110.mt - 140.mt 12.cal pompalı atışım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar.

dün can sıkıntısına köyde 12 cal. olan pompalı şeritli av tüfegimle önce 110 metre sonrada aynı hedefi 140 metreden atış yaptım sonuç benım için mutluluk vericiydi. mesafeyi google eart tan yaptım. hedef olarakta sunta kullandım hedef ortalama bir tepsi büyüklüğünde. ilk kez böyle bir mesafeyi deniyorum ama kesmedi en kısa zamanda mesafe bulabilirsem 200 metre denemeyi düşünüyorum. atışı sandalye üzerinden destekli yaptım.

View My Video

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• paylaşımınız için teşekkürler.ama ağaçlara hedef koyup atmasak daha iyi olmazmı.saygılar.

• Maşallah iyi atmışsınız. Yivsiz ve 140 metre valla süper. Keşke Safir'le de yapılabilseydi bu atışlar.

• tasekkür ederim tebriklerinize. ayrıca safirlede yapılabilecegine eminim. sadece denemek pratik yapmak lazım. saygılar sevgiler.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• merhabalar atışı kurşunlamı yoksa av feişeğiylemi yaptınız acaba bu mesafede fişekle yapmak için 9 lu yada büyük kalibredeki sacmalar kullanmak gerek. büyük ihtimalle kurşunla yapmışsınız. 110 ve 140 metre güzel sonuç aslında ama bence kurşun için bu mesafe yakınn 200 metreden de rahatlıkla vurusunuz bence o hedefide. :thumbup:

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• teşekkür ederim ama 140 metre az bir mesafe degil yanı 200 metrede cok cıddı bir mesafe 12 cal av tüfegi için yanı denemek lazım bişey diyemem. ve gezde yok sadece arpacıkla nişan alıyorum. ayrıca tabiki tek kursun attım yanı kus sacması böyle bir delık yapmaz tabi 5 metreden sıkmazsanız :) iyiaksamlar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• ever haklısınız tabiki 200 metre o kadar yakın bi mesafe değil.benimde 16 calibre çifte kırmam var ben de 200 metre mesafe denemedim ama 120 metreden soba borusu kalınlıgındaki agac bedenine vurmuştum.(tabiki kuru agac yas agaca atmam yanlış anlaşılmasın ;kihhik, ) 200 metreden dediğiniz hedefi vurabileceğime inanıyorum. köye gidersem deneycem. ;şrofls;. iyi akşamlar.

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• tebrikler, paylaşım için teşekkürler .

peki bu mesafelerde slug merminin tahribat gücü nasıl?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• kurşunu soruyorsanız agacı parcalamıştı benim ki agac kuru olmasaydı bence o mermiden sonra kururdu..o yüzden burda arkadaşlara tavsiyem kurşun atacaksanız yaş ağaca atmayın... :thumbup:;kihhik,

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• rica ederim. ama slug mermi kullanmadım normal tek kurşun magnum bile degil. 140 metre attıgım mermıyi buldum suntayı delmıs 25 cm de topraga saplanmıs yumusak toprak. yanı domuz olsa öldürücü olmaz dıye düsünüyorum. unutmazsam birdahakı denememe magnum fişek kullanıcam bakalım tahrıbat güç farkı nekadar olacak. aslında uygun bir red dot veyaga dürbün bulabilsem tüfege takıp daha uzak mesafelerıde denıcam ama sanırım yok.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• tasekkür ederim tebriklerinize. ayrıca safirlede yapılabilecegine eminim. sadece denemek pratik yapmak lazım. saygılar sevgiler.

Safirle 70 metrede, tek kurşunla 40x55 ebatında sac levhayı ancak 3 atışta bir vuran oluyordu. Safir buluşmasıydı ve 30 dan fazla safir vardı.

• Safirle 70 metrede, tek kurşunla 40x55 ebatında sac levhayı ancak 3 atışta bir vuran oluyordu. Safir buluşmasıydı ve 30 dan fazla safir vardı.

Cahit sorma :) yazın 2-3 safir gelmişti, 60-70 metrelere şişeler koymuştuk, bende 1 şarjör attım diğerleride birer şarjör boşalttı, şişeler 1 tanesi hariç sağlam kaldı ;şrofls;. aldık gladiatörleri T12leri elimize tıkır tıkır indirdik bütün şişeleri ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Allah Allah 70 metrede 3 te 1 haa . bende denemistim arkadasta vardı yenı almıstı red dot la 60 metreden tencere kapagı koymustum yaklasık 30 a 30 cm falandı ayakta desteksız 5 atıs yaptım 4 ü vurmustu. acaba ben red dot la attıgım içinmi vurdum sızler ozaman göz gez arpacılamı atmıstınız. ama safırlede atıs cok zevklı tek problem tutukluk yapmasıydı 10 atısta 4 kere tutukluk yapıyodu :wacko: iyigeceler. ^^

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Bizde tutukluluk sorunlarını söylediğiniz oranda yaşadık. Ama bazı arkadaşların tüfeği seri de atıyordu ve çok nadir tutukluluk yapıyordu.
    Safir in kendi gez ve arpacığı ile sıfırlama yapsan bile namluda istikrar olmadığı için pek bi şey farketmiyordu. Reddot ın da faydasının olmayacağını düşünüyorum.
    Sizin safir atışlarınızda bize göre şansınız daha fazla yaver gitmiş. :)

Haklısın RaptorX, tüfek görünüşü ve sesiyle insana heyecan veriyor ama atışlarda yiv-set eksikliğinden dolayı hüsran yaşatıyor. s;,s

• Safir lerin en büyük problemi (tutukluk, isabetsizlik vb.) kullanılan fişeklerden kaynaklanıyor. Üyesi olduğum bazı Safir forumları sayesinde fişek fabrikalarıyla yapılan görüşmeler sonucu 70gr. barut hakkı olan kurşun malzemesi daha kaliteli fişekler ürettirdik. Bu fişekleri kullandığım günden beri silahın hem isabet oranı arttı hem de tutukluk problemi kalmadı.

• Safir lerin en büyük problemi (tutukluk, isabetsizlik vb.) kullanılan fişeklerden kaynaklanıyor. Üyesi olduğum bazı Safir forumları sayesinde fişek fabrikalarıyla yapılan görüşmeler sonucu 70gr. barut hakkı olan kurşun malzemesi daha kaliteli fişekler ürettirdik. Bu fişekleri kullandığım günden beri silahın hem isabet oranı arttı hem de tutukluk problemi kalmadı.

Kamuran selam, kullandığınız YAF marka fişeklerin fiyatıda Zubere göre gerçekten çok iyi.Safir severler forumlardan iyi sonuçlar çıkarmış.

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png

• yanlış anlaşılma olmasın ama galiba 70 gr mermi ağırlığı olarak düşündünüz ki o da mümkün deildir .şu an için 12 cal bir silahta çıkabileceğiniz en yüksek gram 64 gram dır bu şaçma veya slug kurşun ağırlığıdırki buna super magnum yani 3.5 inch

S410

• bir de 140 mt de zeytin yağı tenekesini göremessiniz arpacığın arkasında kaybolur.

S410