Nitrogen Gas Port?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar,

Tasko 3-9x40E dürbünümün ayar yerinin alt tarafında böyle yazan bir etiket vardı, bu nedir arkadaşlar? Bazı dürbünlerde de orayı belirtiyorlar tanıtımını yaparken, nedir o? Ben o etiketi söktüm tam hatırlamıyorum ama sanırım altından vida vardı.

• Yer ile ilgili bir tanım değil tüpün içinin buhulanmaya karşı hava yerine nitrojenle doldurulduğunu bildirir bir ibare

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• "port" dediğine göre orası azot(nitrojen) doldurma yeri olabilir

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• bende merak etmiştim benim içinde aydınlatıcı oldu herkeze teşşekürlerr x;.z

korfezteam.png

• Benim dürbünde etiket falan yoktu ama internette özellikleri içinde nitrogen filled gibi bir ibare vardı, yanlış hatırlamıyorsam. buna göre benim dürbündede mi var bu buğulanma önleme sistemi. ?(

e ben ön merceği söküp tekrar monte etmiştim şimdi kaçtımı bu gaz. 8|

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• nitro denen gaz azot yani kuru hava dürbünlerin hepsinde olur yüksek teknoloji bi şey diil buğlanma yı önlemeye yarıyor
    gözlük kullananlar bilir soğuktan sıcak bi ortama girildiğinde gözlük camları hemen buğulanır.dürbün tüp içinde rutubetli hava olursa aynı etki olmsın diye azot ortamında montaj yapılır sizde söktüğünüz dürbünü hamam gibi bir yerde toplar sanız bu etkiyi gözlemleyebilirsiniz ;kihhik,