Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu filmi 3d varken normal izlemek, köy yolunda ferrariye binmeye benzer.
    imkanınız varsa mutlaka 3d izleyin.

,
    %100 katılıyorum. ;tese;kkur

• Ben avatar i imax ta izledim tek kelimeyle mukemmel. Adamlar oylebir teknik kullanmiski film resmen insani icine cekiyor izlerken bircok sahnede dusme hissi yukseklik korkusu birebir gercekti eger iizlerseniz kesinlikle imax derim 3boyutun otesinde bir deneyim

i MAX gösterimi 3 D ye göre nasıl farklı?
    Sinemanın bunu gösterebilmesi için ne gibi özellikleri olması gerekiyor.
    Mesela perde boyutu v.s. v.s. gibi açıklayabilir misin?

• Perde boyutu ile bir alakası yok. IMAX kameralar çift lensli yani insanın iki gözü gibi konumlandırılmış iki lense sahip ve filmi normalin iki katı kare sayısında, karelerin de birini sağ, birini sol lensle çekiyor peşpeşe. Sinema da verilen gözlükler ise filmle senkronize bir şekilde bir sağ bir sol gözünüzü kapatarak kameranın sağ lensiyle çekilen kareyi sağ, sol lensiyle çakilen kareyi sol gözünüze gösteriyor. Böylelikle filme çekilen objeleri tıpkı normal görüşte olduğu gibi her iki göz farklı perspektiflerden gördüğü için görüntü otomatikman derinlik kazanıyor.
    Hani derler ya göz yanılsamaı diye, bu da beyin yanılsaması işte.
    Normal sinemalardaki 3d versiyon nasıl bilemiyorum. bir ara şu kırmızı-yeşil filtreli gözlükler vardı, onlar olabilir hala.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Imax in sisteminde polarize gözlükler kullanılıyor. Birbirine dikey polarize olan gözlük camları bir sağ bir sol göz ile görerek sanki 3 boyutluymuş hissini beynimizin yaratmasını sağlıyor. Imax in perdesi bu polarizasyon özelliğini sağlıyor. Bir gün Imax e giderseniz 2 tane gözlüğün camlarını birbirinin üzerine dik olarak getirdiğinizde camın simsiyah olarak hiç birşey geçirmediğini görebilirsiniz. Imax filmi 24 kare hızında, polarizasyon saniyede 96 kere yapılıyor. Senkronize olarak kararan gözlükler lcd ekranlı ve bir senkronizasyon kaynağından aldığı sinyale göre bir sağ bir sol camı karartıyor. Ankara'daki imax polarizasyon ile çalışıyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hımm, dikey ve yatay polarizasyon ilkeleri yani. O da mantıklı. O zaman ben iki teknolojiyi birbirine sokarak çığır açmış durumdayım. Kameraları doğru yazdım ama. =)
    [Resim Engellendi: http://viperfs.com/VFXTLK/imax.JPG]

Webley Raider 10 .22

• Peki bu i max 3d olan avatar filmi sinemada nasıl bir gözlükle seyrediliyor?

Şu bildiğimiz yeşil kırmızı kartondan gözlüklerle mi,yoksa daha farklı bir gözlükle mi seyrediliyor?

• imax salonlarında imax teknolojisi ile göstirmde, muhtemelen normal sinema perdelerinde de yeşil kırmızı filtreli gözlükle gösteriliyordur. film prodüksiyon aşamasında real 3d çekildiği için ikisinin arasında çok fazla fark olacağını sanmıyorum.

Webley Raider 10 .22

• Imax in sisteminde polarize gözlükler kullanılıyor. Birbirine dikey polarize olan gözlük camları bir sağ bir sol göz ile görerek sanki 3 boyutluymuş hissini beynimizin yaratmasını sağlıyor. Imax in perdesi bu polarizasyon özelliğini sağlıyor. Bir gün Imax e giderseniz 2 tane gözlüğün camlarını birbirinin üzerine dik olarak getirdiğinizde camın simsiyah olarak hiç birşey geçirmediğini görebilirsiniz. Imax filmi 24 kare hızında, polarizasyon saniyede 96 kere yapılıyor. Senkronize olarak kararan gözlükler lcd ekranlı ve bir senkronizasyon kaynağından aldığı sinyale göre bir sağ bir sol camı karartıyor.

Bu bahsettiğiniz polarize gözlük bildiğimiz polarize güneş gözlüğü tarzında bir cama mı sahip?

Yoksa farklı bir şey midir?

• Official Post

Arkadaşlar bu filmi imax olarak Türkiyede sadece 2 salonda izlemek mümkün diye öğrendim ve biri Ankarada diğeri istanbulda istinyepark daymış - mış.

• Ben bu filmi istinyepark daki sinema da izlemek istiyorum.
    Bu sinema biletini nereden nasıl temin edebiliriz.
    Açıkçası bu filmin sarhoşluğunu olması gerektiği gibi yaşamak istiyorum. ;dance;
    Help... ;kihhik,

• Ben istinye parkta izledim gozlukler gercekten cok ilginc buyuk ve camlari polorize gozluk gibi renk degistiriyor ve siyaha yakin .perde zaten annatilcak gibi degil devasa boyutlarda her alanda filmin hareketlerini algilaya biliyorsunuz ekranin icine cekiliyosunuz. Normal bi 3dile imaxs kiyaslanamiycak kadar farkli benim izledigim en iyi imax filmi bu kesinlikle kacirmayin

evanix monster 5.5

evanix blizzard s 10 combo

diana 350 magnum

diana mod 54 airking

crosman 4.5 multi pomp

cybergun sig sauer blow

• Bugün bizde ailece gittik izledik...yalnız oğlum 3D seyretmekten korktuğu için normal boyutta izledik. ;kihhik,;
    Film harika, bilim-kurgu olması dışında gerçek bir AŞK filmi...Titanic filminde olduğu gibi içinde büyük bir aşk var. :love:

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• Ben de filmi dun izledim. Çok güzel bir film. İnsanın bahçeli ya da buyuk bahçeli villa tipi evde oturma isteğim iyice ağır bastı.
    Herkese selamlar

• İzmir'de nasıl olmaz kınıyorummmmm ;şrofls;.

Arkadaşlar bu filmi imax olarak Türkiyede sadece 2 salonda izlemek mümkün diye öğrendim ve biri Ankarada diğeri istanbulda istinyepark daymış - mış.

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• bende dün gittim sahane film gitmeyenlere tavsiye ederim

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR