Yay ucu ağırlığı etkisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bende bir tane eski küçük yaylı tüfek var .Gücü çok düşük, gördüğüm kadarı ile silahta yay ucu ağırlığı yok.Acaba bir yay ucu ağırlığı yapsam gücü artarmı?Uzun yay takınca silah kurulmuyor mecburen yayın bir kısmını keserek takıyoruz ama o zamanda gücü azalıyor.Yay ucu ağırlığı takmayı düşünüyorum ama etkisi olurmu acaba? ?(

• Ya zaten şu anda tepme 0 güçde 0 diyebilirim.Tepmesine mecburen razı olacağızda acaba normal demirden yapsam olurmu?Demirci dükkanında yapılabilirmi sizce.Walther talon magnumuda servise göndereceğim.Bunla idare etmem lazım.

• Bu arada yay ucu ağırlığı yayın içine geçen bir çubuk gibi birşey değilmi?

• tornacı yapar bunu, yay ucu ağırlığı bu,ön kısmını biraz daha uzun yaptırabilirsin, bu stoeger in yay ucu,hatsanlarınki biraz daha uzun ve kafa uc kısmı daha dolgun ve uzun,1cm olsa yeterli kafa kısmının uzunluğu
    ,fazlada uzun olmasın
    [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/100213/temp/8qb5tmha.jpg]

• Demirci dükkanında kendimiz yapıp uydurabilirsek çok güzel olur.Yanlız tüfeğin markası tuka olması lazım okunduğu kadarı ile.Değişik demir parçalarından uydurup uzunluğu 5 6 cm yapsak yeterli olur galiba.Olmassa dahada ek yaparız uydurabilirsek.

• denemelerime gore orata guc bir tufege 40 gramdan agir yay ucu agirligi zararli fazla tepme yapiyor.

• yayın içine 2 3cm girse yeterli olur,1cm e yakın da kafa yapısı olsa kafi,söylediğim gibi tepmesi artar

• İnşallah tepmeyle birlikte güçte artar.Dediğiniz gibi yaparım.Bide bu yay ucu ağırlığının ortası delik mi oluyor?

• Bence hemen yay ucu ağırlığı yapmak yerine diğer yönlerden de araştırmanı yaparsan daha doğru olur.
    Sitede çok uzun uzadıya bu konularda bilgiler var bir araştır istersen.
    Yay ucu ağırlığını daha sonra gerekli olduğuna inandığında yaptırırsın.
    Kolay gelsin.

• Modifiye konusuna baktım orada bir arkadaş yay ucu ağırlığını artırarak tüfeğin gücünü artırmış.Bende denemek istiyorum. ;şrofls;.