CROSMAN 2100

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar yeni ama ikinci el olan CROSMAN 2100 silah aldım bu silah hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım lütfen
    silah gerçekten harika beklentilerimin üzerinde hassas atışlara sahip fakat dikkatimi çeken konu silahı örneğin 5 pompada doldurup bir kahve molası verdiğimiz zaman 8-10 dk silah sanki hava kaçırıyor gücü düşüyor 5 pompa daki gücü 2 pompa ayarına geliyor
    bu durum tüm CROSMAN 2100 lerde aynımı yoksa benim silahta hava kaçağımı oluyor

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• arkadaşlar dün silahı söktüm şunu söyleyeyim eski model diana 27 vardı silahı 20 dk söküp takabiliyordum bununla tam 4 saat uğraştım ama sonunda becerdim ama bundan sonra çok rahat söker takarım silahın iç aksamları çok basit sanki kırılacakmış gibi ama bi o kadarda güzel bence
    sorun hava depolanan valftaymış içi vıcık vıcık yağ dolu idi tamamen yağdan arındırıp teflon parçayı temizledim dış kısmında bulunan eskimiş olan oringleri değiştirdim birde oringlerde vazalin kullanımı mantıklı geldiği için oringlere ve pompa önündeki plastik hava iteceğine vazalin sürdüm zaten vazalin pamuk yağından yapılıyor diye biliyorum. 10 numara yağa göre daha iyi oldu hiç hava kaçırmıyor fazla deneyemedim ama atışlardaki istikrarda değişti
    tüm arkadaşlara tavsiyem el beceriniz zayıfsa sabırsız iseniz hiç açmaya kalkmayın gerçi bir kere söküp taktıktan sonra alışılır ama.
    ayrıca elinde arızalı sorunlu kullanılmayan 2100 olan arkadaşlar varsa uygun fiyata talip olurum parça olarak yedekte bulundurmak için

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Bakım yapmanız iyi olmuş..Güle güle kullanın...kapalı mekanlarda kullanılabilecek isabetli hafif ve güzel bir silahtır. g;$i

A Takımı Üyesi

• teşekkür ederim eğer bulursam arızalı bir 2100 yedek parça olarak bulunduracağım bu silahı çok sevdim

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• valf ile namlu geçişinde genelde bu silahlarda kaçak oluyor. O kısımlara da loctite kullanmakta fayda var. Loctite sürüp bir poşetin içinde poşetin havasını alarak 1 gün tutarsanız loctite güzelce donar. Loctite hava ile temas ettiğinde donmaz. Havasız kalması gerekir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• valf ile namlu geçişinde pek sorun görmedim yinede namlunun valfa gecen borusuna oring taktım benim sorunum falftaki kaçaktı içi yağla dolduğundanmıdır bilmiyorum içerdeki teflon parça kaçak yapıyormuş silahı kuruyorum bi 10 dk. beklediğinde gücü düşük oluyordu valfi ve teflon parçayı temizlemem valf kapağındaki oringi yenilemem sorunu çözdü

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal