 125 ,25 + Optima 3-12x44

Blow ,177

Colt Government 1911 A1 ,177

Gamo V3 ,177

• Arkadasım silahı yaklasık 2 aydır kullanıyorum tetıkte boslugu alman ımkansız cunku calısma prensıbıne ters ancak bendekı es55 su an tetıgı yumusatılmıs vazıyette ve bunu yaptıgıma cok memnun oldum horozu gergıde tutan yayın esneklıgını bır sekılde yumusatabılırsen senınkıde benım es 55 gıbı olur.....

arkadaşım acaba nasıl yumuşattın tetiği ? bilgi verirsen bizede lazım olur :)

• Arkadaş nasıl yaptığını yazmış zaten.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• horozu gergide tutan yay(herhalde horozun altındaki ince sac parçadan bahsediyor arkadaş) esnekliğinin artırılmasıyla gerçekleştirilebileceğini söylemiş fakat nasıl esnetebileceğini söylememiş merak ettiğim konu buydu:) birde bu aletin namlusu nasıl sökülür acaba? tetiğin sol üst tarafındaki siyah parçayla uğraştım her yöne çevirdim çekmeyede çalıştım ama banamısın demedi. bilgisi olan varmı?

• Namlunun ucuna bakarsan küçük bir vida görürsün onu sökersen üst mekanızma çıkar. Ayrıca arkadaşın dediği yay horozun altındaki ince saç falan değil. Horozu gerdiren bir yay. Başka birşeye benzetmene gerek yok bildiğin yay.

Bence sen hiç onunla uğraşma. Bir süre sonra parmakların güçlenir zaten tetik sıka sıka. İlla ki yapıcam dersen silahtan anlayan birine götür. Sökmekte bu kadar zorlanırsan toplayamayabilirsin. :thumbup:

Hatsan Mod 125 ,25 + Optima 3-12x44

Blow ,177

Colt Government 1911 A1 ,177

Gamo V3 ,177

• Zaten silahın sistemi basit :) yalnız bende cok kurcalamamanı tavsıye edıyorm.Horozun altındakı o sacı bıraz horozun bulundugu tarafın tersıne dogru egersen yumusatmıs olursun.Ama once yerınden cıkarman gerekıyor ve bıraz ugrastırıyor.Bence sılahın orjınallıgı ıle hıc oynamayın zaten sılahın parcalarının calısma seklı tetıgın yumusak olmasına engel.Ayrıca ben bıraz yaglama vs... işlemlerle hıc zorlanmadan tum sarjoru serii sekılde bıtırebılıyorum yanı normaldede o kadar sert degıl bazı arkadaşlar horozu kaldırmadan atısın mumkun olmadıgını falan yazmıslar ben böyle bır problem yasamadım...