Walther talon magnum güç?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar yaklaşık bir buçuk aydır kullandığım ve yaklaşık olarak 1250 adet pellet attım.ilk 500 atışta çok iyiydi fakat şimdi 40 m de tenekeyi delemiyorum.denediğim pelletler ince mehmet ve öztay kullanıyordum fakat delmemeye başladığında ise pelletlerdemi sorun var diye gamo ts10 ve daisy nin pelletlerini aldım fakat yine tenekeyi delemiyorum.acaba ne yapmalıyım?forumda okuduğumda talon magnum silahla 100 metrede cam şişe kıranlar var.ama ben 40 metrede kıramıyorum.önerilerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler.?(

• Ayrıca silahın namlu dibinden oynuyor.Ama bunun isabetle alakası olduğunu zannetmiyorum.Çünkü attığım yere gidiyor genellikle, ama etkisi azaldı.

• Kurarken acaip sesler geliyorsa yay kırılmış olabilir. Ya da keçe zarar görmüş olabilir.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• pellet yüklediğin yerdeki oring i ( contayı kontrol et,namlu nun oynuyorsa,ordan da hava kaçırır, diğer türlü yay ın kırılmıştır,iç içe geçtiyse farkına varamazsın,keçe hasar görmüş ise,dış kenar dairesel çrvresi,piston ilerlerken basınç kaçağı oluşur,dolaysıyla fazla hava iletemez ,tüfeğin gücü de düşmüş olabilir

• Oring dediğimiz pellet yüklediğimiz yerdeki contamı?Namlunun hava kaçırıp kaçırmadığını nasıl anlayabiliriz?Yayada içini açar bakarım.Keçede sorun olabilir.Eğer çözemessek garantiye göndereceğim.Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın.

• Eğer elinden geliyorsa aç bakımını yap. Herhalde bakım vakti gelmiştir. Yok gelmiyorsa Hatsan a gönder.

• aynı tüfeği kullanıyorum. bundan öce ki güç sorun olan mod 125 sas modeliyle birebir değişim yaptılar. talebim üzerine ve tercih sundular hatsan mod 125 mi istersin yoksa walther talon magnum mu diye. benden walther talon u seçtim ve gönderdiler. aldığın av bayine bu durum anlatabilirsin yardımcı olmazsa hatsan fabrikasını ara ordan yardımcı oluyolar. tüfeği onlara direk gönderirsin yapılacak bişey var ise yapıyolar. tüfeği alalı çok olmadı ise değişim yapıyolar.

Walther Talon Magnum Sas 5,5mm

• Acaba mod 125 mi güçlü ve isabetli yoksa talonmu kullananların yorumlarını merak ediyorum.Gerekirse garantiye göndereceğim.sizce talon mu mod125 mi?

• ikisinin arasında fark yok diyorlar (hatsan dahil) ama bence her ikisinide kullandığım için diyorum sas olan modelle düz olan mod 125 arasında hız farkı var. sas olanın gücü daha az. talonlarda da aynımı bilmiyorum şu an kullandığım talon sas 5,5 ama yinede ilk gelen tüfeğim 125 e göre biraz az sanki hızı. sas olanı alma bence düz mod 125 al sas olandan daha iyi

• sas ların namlu çıkış hızları daha az .

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• "sas ların namlu çıkış hızları daha az ."

bencede

• O zaman güç için mod 125 normal olandan.cevaplar için teşekkürler.

kesinlikle, hala niye walther talon sas ı tercih ettim diye kızıyorum kendime. galiba sanırsam yurtdışına gönderdikleri tüfeklere daha çok özen gösteriyorlardır diye geçti aklımdan :)

• Acaba bu mod 125 ler daha hızlı ya benim tüfekte 4,5 acaba sapma yaparmı?

keşke 5,5 mm alsaydın, ağır pelletlerden kullanırsın artık

• Evet bir hata ettik ama olsun ne yapalım.ts10 kullanırız artık.Servise gönderelim.Durum ne olur bilemem.Ağır pellet kullanınca sapmaz değilmi?Bide senin tüfeğin gücü çok düştüyse servise gönderebilirsin.

• Evet bir hata ettik ama olsun ne yapalım.ts10 kullanırız artık.Servise gönderelim.Durum ne olur bilemem.Ağır pellet kullanınca sapmaz değilmi?Bide senin tüfeğin gücü çok düştüyse servise gönderebilirsin.

çok sorun olacağını sanmıyorum öyle söyledikleri gibi 380 metre hızla çıktığını düşünmüyorum pelletin namludan, 5,5 larada 305 metre diyolar ama bence o kadar değil, ortalam 280 metre civarı, ağır kullanırsın aynı hesaba gelir dediğin gibi. birebir değişim yapıldı tüfeğim daha yeni geldi sıfır olarak, 1 kutu pellet kullanmadım daha, bir daha gücü düşerse zaten gönderecem paramı verin dicem 6 defa gönderdim çünkü bugüne kadar hatsan a kargo parasıyla 1 tüfek daha alırdım :)